Prośba o orientacyjna ocenę sprzętu UNITRA

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
gebart
Posty: 1
Rejestracja: 05 cze 2012, 10:36

Prośba o orientacyjna ocenę sprzętu UNITRA

#1

Post autor: gebart »

Witam!

Nadarzyła mi się okazja do kupna po znajomości opisanego niżej zestawu. Niestety ani ja ani sprzedający nie jesteśmy w stanie wycenić tego sprzętu. Prosiłbym więc o pomoc w jego wycenie. Na gramofonach znam się trochę, więc wiem mniej więcej ile to może kosztować - niestety nie wiem jaka jest wkładka i igła co oczywiście znacząco wpływa na cenę gramofonu. Nie jestem też w stanie powiedzieć czy cały sprzęt działa prawidłowo - podobno działał kilka lat temu, a potem przeleżał spokojnie parę lat w magazynie. Zdjęcia niestety w kiepskiej jakości, ale muszą wystarczyć. Z kolumnami chyba będzie ciężko, bo nie ma żadnych oznaczeń, ale pewnie po wieku sprzętu znawcy mogą podać jakieś orientacyjne ceny.

Poniżej galeria ze zdjęciami rzeczonego sprzętu (5 sztuk)
http://www.fotosik.pl/u/gebart/album/1205652

Z góry dziękuję za pomoc!!!
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Prośba o orientacyjna ocenę sprzętu UNITRA

#2

Post autor: Kusma »

Gramofon jak najbardziej OK - jeden z lepszych polskich sprzętów. Co do jego wkładki to ciężko coś powiedzieć - jeśli nic nie widać...
Jeśli założyć że nie byla nigdy wymieniana to musi byc jakaś MF-ka. Jeśli Benek w dobrym stanie to 70 - 80 zł - nawet do stówy warto.

Co do EQ i Tunera, to niech ktoś inny się wypowie, a jeśli chodzi o kolumny... Z pustego to i Salomon nie naleje...
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Prośba o orientacyjna ocenę sprzętu UNITRA

#3

Post autor: Robert007Lenert »

Tuner ok, ale trzeba przestroic /stary zakres ukf/l Problemem jest brak wzmacniacza w zestawie. To co widac na zdieciach nie zagra bez wzmacniacza. Kolumny.... niestety pojecia nie mam, bo widac tylko ze prawdopodobnie 2-drozne, ale jakie i w jakim stanie same glosniki??? /a konkretnie ich zawieszenia/ Moim zdaniem warto brac gramofon /jesli trzyma obroty/ tak jak napisal przedpiszacy. EQ i Tuner w moim odczuciu sa nieprzydatne bo w co je wepniesz? Pasuje miec jakis wzmacniacz z wejsciami din /bo takie polaczenia maja i Tuner i EQ. Kolumny jesli sa sprawne i maja 8 Ohm to biorac pod uwage, ze nic o nich nie wiemy sa warte jakies 50 zl.
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Prośba o orientacyjna ocenę sprzętu UNITRA

#4

Post autor: Krzyś »

Wkładka to NAJPRAWDOPODOBNIEJ jakaś MF - wygląda zupełnie podobnie jak moja MF 101 (posiada coś "jaśniejszego" w środku, co jest NAJPRAWDOPODOBNIEJ srebrnym logiem Unitry i napis "Mf-10x" na oprawce igły - przynajmniej świadczą o tym kolory i rozmieszczenie pikseli ("Mf" sporo jaśniejsze i lewy margines szerszy, numer ciemniejszy i dłuższy); proporcje elementów (logo, napisy, oprawka igły) się zgadzają z tym, co widać na mojej wkładce).
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
ODPOWIEDZ