Mój warsztat ŁDŁ Elektronika

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 348
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Mój warsztat ŁDŁ Elektronika

#121

Post autor: Ukaniu »

W warsztacie cały czas coś się dzieje. Serwis wintidżu daje mi w kość ale się nie poddaję ;-). Ani razu roboty nie było mniej niż zakładałem :mrgreen:
Zdarza mi się czasem coś poprawiać po konkurencji i wiem, że nie muszę się martwić o jakość jedynie o przetrwanie w związku z przełożeniem czas-pieniądz :geek: Trochę zdjęć z robót forumowych
Udało mi się w końcu skręcić Rotela, wyczyszczone miał wszystkie przełączniki i wymienione kondensatory prócz głównych.
przelzrodel.jpg
pomyciu.jpg
rotel1412boki.jpg
Razem z Rotelem trafił Dual 510 na wymianę kabli, dostał litz 8x0,05. Przy okazji wyszło, że prócz kabli trzeba wymyć obficie nasmarowany napęd.
duallitz.jpg
dualdomycia.jpg
Nasmarowany nie tym czym trzeba - smar stały w panwi ze spieku to błąd.
smarstały.jpg
Na końcu pograło sobie towarzystwo razem i już odebrane
gotowe.jpg
Te roboty trwają
W międzyczasie trafiła do mnie też Yamaha znana z wątku na forum, główny problem to wady przełączników. Nasmarowanych obficie ale nie tym czym trzeba, przypuszczam olej silikonowy.
yamahaolej2.jpg
yamahaolej.jpg
Musiałem się zmobilizować i ją rozłożyć i umyć.
yamahadomycia.jpg
Yamaha kąpiel.jpg
Po myciu, czyszczeniu przełączników i potencjometrów, wymianie kondensatorów i poprawie lutów powinno być dobrze,.
Yamaha pomycu.jpg
Yamaha recap2.jpg
yamaharecap.jpg
W innym międzyczasie trafił też forumowy Luxman 560 do przeglądu, został rozebrany, wyczyszczone wszystkie przełączniki
560switche.jpg
Po myciu składam
560switche2.jpg
560front.jpg
I robię z drugiej strony
560tyl.jpg
Trzeba się dostać wszędzie by poprawić luty tylko to gwarantuje że gwarantuje
560koncowka.jpg
Generalnie roboty dużo ze wszystkim ale chcę by było w miarę możliwości najlepiej.
Dotarł do mnie w pięknej skrzyni przedwzmacniacz JVC JP-V1000. Niestety ma pewne problemy z przydźwiękiem które rozwiążę ale to prawie robota RnD.
Tak powinno się pakować sprzęt!, na górze jest przykręcona płyta wiórowa. Gorzej zapakowane przychodzą do mnie magnetofony studera ze znajomych studiów nagrań ;-0
opakowanie.jpg
No i dla amrowka i jego maliny polutowałem zasilacz - kopię siedzącego w stole Studera serii 900
zasilaczdomaliny.jpg
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Mój warsztat ŁDŁ Elektronika

#122

Post autor: amrowek »

Ło panie...nazwę musisz zmienić aby w tytule było SPA :D , no ciekawy jestem tego Studera hm jak przypłynie drugi porówna się ... gdzie jest mały "haczyk" z A :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Mój warsztat ŁDŁ Elektronika

#123

Post autor: darkman »

amrowek pisze:
11 mar 2024, 09:34
zmienić aby w tytule było SPA
No coś w tym jest, niewątpliwie. :) Opss.. YT muszę nadrobić, bo nie zaglądałem jakiś czas.. cholera ten czas..!
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 348
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Mój warsztat ŁDŁ Elektronika

#124

Post autor: Ukaniu »

Czas szybko leci...
Wspomniany wcześniej JVC JP-V1000 ciągle jest operowany bo ta praca to przygoda detektywistyczna. Trzeba poprawić po wcześniejszych wszystkich próbach naprawy. Tak wyglądało prowadzenie przewodów kondensatorów filtrujących, nie podoba mi się to, że są daleko od prostowników ale totalny brak ogólnej idei co i gdzie, dlaczego aż razi. Im dłużej mam styczność z problematycznymi urządzeniami to stwierdzam, że serwis na podstawowym poziomie jest prosty ale skomplikowane sprawy to coś zupełnie innego. Można godzinami ślęczeć nad szczegółami, bywa - że poprawia się fabrykę.
jvc masa przed.jpg
Poprawiłem, teraz jest lepiej jak z fabryki.
jvc masa po.jpg
To samo z innymi elementami jak zasilanie czy inne kondensatory
Zasilanie sieciowe
jvc zaś przed.jpg
Ja bym wolał tak:
jvc można tak.jpg
Jeszcze potrzeba mu czasu i pracy, zakłócenia od prostownika są na minimalnym poziomie (ok -130dB od liniowego 0) ale przeszkadzają, są tropy = będą poprawki. To jest już ekstraklasa pomiarów. Uparłem się i zrobię (mam nadzieję), to był by dobry temat na solidną pracę inżynierską. Bo trzeba zrobić narzędzia pomiarowe i znaleźć problem wielkości pół części na milion.
Luxman 560 o którym wspominałem w poprzednim wpisie mnie trochę zmęczył też bo co rusz wyskakiwały, jak diabeł z pudełka, kolejne problemy. Mam nadzieję wszystko już ogarnąłem.
Producent zostawił zakamuflowaną niespodziankę dla detektywów co rozkręcają wszystko, ukryta pod płytami zasilaczy. Brak lutów na wejściu sygnału...
lux560luty.jpg
Dla kolegi z forum wypiękniłem Sony STR6046, sprzęt dostał wszystkie nowe kondensatory, zestroiłem radio, wymieniłem tranzystory w przedwzmacniaczu bo szumiały, wylutowałem i wyczyściłem mechanicznie wszystkie przełączniki, podświetlenie zrobiłem ledowe. Świetnie zachowany, warto było robić.
str6046.jpg
Pioneer CT-F700, też śliczny sprzęt, zachowany wręcz dziewiczo. W mroku te wskaźniki są magiczne. Zrobiłem przegląd, regulację, czyszczenie przełącznika zapis-odczyt, pomiar większości i wymianę niezbędnych kondensatorów.
ctf700.jpg
I na koniec rodzyn, dziś wstawiłem na stół do wyceny, myślę jak zrobić do niego uchwyt serwisowy. Trzydzieści pięć kilogramów odlewów aluminiowych, separatorów, silników, elektroniki. Oto, bum burum - Sony PS-X9. Cudowny.
x9.jpg
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2024, 23:52 przez Ukaniu, łącznie zmieniany 3 razy.
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Mój warsztat ŁDŁ Elektronika

#125

Post autor: amrowek »

Ukaniu pisze:
12 kwie 2024, 17:29
Trzydzieści pięć kilogramów
hm dual mono? :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3290
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój warsztat ŁDŁ Elektronika

#126

Post autor: bms01pl »

stanowczo jestem dożywotnim fanem sony... x9 cool, ale ten ampli (wizualnie) klękajcie narody...
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 348
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Mój warsztat ŁDŁ Elektronika

#127

Post autor: Ukaniu »

amrowek pisze:
12 kwie 2024, 18:37
hm dual mono? :D
Preamp zintegrowany ładnie podzielony na dwa kanały, mocno izolowane ale dual mono to nie jest. To sprzęt do studia radiowego, ma super parametry napędu, izolację od wibracji - stąd masa.
Towaru w środku wystarczyło by minimum na dwa gramofony, wtedy można by jednym kanał lewy a na drugim prawy :think: To było by prawdziwe dual mono na winylu :violin:
bms01pl pisze:
12 kwie 2024, 19:47
stanowczo jestem dożywotnim fanem sony... x9 cool, ale ten ampli (wizualnie) klękajcie narody...
Moja miłość do zawodowego Sony w studiach jest wielka. Topowe serie konsumenckie z lat 80/ 90 ocierające się o jakość profesjonalną, taką przez duże P a nie na papierze i w głowach marketingu, nie do pobicia jakościowo. Amplitunerek to faktycznie bardzo ładny okaz dobrego wzornictwa.
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
kalafior1111
Posty: 148
Rejestracja: 07 sty 2015, 20:52
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój warsztat ŁDŁ Elektronika

#128

Post autor: kalafior1111 »

Mój ci był ten Rotel RA-1412 .Łukaszu wielkie dzięki odczarowałeś go.
Jest petarda w każdym aspekcie grania tego klocka.Świetna,profesjonalna robota bo był w naprawdę kiepskim stanie,wymagał duużo cierpliwości.
Teraz AC/DC na dwunastce i niczego się nie boję:) moje biedne kolumny;)
Pokłony i szacun za wiedzę.
Aktualnie: JVC QL-A7, dyskretniok vs Jaculek,Denon AU-320,Ortofon Rondo Bronz,Dynavector 30C,Marantz CD-17 K.I.Signature,2xLuxman M-02,C-O2,Luxman R1500,Pioneer SX-650,Luxkit A3550,Rotel RA-1412,Sonab OA116, Tannoy Arden HPD385/8.
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 348
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Mój warsztat ŁDŁ Elektronika

#129

Post autor: Ukaniu »

kalafior1111 pisze:
21 kwie 2024, 18:45
Mój ci był ten Rotel RA-1412 .Łukaszu wielkie dzięki odczarowałeś go.
Dziękuję za dobre słowo! Cieszę się, że jest wszystko dobrze. Widzę sens mojej pracy właśnie wtedy kiedy w efekcie daje zadowolenie. Inaczej moczenie palców w rozpuszczalnikach i wydychanie par ołowiu z fenolem z laminatu nie miało by sensu.
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
ODPOWIEDZ