Kolekcje sprzętowe forumowiczów

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2206

Post autor: Myszor »

To są inne działy forum. Zajrzyj.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2207

Post autor: Regsoft »

Lord_Nikkon pisze: Nie no raczej sobie daruję z tym ciężarkiem.
Słusznie ...
Lord_Nikkon pisze: Ciekawi mnie jak gra oryginalna XL15 z ND15. Natrafiłem na tą aukcję przypadkowo http://page22.auctions.yahoo.co.jp/jp/a ... l382779536
Dobrze gra ... moje oryginalne igły są w nędznym stanie ale Wojtek miał okazję posłuchać lepszego egzemplarza ... inna sprawa, że jak kupujesz używkę to raczej bierz pod uwagę konieczność wymiany igły ... ale być może nowy eliptyk będzie nie gorszy : http://www.winyl.net/viewtopic.php?t=9964 8-)
Feyelomar
Posty: 35
Rejestracja: 24 lut 2017, 19:22

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2208

Post autor: Feyelomar »

Hitachi w końcu w ruchu. Trochę się to wszystko opóźniło, bo się kabelek od headshella oderwał i trzeba było przylutować. Teraz wszystko śmiga pięknie i jak należy :). Przyznam, że zdecydowanie był wart tej ceny. Nie ma porównania z moim wcześniejszym Kenwoodem.
DSC00369.JPG
Nie miałem na razie zbyt wiele miejsca, więc tak tylko prowizorycznie wszystko podłączyłem. Będę robił przemeblowanie w tym tygodniu, także planuję przy okazji zgarnąć jakieś komody/stoliki do tego.
DSC00428.JPG
DSC00375.JPG
Chcę jeszcze zapolować na oryginalnego headshella, bo ten zamiennik jest za lekki i dociąga przeciwwagę do końca przy nacisku 2g. Niby to akurat, ale trochę nieestetycznie to wygląda. Może potem jeszcze jakiś ortofon om10? :shhh:

Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc ;)
Ostatnio zmieniony 19 mar 2017, 00:24 przez Feyelomar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2209

Post autor: klin »

Ładny ten Hitachi :-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2210

Post autor: Wojtek »

Lord_Nikkon pisze: Knosti 220 zł - boleśnie.
No nie bądźmy śmieszni...
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2211

Post autor: bluegi »

fajny sprzęcior Feyelomar, nie mniej stereofonie pewnie czuć gdzieś po stołeczkiem z Kenwoodem :) Ale to nic. Ja też tak ciaśniutko słuchałem dłuugo długo.. Fajny sprzęcik, gratuluję ;) Wkładka pod gilotynę:D
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2212

Post autor: Lord_Nikkon »

Wojtek pisze: No nie bądźmy śmieszni...
Nie rzeczywiście. W przyszłym miesiącu sobie kupię, bo dziś dostałem wkur... bo przyszła mi długo wyczekiwana płyta i na stronie B ma szramę. Szlag by to trafił. :evil:
Latro
Posty: 1920
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2213

Post autor: Latro »

No nic, nie mam tak fajnych klocków jak wielu tutaj chełpliwych szczęściarzy ;) Ale jeśli wziąć pod uwagę fakt, że rejestrując tutaj swój zadek chciałem tylko kupić gramofon to i tak dużo :D
Najgorszy zakup to stolik, obecnie ma dodatkowy słupek pośrodku :lol:
Załączniki
DSCF7024.JPG
DSCF7025.JPG
DSCF7031.JPG
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
Desperado
Posty: 37
Rejestracja: 21 lis 2014, 12:31
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2214

Post autor: Desperado »

Lord_Nikkon pisze:Nigdy nie używałem. Czyli po takim myciu płyta przestaje zbierać kurz? No i jakie koszulki.
Płyta nie przestanie zbierać kurzu, ponieważ każdy odsłuch, czyli tarcie igły po winylu, będzie ją od nowa elektryzować. Mycie usuwa przede wszystkim to co przez lata nazbierało się w rowkach i w znacznym stopniu pogarsza odsłuch, a także na jakiś czas (niezbyt długi) usuwa ładunki elektrostatyczne z powierzchni winyla . Zabrudzenia zewnętrzne, czyli kurz, na bieżąco można usuwać szczoteczką do tego przeznaczoną (ale nie z włosia tylko z weluru, bo z wiekiem się nie starzeje i nie gubi włosia),a nowe koszulki foliowe po prostu są czyste i dlatego też po myciu dobrze jest płytę umieścić w takich, a nie w starych oblepionych kurzem i zelektryzowanych na full.
Fisher MT-6355 /Nagaoka MP110/ AT13EaV
Advance Paris X-i125/Arcam Alpha 7R
Rotel RCD-02
Technics RS-AZ6
Avance Omega 530
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2215

Post autor: MMarek »

Trochę czasu zajęło mi skompletowanie mojego systemu.
Nie będę się tu bawił w przesadną skromność.... :D
Jestem z efektu bardzo zadowolony i myślę, że na dzień dzisiejszy osiągnąłem zamierzony cel.
A wygląda to tak:
Załączniki
DSC00956.jpg
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2216

Post autor: bluegi »

Bardzo ładnie i estetycznie:) Mam pytanko. To wygłuszenie służy łapaniu basu żeby nie uszczęśliwiać ludzi w drugim pokoju, czy po prostu poprawę właściwości akustycznych pokoju ze sprzętem? Bo właśnie też kombinuje wygłuszenie żeby sąsiada nie męczyć, ale pojęcia nie mam ile tych paneli zakupić. Taka ilość jak u Ciebie zmieniła coś w znaczący sposób?
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2217

Post autor: MMarek »

bluegi pisze: To wygłuszenie służy łapaniu basu żeby nie uszczęśliwiać ludzi w drugim pokoju, czy po prostu poprawę właściwości akustycznych pokoju ze sprzętem?
W moim przypadku na szczęście drugi pokój jest także mój, więc nie mam z tym problemu.... :)

A tak na poważnie - miałem pomiary akustyczne robione i to jest pewnego rodzaju kompromis na jaki się ze względów estetycznych zgodziłem, bo akustyk to proponował by te trochę pseudopułapki basowe dać od podłogi po sam sufit. Miałem je nawet wstępnie tak zrobione (nie podobał mi się jednak efekt wizualny) i spróbowałem dać je wyłącznie na linii odsłuchu i powiem, że nie usłyszałem różnicy. Bez nich jednak było nie najlepiej i to się wyraźnie słyszało. Teraz jest, jak dla mnie dobrze.

Moim osobistym zdaniem - akustyka to więcej niż 50% sukcesu, bez względu co czytam w necie i na innych forach.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2017, 12:44 przez MMarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ramirez
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:21
Gramofon: Sony PS-4300

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2218

Post autor: Ramirez »

Co do estetyki - diametralnie by się poprawiła po usunięciu/ukryciu tej rury doprowadzonej do TV.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2219

Post autor: MMarek »

Ramirez pisze: diametralnie by się poprawiła po usunięciu/ukryciu tej rury doprowadzonej do TV
Zgoda, ale nie mam pomysłu jak te 5 kabli ukryć, a nie da się wszystkiego bezprzewodowo przesłać.... :)

Nie wiem, czy nie przytwierdzę tam jeszcze jednego panelu.... :D
Tych nigdy za wiele.... :mrgreen:
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2220

Post autor: bluegi »

To ja też spróbuje dać tak po kilka. Może po 4 kwadraty za każdą kolumnę, bo takie kwadraciki widziałem w rozsądnej cenie.
A z telewizorem to trzeba ścianę dziubać :) Też stoję przed takim wyzwaniem, ale jakoś nie mogę się zebrać. Wydziubać ścianę, jakieś korytko wpuścić, zaszpachlować i już :)
ODPOWIEDZ