Zamienię amplituner Denona AVR - 4306 na wzmacniacz stereo

ODPOWIEDZ
Staszek60
Posty: 297
Rejestracja: 10 sie 2015, 17:21
Gramofon: Już Akai ap206c
Lokalizacja: Śląsk

Zamienię amplituner Denona AVR - 4306 na wzmacniacz stereo

#1

Post autor: Staszek60 »

Mam amplituner Denona /kino domowe/ AVR-4306 . Wychuchany . Tutaj link do sprzętu : http://www.pcworld.pl/artykuly/316738/D ... .4306.html
Nie potrzebuję kina domowego za to potrzebuję dobrego wzmacniacza stereo w podobnej cenie . Mój Denon jako nówka kosztował prawie 8 000/ tutaj link : http://www.hifi.pl/nowosci/pokaz.php?nr=521 / teraz "chodzi" w okolicach 1500-1800 . Czy może ktoś z forum ma dobry wzmacniacz i chce go zamienić na amplituner ???
Wzmacniacz powinien mieć wejścia na CD / SACD / , Blu Ray ,DVD , Phono , Tape oraz możliwość podłączenia dekodera .
Winylowy wariat
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Zamienię amplituner Denona AVR - 4306 na wzmacniacz stereo

#2

Post autor: chudy_b »

Staszek60 pisze:Wzmacniacz powinien mieć wejścia na CD / SACD / , Blu Ray ,DVD , Phono , Tape oraz możliwość podłączenia dekodera .
Takie wymagania spełni tylko jakiś wysoki współczesny model. Znowu wydasz worek kasy.
O jaki dekoder Ci chodzi? SACD to format wielokanałowy, żaden wzmacniacz stereo tego nie obsłuży. CD/DVD/Blue Ray to takie same wejścia często oznaczane po prostu AUX. Masz konieczność na raz podłączenia wszystkich tych urządzeń?
Staszek60
Posty: 297
Rejestracja: 10 sie 2015, 17:21
Gramofon: Już Akai ap206c
Lokalizacja: Śląsk

Zamienię amplituner Denona AVR - 4306 na wzmacniacz stereo

#3

Post autor: Staszek60 »

Rozmawiałem dzisiaj z esdarkiem, może faktycznie wystarczy dobry przedwzmacniacz gramofonowy !!!!!!
Winylowy wariat
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Zamienię amplituner Denona AVR - 4306 na wzmacniacz stereo

#4

Post autor: chudy_b »

Zamiana wielokanałowego wzmacniacza kina domowego na wzmacniacz stereo to zawsze dobry ruch. Jednak w Twoim przypadku, gdy masz wysoki model KD który sprzedasz z ogromną stratą, a który w stereo może zgrać całkiem nieźle, to może faktycznie najrozsądniej dokupić przedwzmacniacz.
Staszek60
Posty: 297
Rejestracja: 10 sie 2015, 17:21
Gramofon: Już Akai ap206c
Lokalizacja: Śląsk

Zamienię amplituner Denona AVR - 4306 na wzmacniacz stereo

#5

Post autor: Staszek60 »

Dzięki za dobrą podpowiedź. Wahałem się , ale teraz jestem już pewny ze zostaje u mnie a esdarek robi mi przedwzmacniacz. Dzisiaj słuchałem u niego jego "wyrób"- brzmi niesamowicie :whistle:
Winylowy wariat
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zamienię amplituner Denona AVR - 4306 na wzmacniacz stereo

#6

Post autor: Wojtek »

Przy okazji może kiedyś kupisz sobie jakiś wzmak stereo do 1000 złotych i porównasz go sobie z KD :)

esdarek:
Robisz preampy własnej konstrukcji czy podrasowujesz Behringery? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Staszek60
Posty: 297
Rejestracja: 10 sie 2015, 17:21
Gramofon: Już Akai ap206c
Lokalizacja: Śląsk

Zamienię amplituner Denona AVR - 4306 na wzmacniacz stereo

#7

Post autor: Staszek60 »

Wojtek : dzisiaj mam jego wyrób u siebie w domu , sprawdzam na swoich śmieciach. I cóż mogę powiedzieć prócz tego że WSZYSTKIE swoje płyty muszę odsłuchiwać od początku. Wydaje się że jak kupujesz sprzęt niby z wyższej półki to będzie super. A tu gówno prawda. Włożony w mój amplituner fabryczny przedwzmacniacz gramofonowy to widać shit jakich mało. W przedwzmacniaczu Darka wszystkiego jest więcej . Góry , średnich, dołu. Wszystko jest bardziej czytelne, gra zdecydowanie głośniej / na Phono nastawione jest 42db a na CD bo tutaj podłączyłem przedwzmacniacz nastawione na 30 db./ wyraźne i to nie trochę . To różnica kilku klas .
Winylowy wariat
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Zamienię amplituner Denona AVR - 4306 na wzmacniacz stereo

#8

Post autor: Regsoft »

chudy_b pisze:Zamiana wielokanałowego wzmacniacza kina domowego na wzmacniacz stereo to zawsze dobry ruch.
Polemizowałbym. Szczególnie z tym ZAWSZE ... :mrgreen:
Wojtek pisze:Przy okazji może kiedyś kupisz sobie jakiś wzmak stereo do 1000 złotych i porównasz go sobie z KD
Też polecam ten pomysł :lol:
Staszek60 pisze: To różnica kilku klas
Jakość dźwięku z płyty zależy od przedwzmacniacza w bardzo poważnym stopniu.
Wręcz zdaje się tu być kluczowy :?
Staszek60
Posty: 297
Rejestracja: 10 sie 2015, 17:21
Gramofon: Już Akai ap206c
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zamienię amplituner Denona AVR - 4306 na wzmacniacz ster

#9

Post autor: Staszek60 »

Regsoft pisze:Jakość dźwięku z płyty zależy od przedwzmacniacza w bardzo poważnym stopniu.
Wręcz zdaje się tu być kluczowy :?
Macie rację , nie ma co w ogóle podejmować dyskusji . Wzmacniacz stereo "z epoki" kupię jak wybrnę z kłopotów ;) , planuję zrobić to tak w czerwcu następnego roku :doh:
Na razie to mam : nowy przedwzmacniacz gramofonowy zrobiony specjalnie dla mnie przez ............ no właśnie przez kogo ? Odpowiedź na zdjęciach :dance:
Co mogę napisać . No to że szczęki szukałem trochę na podłodze. Rozszerzyła się szczegółowość , słychać np. lepiej miotełki na talerzu . Niskie : tutaj mam zagwostkę bo wydaje mi się że schodzi niżej niż model testowy ,który już był rewelka , w każdym razie bardziej "wybrzmiewa" . Jest jeszcze głośniejszy od poprzednika . "Brumi" przy 3 db , przy czym tak głośno NIGDY nie będzie gdyż już przy 25 odpada mi tapeta od ścian :clap:
Załączniki
20151106_165027.jpg
20151106_165047.jpg
20151106_165101.jpg
Winylowy wariat
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Zamienię amplituner Denona AVR - 4306 na wzmacniacz stereo

#10

Post autor: esdarek »

Niestety nie jestem tak rozgarnięty żeby projektować preampy. Robię ze sprawdzonego schematu stosując tranzystory fairchild, kondensatory nichicon i rezystory metalizowane. Staszek będzie miał upgreade swojego preampa tylko jeszcze o tym nie wie ;)
Niestety nie bardzo jest wybór na rynku do 500zł. Mój d...y nie urywa, ale wydaje mi się ,że nie kaleczy uszu :think:
ODPOWIEDZ