Piwo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Piwo

#1

Post autor: Sindsoron »

nawalonych7krasnali pisze:Jeśli chodzi o mnie to jestem koneserem dobrego piwa, czyli w 80% chodzi o belgijskie browary w tym przede wszystkim klasztorne wyroby. Klasztorne niestety to już przeważnie tylko z nazwy, a i po przejęciu nowy właściciel również grzebie w recepturze.
O! jak miło ;) ja ostatnio próbuję po kolei piwa z polskich browarów (kormoran, witnica, koreb itd.), a z belgijskich to bardzo przepadam z lambikami Lindemansa ;)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
nawalonych7krasnali
Posty: 111
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Używki

#2

Post autor: nawalonych7krasnali »

Sindsoron pisze:O! jak miło ;) ja ostatnio próbuję po kolei piwa z polskich browarów (kormoran, witnica, koreb itd.), a z belgijskich to bardzo przepadam z lambikami Lindemansa ;)
Z lambików piłem jedno dawno i nie pamiętam już jak się nazywało. Koreb jest extra, korzenny i miodowy mi najlepiej przypadły.

Z niedawnych moich odkryć to zasmakowało mi takie z browaru w Konstancinie - nieliczne lub jedyne piwo górnej fermentacji robione w Polsce. Co prawda nawet piana nie trzyma się tyle co w zachodnich, ale jest dobre.

Z belgijskich polecam oczywiście: Obrazek - to z żółtą etykietą możesz odstawić jako ostatnie.
Obrazek Obrazek Obrazek
A to holenderskie
Obrazek

A z fajnych to Delirium Nocturnum: Obrazek
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Używki

#3

Post autor: Sindsoron »

konstańcin jest całkiem fajny, ale nie zachwyca :3 ciechan jest naprawdę dobry, ale od jakiegoś czasu ma zaporową cene >5zł :o

z browary kormoran warta polecenia jest tylko wiśnia w piwie, reszta jest nie warta ceny (aczkolwiek nie jest zła ;p)

o tak, koreb korzenny i miodowy to chyba aktualnie najlepsze tego typu piwa robione w polsce, szczególnie miodowe, które bije na głowę nawet ciechana miodowego :!:

witnica ma fajne piwa, bardzo mi się spodobało lubuskie zielone, które ma zajefajny zieloniutki kolor, jakbyś rozpuścił ludwika w wodzie, a smakuje lekko miodowo i zaskakująco fajnie ;)

już od jakiegoś czasu zbieram się w sobie żeby kupić i spróbować chimaya

westmalla piłem i nawet był dobry, ale cena ciut za wysoka

piwa trapistów ogólnie bardzo lubię, ale nie często je kupuję bo te naprawdę dobre, są naprawdę drogie :3

ostatnio zasmakowałem też w piwach klasztornych (Leffe, St Feuillien, Affligem, Ciney, Corsendonk, Ename itd)

lubuję się też w piwach pszenicznych, ale jest je dość trudno dostać... z tych łatwo dostępnych najlepszy jest faustus, którego lubię za pływające kawałki drożdży ;)

fajnie też od czasu do czasu wypić jakiegoś ale'a czy angielskiego portera, chociaż z porterów to wolę te bałtyckie (żywiecki, jest zaskakująco dobry, ma bardzo mocny smak)

z piw górnej fermentacji polubiłem ostatnio Cuvee des Trolls i Scaldis ;)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
nawalonych7krasnali
Posty: 111
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Używki

#4

Post autor: nawalonych7krasnali »

Jeśli chodzi o porter to można też spróbować mój rodzimy Łódzki porter choć w sklepach pojawia się "falowo" - jak jest to jest w wielu miejscach, a jak znika to nima nigdzie.

Chimaya naprawde polecam. Ten z niebieską i brązową/czerwoną etykietą jest wg mnie najlepszy.

Te piwa - trapistów - są drogie dlatego, że w produkcji wlewania do butelek nie rozcieńczają ich wodą. To co w kadzi się wyfermentuje to wlewają do butelki. W technologi produkcji zwykłych lagerów normą jest dodawanie określonej ilości wody - to również tłumaczy przekonanie tych, że piwa mają tylko góra 5% - ale dlatego, że po rozcieńczeniu. I dodatkowo na cenę wpływa to, że jednak one leżakują zanim trafią do sklepu. Leżakowanie polskich piw ogranicza się tylko do czasu spędzonego w transporcie...
W dodawaniu wody przeginają Heineken i Carlsberg... ale perła kładzie je na łopatki - w perle to już prawie sama woda.

Ja pracuję jako kierowca i nie mogę sobie co dzień pozwolić na pieszczenie swojego podniebienia, dlatego rzadziej a coś z górnej półki.

Jeśli chodzi o pszeniczne to nawet okocim też je robi i również jest bardzo dobre. La Trappe kiedyś udało mi się kupić pszeniczne... to również czad!

To poniżej jest nietypowe, bo robione przez zakonnice - Karmelitanki. Równie zajebiste jak nienaruszone białogłowy :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Piwo

#5

Post autor: Sindsoron »

a słyszałeś o takim jednym belgijskim piwie klasztornym co to można je kupić w tym klasztorze co je robi? nie pamiętam nazwy, ale znajomy belg mi o nich ostatnio mówił, jak się tam przyjedzie to można max bodajże 2 butelki na osobe kupić, a jak się chce więcej to trzeba tam zostać ponad tydzień, ale trzeba mieć na to zgodę opata, a podobno nie chętnie ją udziela ;p znajomy mówił że to jest najlepsze piwo jakie kiedykolwiek pił, a pił sporo
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Gotycki_Zdun
Posty: 34
Rejestracja: 16 maja 2011, 12:38

Re: Używki

#6

Post autor: Gotycki_Zdun »

Sindsoron pisze:(...)

witnica ma fajne piwa, bardzo mi się spodobało lubuskie zielone, które ma zajefajny zieloniutki kolor, jakbyś rozpuścił ludwika w wodzie, a smakuje lekko miodowo i zaskakująco fajnie ;)

(...)
Dużo radości mi sprawiłeś tym akapitem. Thx.

A co do moich upodobań, to:
- ulubione piwo wogóle i najczęściej pite: Guinness Draught,
- ulbiony egzotyk: Tsingtao,
- ulubiony lokales: Witnicki Black Boss.

Zapomniałem o ulubionym ale: Spitfire.
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Piwo

#7

Post autor: Sindsoron »

Dzisiaj miałem przyjemność pić dwa piwa z ukraińskiego browaru Obolon. Pierwsze było Białe Niefiltrowane, a drugie Pszeniczne Niefiltrowane. Muszę przyznać że były to najlepsze białe piwa jakie do tej pory piłem (z lekką przewagą białego niefiltrowanego). Raczej nie powinno być problemów z kupieniem ich w polskich sklepach (ja znam 7 sklepów we wrocławiu gdzie wiem, że bez problemu je kupię ;p )
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Piwo

#8

Post autor: kaZ »

Lube Obolon.
Polecam http://www.hoegaarden.org.uk/
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Piwo

#9

Post autor: Sindsoron »

przejdę się do kilku sklepów i spróbuję go dorwać ;) zobaczę czy mi zasmakuje... a teraz w szklance Raciborskie Zielone :D
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Re: Piwo

#10

Post autor: kaZ »

Sindsoron pisze:przejdę się do kilku sklepów i spróbuję go dorwać ;) zobaczę czy mi zasmakuje... a teraz w szklance Raciborskie Zielone :D

poszukaj,
ciekwaw jestem opini.Jak dla mnie (i chyba nie tylko) jedno z lepszych.U mnie? nie ma się czym chwalić...
Szukamy dobrego cydru.Co to q... za kraj ,że tyle jabłek sie marnuje.Byłem kiedys a Austrii u znajomka i jeżdziliśmy do tłoczni z jabłkami a pózniej w piwniczce dochodził sobie domowy cydr jak "ta lala" :)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Piwo

#11

Post autor: Sindsoron »

cydr nie jest zły... ale z jabłkowych to wolę "Jabłecznik" ;p znajomy co roku przywozi skrzynkę z francji, jest to w butelkach jak na wino i moim zdaniem lepsze niż cydr :3 (ma coś koło 1% alkoholu)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Re: Piwo

#12

Post autor: kaZ »

B dobry Ale
Załączniki
Old%20Speckled%20Hen%20butelka%200,5l[1].jpg
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Re: Piwo

#13

Post autor: kaZ »

Nasz Ale z Piotrkowa.Dobry ( chociaż zdania podzielone).Cena u mnie na wiosce-3.75zł
Załączniki
ale ale.JPG
ale ale.JPG (23.38 KiB) Przejrzano 6936 razy
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

Piwo

#14

Post autor: Stelma »

ja też dodam od siebie 4 browce (moje ulubione)

nr 4 miodowe ciemne z browaru Kormoran "Miodne" się zwie

nr 3 Obołoń Aksamitne (ukr. Оболонь Оксамитове) - piwo ciemne o kolorze ciemno-czerwonym, produkowane z jasnego i karmelowego słodu pszenicznego. Zawartość alkoholu 5% obj., ekstraktu 14% wag. (za Wikipedia) dostępne w sieci Kauf....

nr 2 Koźlak browar Amber http://www.browar-amber.pl/pl/nasze-produkty/kozlak dostępne w sieci Kauf....

Dla mnie absolutny NR 1! Żywe - browar Amber http://www.browar-amber.pl/pl/nasze-produkty/zywe dostępne w Tes...o

nie będę się rozpisywał na temat smaku ,głębi , goryczki itd spróbujcie sami i oceńcie :)
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Piwo

#15

Post autor: loamesoile »

Mi pszeniczny Obołoń nie smakował, ale to było dawno, może powinienem sprawdzić ponownie? :) W sumie widzę go w zasadzie w każdym markecie. Piwa lokalne i eksportowane w ciągu ostatniego roku zyskały sporo przestrzeni na półkach.
ODPOWIEDZ