Gramofon i sprzęt.

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
fryta67
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2010, 14:31

Gramofon i sprzęt.

#1

Post autor: fryta67 »

Witam ;) Proszę o pomoc w wyborze konkretnego sprzętu.
Mianowicie chodzi mi o gramofon i wszystkie inne rzeczy potrzebne do niego( głośniki, itp.).
Więc proszę o konkretne przykłady.
Cena ogólna to 3000zł.
Pozdrawiam;);););) .
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon i sprzęt.

#2

Post autor: Wojtek »

Cześć fryta :) 3000zł to spora kwota. Z tego co rozumiem to chcesz skompletować cały potrzebny sprzęt audio, w którym głównym źródłem muzyki będzie gramofon. W takim razie potrzebujemy:
- gramofon
- wzmacniacz
- kolumny głośnikowe (+ kable głośnikowe)

Dla konkretnych przykładów godnych polecenia to jeszcze trochę za wcześnie.

Czy sprzęt musi być nowy?
Ulubione gatunki muzyczne? :)
Wiadomo w jakim pomieszczeniu ma się docelowo znajdować sprzęt?
Kolumny powinny być raczej duże gabarytowo czy raczej małe? :D

To takie podstawowe pytania, które mi się nasunęły :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
fryta67
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2010, 14:31

Gramofon i sprzęt.

#3

Post autor: fryta67 »

Cześć. Właśnie o to mi chodzi. Chcę skompletować sprzęt audio, w którym głównym źródłem ma być gramofon;).
Co do pytań, to:
-Tak, sprzęt musi być nowy;
-Gatunek muzyczny to głównie rap, trochę jazz;
-Jeśli chodzi o pomieszczenie to zwykły pokój( 15 m kwadratowych);
-Co do kolumn, to obojętnie, ważne żeby były solidne i dobrze grały;

Dziękuje za poświęcony mi czas. Pozdrawiam ;) ;) .
Fabian
Posty: 14
Rejestracja: 17 lut 2009, 05:22
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Gramofon i sprzęt.

#4

Post autor: Fabian »

Od lat jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn Eltax Symphony 6.3. Ten model wyszedł już z produkcji, więc na nówki raczej szans nie ma. Gdybym miał budować nowy tor, bazując na moim doświadczeniu, nadal tej marce powierzyłbym sprawę głośników. Posiadane przeze mnie, biorąc pod uwagę najniższą półkę cenową, grają perfekcyjnie, potrafią pokonać w konfrontacji niejeden model dwa razy droższy, co wiem z autopsji, bywało się w różnych miejscach i słuchało. Skoro Symphony 6.3 nie są już dostępne jako nowe (choć prawdę rzekłszy nie szukałem), proponuję sprawdzić np. Symphony 8.4. Co do wzmacniacza, słucham już na drugim z rzędu modelu Yamahy z serii AX. Wcześniej był to AX-400, obecnie AX-570. Gdybym zabierał się do szukania piecyka moje poszukiwania rozpoczynałyby się tak. Życzę jak najtrafniejszych wyborów kupna sprzętu, a także innych. ;)
Ostatnio zmieniony 26 sty 2010, 09:34 przez Fabian, łącznie zmieniany 1 raz.
fryta67
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2010, 14:31

Re: Gramofon i sprzęt.

#5

Post autor: fryta67 »

Dziękuje Fabian;)
A przykład gramofonu..
Jeszcze jakieś przykłady..może Pan Administrator jeszcze pomoże..;);)
Pozdrawiam;);).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon i sprzęt.

#6

Post autor: Wojtek »

No cóż, tak jak zaznaczył Fabian, zdarzają się okazje.

Co do nowych gramofonów to powiem, że jest lekki dylemat. Bo albo sięgniemy po gramofony DJowskie (np. marki Reloop) albo po minimalistyczne gramofony niszowych marek audiofilskich, jak np. Pro-ject Debut III. Większego wyboru niestety nie ma. Co innego jeśli zdecydowałbyś/wałabyś się jednak na coś używanego. Zapewniam, że starsze i używane nie znaczy gorsze w światku audio, a szczególnie przy analogowych nośnikach muzyki, jakimi są m.in. płyty winylowe.

Trudno tutaj zrobić jakiś konsensus co do proporcji wydatków. Mamy 3 komponenty (nie licząc kabli) do kupienia i 3k zł do wydania. Czy traktować te urządzenia mniej więcej po równo (po tysiącu) czy też jednak np. mniej przeznaczyć na gramofon, a więcej na "tyły" :) To jest też kwestia wspomnianych przez Fabiana okazji, gdyż czasami udaje nam się trafić coś wartościowego po okazyjnej cenie, co oznacza że zostaje nam więcej pieniędzy na resztę zakupów :)

Tak więc sprawa nie jest wcale taka prosta jakby się mogło wydawać.

Proponuję jednak na początek skupić się na jednej rzeczy, gramofonie albo wzmacniaczu. Jak będzie jedna rzecz to można przejść do drugiej, itd.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pyniec
Posty: 18
Rejestracja: 10 sie 2010, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Który zestaw

#7

Post autor: pyniec »

Witam jestem nowy na forum :)
Od pewnego czasu zamierzam zakupić gramofon i resztę sprzętu.

Zdecydowałem się na gramofon marki Pro-Ject. Większy problem mam w wyborze wzmacniacza. W tej chwili rozważam zakup jednego z dwóch zestawów.

Zestaw 1.
Gramofon Pro-Ject Debut III:
http://q21.pl/pro-ject-debut-iii.html
Gramofon ten nie ma przedwzmacniacza więc musiał bym dokupić do niego wzmacniacz zintegrowany. Nie wiem tylko jaki.
Myślałem o Denon PMA-510AE:
http://q21.pl/denon-pma-510ae.html

Zestaw 2.
Gramofon Pro-Ject Debut III Phono Usb:
http://q21.pl/pro-ject-debut-iii-phono-usb.html
Ten ma już wbudowany przedwzmacniacz a więc wystarczył by tylko wzmacniacz lecz ponownie nie wiem jaki. Myślałem o jakimś Nad'ie.

Co do kolumn to jedyne jakie mam to 2 kolumny od zestawu Philips FW-380:
http://allegro.pl/item1078998244_philip ... _bass.html
Nie wiem tylko czy do takich zestawów były by wystarczające oraz czy w ogóle by pasowały.

Generalnie preferuję muzykę taką jak rock i wszelkie jego odmiany oraz od czasu do czasu metal.
Cały zestaw stał by w pokoju o wymiarach 5x3m

Od razu zaznaczam, że jestem w tym wszystkim nowy i dlatego chciałem się was poradzić.
Przepraszam też za odkopanie tematu ale nie chciałem zakładać nowego biorąc pod uwagę, że tematyka ta sama tylko cena końcowa to max 2000 zł.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
pyniec
Posty: 18
Rejestracja: 10 sie 2010, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon i sprzęt.

#8

Post autor: pyniec »

Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon i sprzęt.

#9

Post autor: Wojtek »

Jeśli miałbym wybierać między tymi dwoma to obstawiam za pierwszym zestawem :)

Z tego co widzę po zdjęciach aukcji to swoje głośniki bezproblemowo będziesz mógł podłączyć do tego Denona.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pyniec
Posty: 18
Rejestracja: 10 sie 2010, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon i sprzęt.

#10

Post autor: pyniec »

A czy ten wzmacniacz Denona jest wporządku ? W przyszłości zamierzam kupić lepsze kolumny i nie wiem czy ten wzmacniacz będzie wystarczający. I czy ten wzmacniacz pasuje do tego typu muzyki ? Bo z tego co wiem to różnie z tym bywa. Czy może jakiś inny wzmacniacz był by lepszy ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon i sprzęt.

#11

Post autor: Wojtek »

Ten Denon to budżetówka, także jest "OK", ale też nic specjalnego. Nie wiem co masz konkretnie na myśli z kolumnami, ale jeśli interesują Cię monitory czy jakieś takie typowe "fronty" do kina domowego to Denon się nada. Jeśli coś z mocnym uderzeniem to już raczej niezbyt.
pyniec pisze:I czy ten wzmacniacz pasuje do tego typu muzyki ? Bo z tego co wiem to różnie z tym bywa.
Powinno być OK, ja bym się bardziej martwił o odpowiednie do tego typu muzyki kolumny i czy one będą dobrze współgrały z wzmacniaczem.
pyniec pisze:Czy może jakiś inny wzmacniacz był by lepszy ?
Ja nie siedzę za mocno w nowych, dzisiejszych konstrukcjach, także trudno mi coś poradzić :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pyniec
Posty: 18
Rejestracja: 10 sie 2010, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon i sprzęt.

#12

Post autor: pyniec »

Ok zdecydowałem się na ten pierwszy zestaw. Co do kolumn to zobaczę jak to wszystko brzmi i wtedy zdecyduję czy kupić jakieś inne. Jeszcze raz wielkie dzięki za porady :)
ODPOWIEDZ