Motoryzacja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4006
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon do 1000 zł

#16

Post autor: chudy_b »

A zauważasz bliską korelację gramofonów z samochodami? Dziś to robią plastikowe jeździdła z silnikami 1.2 TURBO :doh: Kupisz, po dwóch latach warte to pół ceny o ile jeszcze jeździ. A jeździ słabo.
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 1000 zł

#17

Post autor: esdarek »

Bardzo dobrze to widze dlatego ne jezdze czyms takim. Nie kupię też nigdy nowego auta(na pewno nie w europie)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4006
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon do 1000 zł

#18

Post autor: chudy_b »

esdarek, widzę że jesteś w temacie fajnych aut. Wojtek - rano to wywal jako off top.

Jakie są Twoje typy samochodów?

Moje to Citroen DS, Jaguar XJ, Porsche 928. To tak realnym zakresie cenowym.
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 1000 zł

#19

Post autor: esdarek »

Chevrolet Camaro SS '74, Ford Mustang Shelby '67, Oldsmobile Silhouette '95. To tak z pały na szybko.
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 1000 zł

#20

Post autor: esdarek »

Może dziwić ten Olds w zestawieniu ,ale ja jestem dośc praktyczny ;)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4006
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon do 1000 zł

#21

Post autor: chudy_b »

No to mamy inne zakresy cenowe :D Szczególnie Shelby. Jak nie przepadam za amerykańskimi autami, tak za ich dźwięk dałbym się pokroić. Shelby to marzenie wieeelu.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4006
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon do 1000 zł

#22

Post autor: chudy_b »

OO. Ten Oldsmobile Silhouette '95 to kaszana. Występuje pod wieloma markami. No nie, to nie ma nic wspólnego z samochodem :D

A pamiętasz jaki car zagrał w HAIR? Brudasy go ukradli i pojechali do kolegi. Fajna kanapa.
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 1000 zł

#23

Post autor: esdarek »

Od 20kilku lat jezdze juz tylko amerykancami. nie chce mi sie wciskac w ciasne kokpity, wajchowac biegami i sluchac pierdzenia silniczka. cenie sobie tez moj kregoslup i miejsce w ktorym koncza sie plecy. zycie jest za krotkie zeby jezdzic dieslami z manualem czy 4 cylindrowymi wysilonymi szlifierkami ,ktore jako tako jada przy 4k obr/min. nie mam tez w zwyczaju utrzymywac mechanikow i koncernow ktore wmawiaja nam jakies pierdoly o ekologii, downsizingu i najlepiej lobbowałyby aby rząd zmusil obywateli do zlomowania aut starszych niż 5 lat.
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 1000 zł

#24

Post autor: esdarek »

Oldsmobile Silhouette/Pontiac trans Sport/Chevrolet lumina APV-jedno z najlepszy aut jakie ludzkość wyprodukowała i do tego z silnikiem ,który miesći się w pierwszej dziesiątce najlepszych silników wszech czasów. Piękne V8 Buicka skrócone do V6 ,obrócone w poprzek i połączone z najlepszą skrzynią 4T60e hydramatic. Karoseria w 100% z tworzywa. Pneumatyczne samopziomujące zawieszenie, 7 niezaleznych foteli i oczywiscie rzeczy oczywiste jak klima, elektryka, sterowanie radiem z kierownicy,elektryczny fotel, i wygoda oraz przestrzeń przy niewielkich gadarytach-piękny samochód na który świat nie był jeszcze gotów gdy zaprezentowano go w 89 roku.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4006
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon do 1000 zł

#25

Post autor: chudy_b »

Off-power.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Motoryzacja

#26

Post autor: tollo »

Tutaj piszcie ile chcecie. :)
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Motoryzacja

#27

Post autor: esdarek »

Obyło się bez bury :lol:
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3782
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Motoryzacja

#28

Post autor: Obywatel »

Widzę że mimo woli zostałem założycielem tematu :D

Oldsmobile Silhouette - szczerze mówiąc w ogóle nie wiedziałem o jakie auto chodzi, ale po wymienieniu nazw Pontiac Trans Sport i Chevrolet Lumina zajarzyłem o co chodzi. O ile mnie pamięć nie myli to importowano Pontiaki do Polski (jako nowe) na początku lat 90 i jeździło ich całkiem sporo. Zastanawiam się zresztą, czy nie była to europejska produkcja - czy nie składano ich gdzieś w zakładach Opla albo Vauxhalla.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Motoryzacja

#29

Post autor: esdarek »

Wszystkie te auta bez wyjątku robiono tylko w Lansing (Michigan) w nieistniejących już zakładach. Do Europy sprowadzano wersje V6 3,8 l i nieszczęśliwe, robione tylko dla niemców 2,3 manual ,które psuły się juz na prospekcie. Europejskie miały inne tylne lampy zespolone(z pomarańczowym kierunkiem) dodatkowo wkomponowane w klapę św. przeciwmgielne(w stanach nieobowiązkowe).Nie miały trzeciego stopu bo w EU wtedy był zabroniony jak wszystko co nowoczesne i przydatne. Po 92 roku w stanach przeszły lifting bo wyglądały zbyt kosmicznie. Założono lampy przednie z Bonneville'a. Na szczęście lifting na Europę był inteligentniejszy-przystosowano budę właśnie z Oldsmobile Silhouette(zwanego Cadillakiem wśród vanów) zachowując piękny ostry przód karoserii. W EU sprzedawano je w salonach Opla oraz w salonach Cadillaka gdyż takie wówczas były. W Eu Były sprzedawane ofocjalnie tylko jako Pontiac Trans Sport mimo,że po 92 był to juz Olds.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Motoryzacja

#30

Post autor: Wojtek »

chudy_b pisze:A zauważasz bliską korelację gramofonów z samochodami?
Myślisz że dlaczego od dawna stosuję "analogie motoryzacyjne" by wyjaśnić coś sprzętowego na forum? ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ