Piwo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaczy
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:12

Re: Piwo

#31

Post autor: kaczy »

cuttie pisze:Ajjj, musisz mi wybaczyć, jak wpadniesz do ŁDZ to się jakoś zrewanżuję. :D
Trzymam Cię za słowo :) Dobre piwo w dobrym towarzystwie zawsze poprawia mi humor.
cuttie pisze:Brouwerij Westvleteren, Bieres de Chimay, Brasserie de Rochefort, Brasserie d'Orval Brouwerij Westmalle i Brouwerij de Achelse Kluis. :) No i holenderski De Koningshoeven Brewery.
:o :clap:
cuttie pisze:Profanacją wg mnie jest w ogóle podawanie piwa w nieodpowiednim szkle. Każdy rodzaj piwa ma odpowiednią szklankę, dzięki której z piwa można wydobyć więcej aromatów. Nie bez powodu szklanki od pszenicy, ale'a czy zwykłego lagera różnią się od siebie.
Dokładnie tak... zgadzam się z tym w 100% :mrgreen: (tylko wolę określenie "pokal" zamiast "szklanka"). Jak nie mają w lokalu odpowiedniego szkła do Kwaka to go nawet nie zamawiam :)
eenneell pisze::) Uważajcie :!: Uważajcie :)
Za chwilkę "Czerwony Inkwizytor" ("albo "Zielony") przeniesie Waszą "dysputę" do jakiegoś nowego wątku pt "FLIRT-winylowo-piwny " :) :D ;)
Do tematu FILTRacji piwa to my tu jeszcze nie doszliśmy :P
DENON DP-300F (Silver)
cuttie
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2012, 14:11

Piwo

#32

Post autor: cuttie »

kaczy pisze:Dokładnie tak... zgadzam się z tym w 100% :mrgreen: (tylko wolę określenie "pokal" zamiast "szklanka"). Jak nie mają w lokalu odpowiedniego szkła do Kwaka to go nawet nie zamawiam :)
Każdy pokal jest szklanką, nie każda szklanka pokalem, tak mi się wydaje. ;) Pokal musi być (chyba) na nóżce, prawda?
Widzisz, byłam o tyle nierozważna, że nie zapytałam czy mają odpowiednie szkło i parę razy już się nacięłam.

A próbował ktoś może szkockiego Sink The Bismarck z BrewDoga? Określanego (trochę niesłusznie) najmocniejszym piwem świata?
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Piwo

#33

Post autor: Sindsoron »

cuttie pisze:ażdy pokal jest szklanką, nie każda szklanka pokalem, tak mi się wydaje. ;) Pokal musi być (chyba) na nóżce, prawda?

Dokładnie, pokal to taka "lampka" do piwa ;p
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
kaczy
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:12

Re: Piwo

#34

Post autor: kaczy »

cuttie pisze:Każdy pokal jest szklanką, nie każda szklanka pokalem, tak mi się wydaje. ;) Pokal musi być (chyba) na nóżce, prawda?
Pięknie... spieprzyliście mi całe dzieciństwo (Ty i Sindsoron) :doh: Macie racje z tą nóżką... i muszę teraz przeprosić kilka osób :(
cuttie pisze:Widzisz, byłam o tyle nierozważna, że nie zapytałam czy mają odpowiednie szkło i parę razy już się nacięłam.
Można nie pytać przy piwkach typu Żywe, Świeże, Koźlak, Ciechan itd. ale przy pszenicznych albo klasztornych nauczony doświadczeniem zawsze pytam :mrgreen:
DENON DP-300F (Silver)
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Re: Piwo

#35

Post autor: loamesoile »

cuttie pisze:Pokal musi być (chyba) na nóżce, prawda?
O, a pokale w Ikei to zwykłe szklanki i też pokale :mrgreen:
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Piwo

#36

Post autor: JacK »

Rodzice mieli przez kilkanaście lat bar z piwem w którym jako dorastająca młodzież pomagałem. Zawsze pokal to była taka wyższa szklanka, a kufel to grubsze szkło z uchwytem. Jak przyjeżdżał dystrybutor z browaru to przywoził w miejsce stłuczek właśnie tak nazwane na fakturze i tak wyglądające pokale i kufle z własnym logo. Teraz mamy jednak kulturę wyższą skoro pokal stanął na nóżce.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Fred Kampinos
Posty: 11
Rejestracja: 16 sty 2014, 19:19

Piwo

#37

Post autor: Fred Kampinos »

Polecam styl AIPA Browar Kormoran w swych podróżach kormorana wypuścił właśnie piwo w tym stylu. Jest naprawdę świetne. Oczywiście ni ograniczajcie się tylko do tego jednego producenta, bo są jeszcze inne browary rzemieślnicze które robią równie dobre piwa. Pinta, AleBrowar,Szał Piw itd. Od dłuższego czasu nie piję piw koncernowych i dopiero teraz wiem że piwo może mieć smak. Koncernowe piwa są takie same, są wykastrowane ze smaku. Chmiel aromatyczny czy goryczkowy to coś czego w koncerniakach nie ujrzysz. Pijcie piwa warzone tradycyjnie!!
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9654
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Piwo

#38

Post autor: Cracker »

Tyskie ponad wszystkie
Załączniki
20140711_174104.jpg
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4006
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Piwo

#39

Post autor: chudy_b »

Fuj.
Awatar użytkownika
kebabożerca
Posty: 218
Rejestracja: 07 mar 2014, 16:41

Piwo

#40

Post autor: kebabożerca »

Ble.
Aj du not baj dys rekord, it is skraczt.
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9654
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Piwo

#41

Post autor: Cracker »

Stella
Załączniki
20140718_173754.jpg
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
mr_shelp
Posty: 59
Rejestracja: 01 maja 2013, 20:54
Gramofon: Technics SL-QL15
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Piwo

#42

Post autor: mr_shelp »

Fred Kampinos pisze:Polecam styl AIPA Browar Kormoran
Podpisuję się. Cała seria Podróży Kormorana to piwa klasy światowej, a wspominane AIPA jest jednym z najlepszych piw w swoim stylu w Polsce. Bardzo cieszy fakt, że polska scena rzemieślnicza tak szybko się rozwija. Obecnie mamy już ponad 100 browarów!

Poniżej relaks przy Przewrocie Mlecznym - wyniku kolaboracji Pinty i AleBrowaru. Miało być dużo laktozy i czekolady, zamiast tego było dużo żelaza. Może zbyt długo je przechowywałem w lodówce?
Załączniki
WP_20140729_009.jpg
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9654
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Piwo

#43

Post autor: Cracker »

Corona Extra
Załączniki
20141003_170525.jpg
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9654
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Piwo

#44

Post autor: Cracker »

Oto co znalazłem w takim jednym sklepie gdzie można kupić tylko smaczne napoje. :D
Załączniki
20150327_155825_LLS.jpg
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Piwo

#45

Post autor: zelazny »

Bardzo lubię Coronę Extra. :)
ODPOWIEDZ