Gramofon i głośniki kilka pytań

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
flabero
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2012, 09:50

Gramofon i głośniki kilka pytań

#1

Post autor: flabero »

Witam,

Mam zamiar zaopatrzyć się w pierwszy gramofon. Zaznaczam że jestem zielony nigdy nie miałem do czynienia z gramofonami. Nie mam zbyt wielkiego budżetu lecz na początek chciałem żeby w miarę grało i to by mi wystarczyło. Mam kilka pytań:

Mam w domu sprzęt po rodzicach: czyt. 2x kolumny firmy "DIORA" oraz Gramofon i nie jestem pewny firmy ale chyba to "RTF" model to SP 3935 HIFI(gramofon pewnie przywieziony dawno temu z Niemczech). Gramofon podłączyłem do prądu i wygląda na to że działa tzn tylko mogę stwierdzić że talerz się obraca oraz migają lampki i gdy przełączam prędkość na wyświetlaczu zmienia się liczba.

Moje pytania:
Czy do tych kolumn najprawdopodobniej potrzebuje wzmacniacza starego typu żeby miał te starsze wejścia? jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi...
http://www.aukcjoner.pl/gallery/010371342-1.html#I1
znalazłem coś takiego wydaje mi się że by pasowało ale nie wiem czy byłby dobry do tego ma jeszcze wejście na słuchawki a to dla mnie plus słuchać muzyki na słuchawkach szczególnie w nocy :)

Gramofon tak mi powiedzieli rodzice że "chyba" ma popsutą igłę. Jaka igłę/wkładkę musiałbym kupić do tego gramofonu oraz jak dobrać wzmacniacz do niego i do tych kolumn?
W ogóle jest sens jest kupić o ile da się igłe/wkładke bo to chyba nietypowy model albo no name nie mam pojęcia bo w google same niemieckie strony o nim.

Daje zdjęcia wszystkiego żeby było łatwiej zidentyfikować ten gramofon i pomóc. (zdjecia z telefonu jakość słaba ale myślę że lepsze coś niż nic.)

Kolumny:
Obrazek

Obrazek

Końcówka od kolumny

Obrazek

Gramofon:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kabel gramofon:

Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41492
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon i głośniki kilka pytań

#2

Post autor: Wojtek »

flabero pisze:Czy do tych kolumn najprawdopodobniej potrzebuje wzmacniacza starego typu żeby miał te starsze wejścia? jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi...
Szczerze mówiąc to sam trochę się dziwię, że takie względnie nowe kolumny Diory mogą jeszcze mieć przestarzałe wtyczki DIN...

Tak czy siak, albo kupujesz sobie jakiś wzmacniacz polski bądź niemiecki (czy też na rynek niemiecki) z odpowiednimi terminalami głośnikowymi pod wtyki DIN albo... ucinasz sobie wtyczki z kabli głośnikowych i masz klasyczne podłączenie na gołe druty.
flabero pisze:Gramofon tak mi powiedzieli rodzice że "chyba" ma popsutą igłę. Jaka igłę/wkładkę musiałbym kupić do tego gramofonu oraz jak dobrać wzmacniacz do niego i do tych kolumn?
W ogóle jest sens jest kupić o ile da się igłe/wkładke bo to chyba nietypowy model albo no name nie mam pojęcia bo w google same niemieckie strony o nim.
Tego gramofonu raczej nie opłaca się wskrzeszać. Lepiej kupić jakiś inny.

Od każdego rodzaju sprzętu są osobne działy na forum. Raczej powinieneś znaleźć tam coś dla siebie.

Te kolumny moim zdaniem też nadają się do wymiany, ale żeby nie robić dodatkowych kosztów, od biedy na początek mogą być.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ