Kolekcje sprzętowe forumowiczów

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1066

Post autor: pawlos »

no jestem ciekaw , czy będę miał drugi ?
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6390
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1067

Post autor: Regsoft »

pawlos pisze:no jestem ciekaw , czy będę miał drugi ?
Potrzebujesz dawcę organów dla Swojego TA-F555ES II ? :lol:

Chyba zrozumiałem dlaczego pisałeś o "absolutnie niemęczącym dźwięku".
Faktycznie z tego Soniacza się jakiś miód wylewa ...
Aż się chce wciskać repeat na gramofonie :D

PS. Na Twoje pytanie odpowiem w ciągu miesiąca :think:
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1068

Post autor: pawlos »

Regsoft pisze:Potrzebujesz dawcę organów dla Swojego TA-F555ES II ?
Mój jest debeściak -wszystko jak trzeba w dobrej kondycji :D
poprostu lubię ten wzmak ,a ciężko go dorwać w stanie ładnym i oryginalnym w rozsądnej cenie (tanio) :)
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6390
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1069

Post autor: Regsoft »

Tak go sobie testuję.
Chyba ten miód to jednak zakleja uszy na dźwięki.
Sprzęt nieźle trzyma wartość ale wydaje mi się, że bardziej z powodów poza muzycznych.
Sąsiad na jego widok zaniemówił choć nigdy go nie słyszał :D
InSony(05).jpg
Ma natomiast (moim zdaniem) całkiem fajny zintegrowany PRE MC.
Tym nie mniej tak całkiem tanio nie widzę sensu go oddawać.
To byłoby chyba nierozsądne z mojej strony :lol:
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1070

Post autor: pawlos »

Ten Sony jest specyficzny , musisz go słuchać, słuchać i się zakochać lub znienawidzić :)
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6390
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1071

Post autor: Regsoft »

pawlos pisze:Ten Sony jest specyficzny , musisz go słuchać, słuchać i się zakochać lub znienawidzić :)
Nie wygląda na to abym był w stanie się w nim zakochać więc chyba ochronię organizm przed tą nienawiścią i odstawię sprzęt na lepsze czasy. W tym stanie to za 10 lat będzie wart fortunę :D

No chyba, że jakiś znajomy forumowicz postanowi go ode mnie odkupić już dziś za faktycznie rozsądną cenę :mrgreen:
mSystemSoOn(1).jpg
Onkyo natomiast to sterany życiem, niedomagający zawałowiec :lol: Brzydki, porysowany, zafajdany, trzeszczący na potencjometrach, czasem wydający z siebie jakieś podejrzane dźwięki przypominające ostatnie tchnienie, z przełącznikiem wkładki wymagającym anielskiej cierpliwości aby oba kanały chodziły prawidłowo. No i tak płytki że ledwo utrzymuje gramofon.

Natomiast dźwiękowo to tym razem właśnie jest moja bajka... :mrgreen: :violin:
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4013
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1072

Post autor: chudy_b »

Regsoft pisze:Onkyo natomiast to sterany życiem, niedomagający zawałowiec
Raczej jak zaniedbana kobieta :D Psiknij tu i ówdzie, przypudruj i będzie jak nowy.
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1073

Post autor: pawlos »

Też tak na początku miałem ,coś mi brakowało , ale z kolumnami JBL które polecił mi Wojtek dopiero Sony pokazał klase ,
Jedynie u mnie Yamahy CA-810 i CR-1040 go wyprzedzają ,ale to lata 70 i dość wysokie modele i ja lubię to brzmienie .
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6390
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1074

Post autor: Regsoft »

chudy_b pisze:Raczej jak zaniedbana kobieta :D Psiknij tu i ówdzie, przypudruj i będzie jak nowy.
Właśnie zastanawiałem się czy jest gdzieś na forum jakiś wątek dla początkujących wizażystów :mrgreen:
pawlos pisze:coś mi brakowało , ale z kolumnami JBL które polecił mi Wojtek dopiero Sony pokazał klase
A to w sam raz mogę spokojnie zrozumieć. Pamiętam jak kiedyś testowałem JBL na moich wzmakach to aż się chwytałem za uszy bo czegoś było mi tam zdecydowanie za dużo więc w połączeniu z takim "minimalizmem" Sony efekt może być interesujący. Problem w tym, że darzę swoje kolumny niezmienną miłością i ich nie porzucę dla jakiegoś Soniacza. To raczej on musi odejść na ławkę rezerwowych lub nawet zmienić klub :lol:
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1075

Post autor: ROCHO »

Ale za to bardzo fajne ONKYO
Acid
Posty: 70
Rejestracja: 06 paź 2015, 22:16
Gramofon: Denon Dp47f
Lokalizacja: Lublin

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1076

Post autor: Acid »

Mój pierwszy w życiu gramofon zakupiony(Dual cs455 z wkładką Dual DMS251E) i odpalony, co ciekawe za mną już pierwsze porównanie: Denon avr-x2200w + przedwzmacniacz gramofonowy vivanco pa-111 vs Marantz PM 410 z kolumnami Canton 502. Ustawienia w obu przypadkach bez korekcji dźwięku, czyli na "zero". Po przesłuchaniach kilku płyt przyszedł czas na zaproszenie eksperta co by też ocenił różnice w/w sprzęcie odsłuchowym. Ekspert (narzeczona Agnieszka) jest wielką fanką Iron Maiden to i taki materiał został wybrany do testów. Okazało się że wszystko przemawia za starym wzmacniaczem, który z resztą dostałem (wczoraj) w prezencie od znajomego muzyka. Nie będę się rozpisywał o dołach górach itp. Dźwięk po prostu był lepszy, głębszy z większą ilością szczegółów. Może to nie była przepaść, ale jakiś strumień, albo mniejsza rzeka to i owszem.
Niestety to zrodziło pewien kłopot natury technicznej. Będę musiał pogodzić jedną parę kolumn z amplitunerem i wzmacniaczem stereo. Na forum już widziałem magiczną skrzyneczkę do przełączania pomiędzy klockami wylutowaną przez forumowicza, a że nowa kosztuje ok 500zł to mnie skłania do zainwestowania w lutownice.
To chyba tyle jeśli chodzi o podsumowanie pierwszego wrażenia.
Dziękuję za uwagę ;)
Denon DP 47F - Denon DL-160 / MC Denon DL-103 / Audio Physic Tempo 25 / Hegel H20 / Hegel P20 / Hegel CDP4mk2
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6390
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1077

Post autor: Regsoft »

Acid pisze: Dźwięk po prostu był lepszy, głębszy z większą ilością szczegółów.
Od kilku dni trenuję różne konfiguracje wzmacniaczy, przedwzmacniaczy i być może w końcu skuszę się na podzielenie się wrażeniami. Nieśmiało zasugerowałbym Ci również test porównawczy tych wzmacniaczy na wejściach liniowych. Jednym słowem w obu przypadkach niech sygnał leci przez Vivanco :?
Acid pisze:już widziałem magiczną skrzyneczkę do przełączania pomiędzy klockami wylutowaną przez forumowicza
Moje pudełko ... widać je na zdjęciu kilka postów wyżej :lol:
Ostatnio zmieniony 25 paź 2015, 08:08 przez Regsoft, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41796
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1078

Post autor: Wojtek »

Acid pisze:Mój pierwszy w życiu gramofon zakupiony(Dual cs455 z wkładką Dual DMS251E) i odpalony
Nie udało się zdobyć Denon DP-37F? ;)
Acid pisze:Okazało się że wszystko przemawia za starym wzmacniaczem
Tym śmieszniej, że jest to dość niski model, ale Regsoft ma rację, porównaj jeszcze Denona i Marantza "jak równy z równym", czyli np. wpinając do jednego i do drugiego odtwarzacz CD.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Acid
Posty: 70
Rejestracja: 06 paź 2015, 22:16
Gramofon: Denon Dp47f
Lokalizacja: Lublin

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1079

Post autor: Acid »

Wojtek pisze:Nie udało się zdobyć Denon DP-37F?
Faktycznie planowany zakup miał być w okolicach 1000zł, no ale jak to w życiu trochę się pozmieniało. Na pierwszy ogień poszedł gramofon tańszy (400zł), prostszy w obsłudze i serwisowaniu. Z Denonem jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa, może będzie DP-37F albo nawet DP-47F, ale na tą chwilę jest Dual o którym tak na prawdę jeszcze nic nie wiem. Trochę się z nim oswoję, zmienię wkładkę (bo ta raczej nie jest zbyt dobra), oddam do pełnego przeglądu (tu ukłony w stronę Esdarka), ogólnie postaram się wycisnąć z tego modelu tyle na ile pozwala reszta sprzętu.
Wojtek pisze:Tym śmieszniej, że jest to dość niski model, ale Regsoft ma rację, porównaj jeszcze Denona i Marantza "jak równy z równym", czyli np. wpinając do jednego i do drugiego odtwarzacz CD.
Z tym porównaniem będzie dość słabo, bo kolekcja sprzętowa dopiero się rozwija. Płyt do tej pory słuchałem przez komputer podpięty do Amplitunera Denona , ewentualnie przez dvd Samsunga. Dlatego też nie wiem czy dvd zastąpi odtwarzacz CD. Raczej nie. Już się wstępnie rozglądałem za jakąś używką, ale decyzja co do firmy i modelu jeszcze nie została podjęta (trochę tego jest i ciężko się zdecydować).
Denon DP 47F - Denon DL-160 / MC Denon DL-103 / Audio Physic Tempo 25 / Hegel H20 / Hegel P20 / Hegel CDP4mk2
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41796
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1080

Post autor: Wojtek »

Acid pisze:Płyt do tej pory słuchałem przez komputer podpięty do Amplitunera Denona , ewentualnie przez dvd Samsunga. Dlatego też nie wiem czy dvd zastąpi odtwarzacz CD. Raczej nie.
Spokojnie, do takiego porównania wystarczy to co masz :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ