Kolekcje sprzętowe forumowiczów

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2191

Post autor: Regsoft »

Lord_Nikkon pisze: Znasz może jakiegoś w Krakowie?
Nie. Znam tego : http://allegro.pl/renowacja-pokrywy-gra ... 67513.html 8-)
darkman pisze: Reg@ uwielbia ten link podawać, to mu nie będę bruździł.
Hłe, hłe ... bo go nie znasz ... :teasing-tease:
Lord_Nikkon pisze: jaki docisk dokupić do mojego drapaka
A po jakie licho? :think:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2192

Post autor: darkman »

Lord_Nikkon pisze: jaki docisk dokupić do mojego drapaka. 200g
żaden.
Nie znam się na nich, ale jak coś to Cracker kiedyś podawał od jakiej wagi w ogóle jest sens iść w ten gadget.
Lord_Nikkon pisze: rzadko LP2
większość nagrań robiłem na LP2, by nie zmieniać dysku w czasie setu.
czyli potrzebuję z tą opcją odtwarzania,
Lord_Nikkon pisze: chcesz mieć kozacki klocek
Kozacky nie koniecznie, dobry i nie drogi = tak + LP2,
Aha, a orientujesz się co do dostępności laserów? Co by nie było jak z CD, że część już papa lub max drogie na rynku aftermarketowym.
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2193

Post autor: Lord_Nikkon »

Regsoft pisze: . Znam tego : http://allegro.pl/renowacja-pokrywy-gra ... 67513.html
Dzięki. W poniedziałek do niego zadzwonię. Fajnie jakby miał jeszcze gumkę pod pokrywę bo mi jednej brakuje. :doh:
Regsoft pisze: Hłe, hłe ... bo go nie znasz ...
Ważne, że działa. Ja kupiłem bezpośrednio z strony north.
Regsoft pisze: A po jakie licho?
Zaznaczam, że to co napisze to tak z słyszenia. Podobno większy docisk powoduje że płyta nie ulega mikro przesunięciom (nie wiem jakim cudem bo igła nie daje takiego oporu aby na gumie ruszyć winylem). Dla mnie to trochę bullshit story :liar: Mnie się podoba coś takiego (np. epoksydowany odważnik).
darkman pisze: żaden.Nie znam się na nich, ale jak coś to Cracker kiedyś podawał od jakiej wagi w ogóle jest sens iść w ten gadget.
no to trzeba będzie zagadać.
darkman pisze: większość nagrań robiłem na LP2, by nie zmieniać dysku w czasie setu.czyli potrzebuję z tą opcją odtwarzania,
No to tu mogą zacząć się schody bo mówimy o relatywnie nowym sprzęcie z raczej wyższej półki, bo LP2 i LP4 weszły później do użycia a zupełnie późno do odtwarzaczy stacjonarnych.
darkman pisze: Kozacky nie koniecznie, dobry i nie drogi = tak + LP2,Aha, a orientujesz się co do dostępności laserów? Co by nie było jak z CD, że część już papa lub max drogie na rynku aftermarketowym.
Z tego co widzę to LP2 i LP4 (niemal zawsze idą w parzę) ma cała seria MDS-JBx40 QS, MDS-JE480, MDS-JE770, MDS-JB980

EDIT: Co do laserów to raczej nie ma problemów, choć przyznaję, że ja nigdy nie musiałem wymieniać. W niektórych modelach nawet stosowano lasery z decków CD. Nie pytaj się jak ale tak było. Mój deck z przerwami pracuje od 8 lat bez awarii a kupiłem go już używanego ;) i laser działa jak nowy.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2194

Post autor: Regsoft »

Lord_Nikkon pisze: Dzięki.
Około 3 tyg. oczekiwania po wysłaniu ale efekt zacny.
Pewnie znajdą się i inni spece ale to musiałby polecić ktoś kto korzystał ...
Pokrywy.jpg
Lord_Nikkon pisze: Ja kupiłem
I (jak twierdzi Dark) tylko dlatego rozmawiamy :lol:
Lord_Nikkon pisze: Dla mnie to trochę bullshit story
Na oryginalnej gumowej macie docisk? Eee ... moim zdaniem ludzie kupują dociski oczami a nie uszami ... dla bajeru ... niektóre nawet fajnie wyglądają ale ani to tanie ani obojętne dla łożyska osi silnika ... :snooty:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2195

Post autor: darkman »

Lord_Nikkon pisze: Z tego co widzę to LP2 i LP4 (niemal zawsze idą w parzę) ma cała seria MDS-JBx40 QS, MDS-JE480, MDS-JE770, MDS-JB980
To może wątek założę w zakupowych 'inne'. A ta seria MDS-JE520/530 nie ma LP2?
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2196

Post autor: Lord_Nikkon »

darkman pisze: To może wątek założę w zakupowych 'inne'. A ta seria MDS-JE520/530 nie ma LP2?
Obawiam się, że nie, bo LP2 i LP4 zostało wprowadzone w roku 2000 a MDS-JE520/530 to modele z rocznika 98 więc trochę kicha. :(
Regsoft pisze: Około 3 tyg. oczekiwania po wysłaniu ale efekt zacny. Pewnie znajdą się i inni spece ale to musiałby polecić ktoś kto korzystał ...
Myślę, że w przyszłym miesiącu się szarpnę (na marzec już wykorzystałem budżet na zabawki). U mnie dużo zabawy nie trzeba, a najbardziej boję się o transport. :o
Regsoft pisze: Na oryginalnej gumowej macie docisk? Eee ... moim zdaniem ludzie kupują dociski oczami a nie uszami ... dla bajeru ... niektóre nawet fajnie wyglądają ale ani to tanie ani obojętne dla łożyska osi silnika ...
Wiesz ja właśnie też boje się o łożyska. Silnik mam w idealnym stanie ale nadal ma on już swoje lata i dla fanu raczej nie ma sensu go dociskać. Może chodzi o drpaki z matą z filcu albo z ogólnie materiałów bardziej śliskich? :think: :think:

Rozsunąłem klamoty i teraz odkryłem czemu wszystko się tak przytulało. Okazuje się, że światłowód od CD (do kopiowania na MD) jest za krótki. Jutro podjadę i kupię dłuższy bo nie będę dawał 5m jak potrzebuję góra 70cm. :lol:

Jeszcze łazi mi po głowie zmiana wtyczek w drapaku i zrobienia porządnej końcówki od masy. :think:
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2197

Post autor: Regsoft »

Lord_Nikkon pisze: Jeszcze łazi mi po głowie zmiana wtyczek w drapaku i zrobienia porządnej końcówki od masy.
Na wszystko znajdzie się odpowiedni wątek :D
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=64&t=9534

Pytanie tylko tylko czy to potrzebne u Ciebie :think:
Jeśli wtyczki RCA są ok a uziemienie jest wyprowadzone oryginalnie to nic nie musisz robić ...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2198

Post autor: Wojtek »

darkman pisze: Przecie pisałem Waszej lordozie :P , że to b.f. wkładka i co z tego, że tanioł! Było nie dowierzać? Hę?
Coś nas ominęło? :)
Lord_Nikkon pisze: Pytanie jeszcze jaki docisk dokupić do mojego drapaka. 200g czy więcej. Najbardziej mnie ogranicza ilość miejsca pod klapą. :think: :think:
A po co w ogóle chcesz mieć docisk? Dla wyglądu? :morda:
Lord_Nikkon pisze: Zaznaczam, że to co napisze to tak z słyszenia. Podobno większy docisk powoduje że płyta nie ulega mikro przesunięciom (nie wiem jakim cudem bo igła nie daje takiego oporu aby na gumie ruszyć winylem). Dla mnie to trochę bullshit story :liar: Mnie się podoba coś takiego (np. epoksydowany odważnik).
Aha, czyli dla wyglądu :morda:

Daruj sobie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2199

Post autor: blispx »

Wieki temu wykonałem takowy z krążka do hokeja, dziura 7mm, nakręca się go na szpindel z lekkim oporem ale jak już siedzi to nie ma bata aby coś winylem ruszyło. Brzydki jak noc ale nie zamieniłbym go na żaden inny, koszt wykonania 5 złociszy 8-)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10456
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2200

Post autor: Myszor »

Przyznam że kupiłem odcisk audio technica i był to głupi pomysł.
Porównywałem ostatnio intensywnie brzmienie płyt z dociskiem i bez.
Nie ma żadniej rożnicy. Bez sensu obciążać silnik.
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2201

Post autor: Lord_Nikkon »

Nie no raczej sobie daruję z tym ciężarkiem. Płyta gra dobrze. To już takie wymyślanie. :mrgreen:

Tak jak wcześniej stwierdziłem. Pewnie w przyszłym miesiącu fundnę drapakowi polerowanie pokrywy. W kablach dodam tylko terminator na masy bo ten goły przewód mnie denerwuje.

Ciekawi mnie jak gra oryginalna XL15 z ND15. Natrafiłem na tą aukcję przypadkowo :P http://page22.auctions.yahoo.co.jp/jp/a ... l382779536

Szybkie pytanie zanim coś zrobię głupiego. Czy przecieranie płyt przed odtwarzaniem - szmatką z mikrofibry to jakiś kardynalny błąd czy lepiej się zaopatrzyć w coś bardziej profesjonalnego. :think: :think:
Myszor pisze: Przyznam że kupiłem odcisk audio technica i był to głupi pomysł.Porównywałem ostatnio intensywnie brzmienie płyt z dociskiem i bez.Nie ma żadniej rożnicy. Bez sensu obciążać silnik.
No skoro tak mówisz to rzeczywiście bez sensu. :)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10456
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2202

Post autor: Myszor »

Zaopatrz się w myjkę. Nie trzyj na sucho bo rysujesz i elektryzujesz.
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2203

Post autor: Lord_Nikkon »

Myszor pisze: Zaopatrz się w myjkę. Nie trzyj na sucho bo rysujesz i elektryzujesz.
Kurde. Knosti 220 zł - boleśnie. A te szczotki?? Warto używać czy ten sam efekt co z mikrofibrą?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10456
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2204

Post autor: Myszor »

Nie używam już żadnych szczotek.
Umyć, do nowej koszulki i po kłopocie.
220 to koszt dwu nowych płyt. Bez przesady.
Awatar użytkownika
Lord_Nikkon
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2017, 01:01

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#2205

Post autor: Lord_Nikkon »

Nigdy nie używałem. Czyli po takim myciu płyta przestaje zbierać kurz? No i jakie koszulki.
ODPOWIEDZ