PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#1

Post autor: -Wolf- »

Sony zapowiada swój gramofon PS-HX500. Pojawi się w kwietniu 2016 r. Cena około 500 euro.

Obrazek

Więcej informacji.
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#2

Post autor: Wojtek »

Od razu powiem: to raczej będzie faktycznie produkt od Sony, a nie chiński Hanpin :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#3

Post autor: -Wolf- »

Kurcze, wizualnie mi się podoba :D
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
b33
Posty: 13
Rejestracja: 26 wrz 2016, 10:51

Re: PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#4

Post autor: b33 »

Znalazłem info w sieci, że system użyty przez Sony to prawdopodobnie Audio-Technica AT-91, a ramię to Jelco 250ST. I cena spadła już od premiery trochę, za zachodzie w dużych sieciach za 400€ można dostać.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#5

Post autor: zbyszek1982 »

Wkładka w sumie od razu do wymiany, ale samo ramię jest fajne.
Pytanie jak napęd się sprawuje, no i szkoda, że jest tam ta cała elektronika.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#6

Post autor: blispx »

Blehhh, kolejny gramofon USB, taki RP1/Pro-Jet tyle że od Sony. O napędzie można powiedzieć tylko tyle iż jego praca nie pozostanie bez wpływu na plintę/ramię/talerz jeżeli to MDF
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14999
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#7

Post autor: darkman »

Wygląda na MDF, ale Paweł dajmy mu szansę. Bo tak to zabijemy produkt na stracie. No nie rokuje na pierwszy rzut oka, ale ramię może być sporym bonusem. Jeśli bez te wkładki, to opcja może być interesująca. .. jest ANT :D tyle widzę na focie.

zbyszek1982, a co za elektronika? coś doczytałeś?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#8

Post autor: Regsoft »

blispx pisze:kolejny gramofon USB
No właśnie. Chyba się wszyscy uparli. Technics SL-1200G też ma :lol:
Czytam właśnie te marketingowe wypociny od tego Soniacza i zastanawiam się jaki sens ma zrzucanie do formatu DSD z tak nędznego PRE ... :?
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4032
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#9

Post autor: trafalgar »

W końcu XXI wiek mamy i bez łuesbe ani rusz :lol:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#10

Post autor: Myszor »

Kosztuje tyle na ile wygląda.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#11

Post autor: Obywatel »

Płyt słuchać pewnie na nim można, ale gdzie mu do takich konstrukcji jak Sony PS-B80, PS-X60 czy PS-X70...
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
b33
Posty: 13
Rejestracja: 26 wrz 2016, 10:51

Re: PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#12

Post autor: b33 »

Do mnie bardzo przemówił wygląd tego gramofonu i to był impuls do myślenia o nowym sprzęcie.
Podoba mi się w nim to, że wygląda porządnie, jak przystało na taki sprzęt środka uznanej firmy masowego hi-fi. Z jednej strony dobra jakość w stosunku do plastikowych gramofonów totalnie budżetowych typu najtańszy Denon, Sony, Pioneer itp. Z drugiej strony bardziej "masowy" w stosunku do nazwijmy to ogólnie sprzętów audiofilskich, które wyglądają jak rzemieślnicze sprzęty a nie masowa produkcja (ze wszystkimi wadami tego typu np. dyskusyjny dizajn).

Oglądałem go w Sony Centre. W oczy rzuca się dziwne wykończenie. Podstawa z dość grubego MDF-u jest matowo szara (taka prawie czarna), ale cały jest nakropiony takimi drobniutkimi czarnymi kropkami, jakby ktoś chlapnął na niego pędzlem. Widać to nawet na zdjęciach producenta na stronie.
Generalnie dobrze wygląda gruba (5mm ok.) gumowa mata. Podstawa, mata, ramię - wszystko jest elegancko matowe. Ogólnie pierwsze wrażenie jest OK. Nie można było tylko go odsłuchać, bo nie mieli tam żadnej płyty, a ja tak z marszu tam wstąpiłem.

Oczywiście bez sensu jest USB, ale chyba takie jest zapotrzebowanie rynku masowego, podejrzewam, że takie koncerny robią badania rynku w tym temacie. Widać to np. na Amazonie, gdzie w ocenach produktu jest to w pierwszej kolejności przez ludzi wymieniane za plus. Preamp jest z możliwością wyłączenia. Czy wiecie może, czy wówczas będzie on pominięty całkowicie i bezpośrednio na wzmacniacz idzie dźwięk? Czy też jest mimo wszystko jakoś przez elektronikę konwertowany, zniekształcany itp.?
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#13

Post autor: Obywatel »

b33 pisze: Czy wiecie może, czy wówczas będzie on pominięty całkowicie i bezpośrednio na wzmacniacz idzie dźwięk? Czy też jest mimo wszystko jakoś przez elektronikę konwertowany, zniekształcany itp.?
Nie powinien być i zapewne nie jest. Od wkładki idzie kabel bezpośrednio do gniazd RCA.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#14

Post autor: motown »

Wojtek pisze: to raczej będzie faktycznie produkt od Sony
Raczej czy na pewno? Jakieś źródło? I pewnie produkują w Japonii, no tak, wiadomo ;]

Pierwsze, co dla mnie absolutnie dyskwalifikuje ten produkt, to oficjalny tytuł: gramofon cyfrowy. Z USB. Jakieś pytania? :lol:

Druga sprawa - na oficjalnej stronie nie ma żadnej konkretnej informacji. Tylko marketingowy i pseudo-audiofilski bełkot. Typu: ej, mam USB i wbudowany przedwzmacniacz, moja mata jest gumowa i gruba, mam super ramię (ale jakie, jaka wkładka?) co ogniskuje dźwięk i daje przestrzenność i w ogóle kołysanie i drżenie nie występuje (dlatego nie podajemy tych zupełnie nieistotnych informacji). No i te talerze to są odlewane pod ciśnieniem... ech, no bo inne to bez ciśnienia odlewane są... no i ta bezwładność i masa (o której nic nie napisaliśmy, bo i po co...) i nóżki gumowe... (super, prekursorzy normalnie...) i ta pokrywa co jest dopasowana i nie wpływa na dźwięk... i ten MDF, co jak tani plastik wygląda... genialne...

No świetny gramofon, polecam. 2/10.
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#15

Post autor: Wojtek »

Napisałem raczej więc raczej :) Źródła to możemy sobie podawać w kontekście faktów, ale nie "raczej".
Zresztą, pisałem o tym w styczniu kiedy sprzęt był pokazywany na targach dopiero.

"Druga sprawa" dotyczy większości nowych gramofonów, tak chińskich jak i nie chińskich. Niestety.
Albo mają się czego wstydzić albo po prostu uznają, że zbyt mało osób interesują technikalia :morda:

Z tego co się orientuję, gramofon ten jest parowany razem z AT-3600/AT-91.

Również nie polecam tego gramofonu. Stracona szansa dla Sony.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ