STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#106

Post autor: kaf »

5100 po wymianie panelu, oczywiście.
Ten panel od 5100 to podróba. Matryca użyta do ich regeneracji to jakiś bubel. Dobrze wiem kto je sprzedaje i to wcale nietanio, jakby kogoś interesował ten temat to na PW zapraszam, co by mnie tu ktoś nie oskarżył o sianie propagandy.
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
Awatar użytkownika
Marekbroda
Posty: 55
Rejestracja: 25 paź 2014, 13:57
Gramofon: SABA 350

Re: STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#107

Post autor: Marekbroda »

Tak,niestety to podróbka,ale kupowałem kilka lat temu ,gościu nie informował że to malowanie no i dałem się naciągnąć na 99+wysyłka.Teraz ceny podróbek nawet szaleją.Ogólnie zaliczam się do niezadowolonych klient :x ale co zrobić ,załatwione było przez Tablice.pl,więc szukaj wiatru w polu.Trudno,bo gdyby anodował to było by nie źle.
IMAG1221 (Copy).jpg
SABA 350 full automatic- to nie szwedzki samochód z automatyczna skrzynia biegów.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4006
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#108

Post autor: chudy_b »

Marekbroda pisze:gdyby anodował to było by nie źle
Niestety też d.. nie urywa. Oryginał, to oryginał.
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#109

Post autor: pawel0777 »

Marekbroda ładne te Twoje Radmory :) Można powiedzieć,że jesteś pozytywnie zakręcony ;) Grałem na "czarnym" Radmorze w latach 80" jako dzieciak...wtedy to był mega sprzęt :)
Uchował się ten egzemplarz do dzisiaj od jakiś nastu lat nieużywany :) Muszę z ciekawości kiedyś sprawdzić czy jest czarny zrobił się jakiś miedziany :)
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#110

Post autor: kaf »

Marekbroda pisze:Tak,niestety to podróbka,ale kupowałem kilka lat temu ,gościu nie informował że to malowanie no i dałem się naciągnąć na 99+wysyłka.Teraz ceny podróbek nawet szaleją.Ogólnie zaliczam się do niezadowolonych klient :x ale co zrobić ,załatwione było przez Tablice.pl,więc szukaj wiatru w polu.Trudno,bo gdyby anodował to było by nie źle.
Jak gościu nie będzie miał zbytu, to zwinie interes, Im większa ludzka świadomość, tym szybciej to nastąpi. Już brak anody tak nie razi jak ta koślawość wykonania napisów, matryca jest krzywa, czcionka też inna niż oryginał.
Marekbroda pisze:załatwione było przez Tablice.pl,więc szukaj wiatru w polu
Ten wiatr ciągle hula po tym polu zwanym allegro oraz olx :/
że jesteś pozytywnie zakręcony
Chopcy radmorowcy :D
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3216
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#111

Post autor: Pawelec »

Co prawda nie za złotówkę ale prawie za 7 stówek ;) . Teraz mogę powiedzieć, ze dla mnie to ogromna okazja. Znalazłem na jednym z portali aukcję na której wystawiono Luxmana L 530. Kiedyś miałem okazję przez pewien krótki okres (zdecydowanie za krótki) użytkować model 525 i zakochałem się w nim bez pamięci. Trudno było się rozstać. Wystawiona 530 wyglądała jak obraz nędzy i rozpaczy. Sprawiała wrażenie jakby spędziła jakiś czas na śmietniku ale kabel zasilający cały. Poobijany, poobcierany cały, bez gałki wzmocnienia a przez połamane kratki ktoś grzebał wyłamując jedną płytkę końcówy mocy (była kompletna ale pęknięta i lekko odłupana). Licytowałem z duszą na ramieniu bo 7 stów piechotą nie chodzi. To był max na snajperze który ustawiłem. Acha, oczywiście sprzedaż jako uszkodzony bo nie działa :( . Okazało się, że takich wariatów jak ja było więcej i od złotówki dobiło prawie do mojego maxa :D .
Teraz siedzę w foteliku i znowu upajam się piękną nutą płynącą z Luxmana i nacieszyć się nie mogę :violin: .
Okazało się, że do wymiany są tylko kondensatory. Oryginały 33000/80V (nie do dostania) zostały wymienione na 22000/100V. Nowa płytka wytrawiona i skrupulatnie wszystkie oryginalne elementy przelutowane. Dwa przełączniki naprawione działają prawie jak nowe :) . No i najważniejsze - wszystkie tranzystory oryginały. Co więcej nie jestem w stanie napisać bo całą operacje przeprowadził mój braciszek :clap: . Ja poprawiłem obudowę a teraz szukam miejsca gdzie go postawić bo zapewne długo u mnie zabawi.
Nie zrobiłem zdjęć złomu jakim był na początku - bo chcę szybko o tym zapomnieć. Teraz jedynie brakuje mu dużej pięknej gałki ale może z czasem gdzieś uda się upolować.
Załączniki
IMAG0088 (640x361).jpg
IMAG0094 (640x361).jpg
IMAG0096 (640x361).jpg
IMAG0099 (640x361).jpg
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#112

Post autor: Reymont »

No to gratulacje, tez poluje na pewien wzmak, nawet troche podobny z wygladu i to od dosc dawna ;)

Ile to pradu bierze?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#113

Post autor: zbyszek1982 »

Pawelec, napisz mi proszę na PW jak skopiowałeś płytkę i gdzie ją wytrawiałeś.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#114

Post autor: Reymont »

Jesli mozna, to ja tez poprosze info.
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#115

Post autor: Acia »

O nie Pawelec , mogłam zaczekać:)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4006
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#116

Post autor: chudy_b »

zbyszek1982 pisze:jak skopiowałeś płytkę i gdzie ją wytrawiałeś.
Pewnie lakier do paznokci + kwas azotowy, jak za starych dobrych czasów. ;)
Pawelec pisze:Okazało się, że do wymiany są tylko kondensatory.
Pawelec pisze:Nowa płytka wytrawiona i skrupulatnie wszystkie oryginalne elementy przelutowane. Dwa przełączniki naprawione działają prawie jak nowe :) .
No to takie proste to to nie było. Naprawdę podziwiam wykonaną pracę.
Pawelec pisze:No i najważniejsze - wszystkie tranzystory oryginały.
To dobra wiadomość. Znalezienie dzisiaj oryginalmnych tranzystorów graniczy z cudem. A jak się jakieś trafią to kosztują majątek.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3216
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#117

Post autor: Pawelec »

Acia pisze:O nie Pawelec , mogłam zaczekać:)
Nie tak do końca. Ja go kupiłem w październiku :)
chudy_b pisze: Pewnie lakier do paznokci + kwas azotowy, jak za starych dobrych czasów. ;)
Zamawiałem z braku czasu. Z tego co braciszek mówił to i dobry pisak permanentny załatwia sprawę za lakier ;)
chudy_b pisze:No to takie proste to to nie było. Naprawdę podziwiam wykonaną pracę.
Dla mnie pestka a brat prawie kwartał po robocie odpoczywał przy nim. Dobrze, że to lubi i ma te wszystkie dziwne urządzenia pomiarowe - oscyloskopy i jakieś tam .... :think:
chudy_b pisze:To dobra wiadomość. Znalezienie dzisiaj oryginalmnych tranzystorów graniczy z cudem. A jak się jakieś trafią to kosztują majątek.
Kondensatory też tanie nie były :(
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4006
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#118

Post autor: chudy_b »

Pawelec pisze:Dla mnie pestka a brat prawie kwartał po robocie odpoczywał przy nim.
Ty nas tu nie czaruj. Obydwaj robicie super profesjonalną robotę. Najbardziej zazdroszczę kontaktów do ludzi którzy Ci takie fajne rzeczy rzeźbią (myślę o o innych Twoich dziełach, gramofonach, kolumnach) Ja nie mogłem znaleźć stolarza do zrobienia półek fornirowanych, w końcu sam zrobiłem..
Pawelec pisze:Z tego co braciszek mówił to i dobry pisak permanentny załatwia sprawę za lakier
Kiedyś nie było pisaków permanentnych. A najlepsze, taka wiśnia na torcie, to było wiercenie otworów plastikową wiertarką PIKO wyżebranym starym borem od zaprzyjaźnionej (fuj :D ) dentystki.
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#119

Post autor: pawel0777 »

chudy_b pisze:
Pawelec pisze:Z tego co braciszek mówił to i dobry pisak permanentny załatwia sprawę za lakier
Kiedyś nie było pisaków permanentnych. A najlepsze, taka wiśnia na torcie, to było wiercenie otworów plastikową wiertarką PIKO wyżebranym starym borem od zaprzyjaźnionej (fuj :D ) dentystki.
Teraz drukujesz wzór płytki drukarką laserową.Przy pomocy np.żelazka przenosisz na laminat,trawisz i masz ścieżki jak z fabryki ;)
adler
Posty: 127
Rejestracja: 22 lip 2014, 20:04
Gramofon: Dual 604

STRZAŁY!- sprzęty okazyjnie kupione/zdobyte

#120

Post autor: adler »

Sorki że za bardzo nie na temat.Czy wiecie może czy jest możliwość i jak tak to kto i gdzie ,zrobi płytkę drukową mając do dyspozycji tylko schemat ?
Dual CS604
Dj pre2
Rotel Rcd-951
Krell KAV300i
Heco celan xt501
ODPOWIEDZ