Zagadki techniczno-sprzętowe

Wszystko razem
Awatar użytkownika
mariodoll

Postautor: mariodoll » 17 lis 2014, 20:36

Witam. Podczas odsłuchu niektórych płyt "zaobserwowałem" takie coś podczas odtwarzania raz głośniej gra jeden kanał potem leci centralnie a na koniec drugi kanał od czego to zależy ???
Ci którzy nie słyszeli muzyki wzięli tańczących za obłąkanych

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator

Postautor: Wojtek » 18 lis 2014, 08:36

Może pozycja wkładki do poprawy? Jeśli jednak dotyczy to tylko niektórych, a nie wszystkich płyt to można też zwalić winę na tłoczenie, ale nie sądzę by takie kwiatki można było uznać za coś normalnego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
Wsparcie finansowe dla forum

Awatar użytkownika
Waluch

Postautor: Waluch » 18 lis 2014, 12:36

wygląda na problem z anti-skatingiem

Awatar użytkownika
chudy_b

Postautor: chudy_b » 18 lis 2014, 12:45

A może tak właśnie ma być? Takie zamierzenie twórcy? Np. przelatujący helikopter z jednego kanału do drugiego ;)

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator

Postautor: Wojtek » 18 lis 2014, 12:56

Waluch pisze:wygląda na problem z anti-skatingiem

Gdyby tak było to jeden kanał byłby na całej długości strony głośniejszy, nie mówiąc już o innych niepożądanych zjawiskach.

To w sumie nie nadaje się na zagadkę sprzętową, a na wątek typowo problemowy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
Wsparcie finansowe dla forum

Awatar użytkownika
foxiu

Re: Zagadki techniczno-sprzętowe

Postautor: foxiu » 10 paź 2016, 22:24

Dziś udało mi się rozwiązać jedną zagadkę u mnie - smażenie i mega elektryzowanie się płyt. Serio, można się było wystraszyć przy zdejmowaniu krążka z talerza, tak potrafiło pizgnąć ;) Czarę goryczy przelała płyta Adele (nówka z MM), która smażyła tak, że miałem ochotę jajko na to rzucić...

Zacząłem od zaglądnięcia pod talerz i przeczyszczenia rolek, pełno tam było syfu z paska. Pewnie czas pomyśleć o jego wymianie skoro zostawia ślad za sobą ;)

Potem przyjrzałem się igle - no wyglądała jakby przed chwilą hektar pola obrobiła :) Szczotka niewiele pomogła, więc stwierdziłem że raz kozie śmierć (mam zapasową, ale zamiennik) - zdemontowałem, chwyciłem delikatnie ale pewnie ten cały syf palcami i zdjąłem. Igła przeżyła. Potem jeszcze przedmuchałem z obu stron aby pozbyć się resztek kurzu. Zamontowałem i... o rety :) Ktoś zdjął koc, nic nie skwierczy a zdejmowanie płyty nie kończy się strzałem w palce :)

Nie wiem co pomogło, ale grunt że pomogło.
Fiio E10 | Technics SL-Q2 + Ortofon OM 10 | Philips CD471 NOS -> Onkyo TX-8020 -> Usher S520 | Taga TSW-90 v3 | Beyerdynamic Custom One Pro

Wróć do „Ogólne”