Kultura Japonii/Korei

Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kultura Japonii/Korei

#16

Post autor: Sindsoron »

dodatkowo chcę pojechać też na następny miesiąc do korei, żeby nie płacić "dwa razy" za samolot, bo loty z japonii do korei są dość tanie ;)


trochę z innej beczki... od jakiegoś czasu na polskim rynku ukazuje się porządne czasopismo (aktualnie kwartalnik, wcześniej 3 numery na rok) o kulturze japoni. Czasopismo nazywa się "Torii" (strona czasopisma, która aktualnie ma chyba jakieś problemy ;<, adres: www.torii.com.pl) i jest wydawane przez wydawnictwo Kirin (strona wydawnictwa), które jest odpowiedzialne za sporo książek o japonii i jej kulturze, wydanych na polskim rynku (a książki te są naprawdę dobrze wydane ;) ). Niedawno ukazał się 11 numer Torii, numery wcześniejsze można kupić w sklepie wydawnicta (aczkolwiek numer 1 jest już 3 i ostatni raz dodrukowywany). Szczerze polecam czasopismo, jest w nim zawsze coś ciekawego dla każdego ;) (sam mam wszystkie numery ;p )
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Darek

Re: Kultura Japonii/Korei

#17

Post autor: Darek »

Sindsoron pisze:dodatkowo chcę pojechać też na następny miesiąc do korei, żeby nie płacić "dwa razy" za samolot, bo loty z japonii do korei są dość tanie ;)


trochę z innej beczki... od jakiegoś czasu na polskim rynku ukazuje się porządne czasopismo (aktualnie kwartalnik, wcześniej 3 numery na rok) o kulturze japoni. Czasopismo nazywa się "Torii" (strona czasopisma, która aktualnie ma chyba jakieś problemy ;<, adres: http://www.torii.com.pl) i jest wydawane przez wydawnictwo Kirin (strona wydawnictwa), które jest odpowiedzialne za sporo książek o japonii i jej kulturze, wydanych na polskim rynku (a książki te są naprawdę dobrze wydane ;) ). Niedawno ukazał się 11 numer Torii, numery wcześniejsze można kupić w sklepie wydawnicta (aczkolwiek numer 1 jest już 3 i ostatni raz dodrukowywany). Szczerze polecam czasopismo, jest w nim zawsze coś ciekawego dla każdego ;) (sam mam wszystkie numery ;p )
Wybierasz sie do Japonii?
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kultura Japonii/Korei

#18

Post autor: Sindsoron »

planuję po studiach pojechać na miesiąc do Japonii, a potem na kolejny do korei ;)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Darek

Re: Kultura Japonii/Korei

#19

Post autor: Darek »

Sindsoron pisze:planuję po studiach pojechać na miesiąc do Japonii, a potem na kolejny do korei ;)
Planowalem wakacje w Japonii ale koszt przelotu sa zbyt wysokie na 2 osoby no i narazie zrobilem PA PA Japan :( , moze za kilka lat ale to moze musze podkreslic. Za sam bilet w dwie strony musialbym zaplacic z 3000 juraskow :doh:
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kultura Japonii/Korei

#20

Post autor: Sindsoron »

jak ja liczyłem ile by kosztował przelot to w jedną stronę jest to koszt ~2tys. zł ;<
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Darek

Re: Kultura Japonii/Korei

#21

Post autor: Darek »

Sindsoron pisze:jak ja liczyłem ile by kosztował przelot to w jedną stronę jest to koszt ~2tys. zł ;<
Ostatnio jak sprawdzalem wyloty z Londynu (linie chyba KLM?) cena biletu na osobe w jedna strone do Tokyo byla cos ok. 700euro. Nocleg na miejscu 25-35euro. Wiecej kosztow nie sprawdzalem bo kolega ktory tam pracowal przez rok to mi troche opowiadal (tylko ze on mial przelot i zakwaterowanie oplacone przez firme, mieszkal w jakiejs malej miejscowosci 200 czy 300km od Tokyo). Jak twierdzil to mial nieciekawie bo tam gdzie mieszkal prawie nigdzie nie mowili po Angielsku. Tak na szybko sprawdzilem ceny http://www.cheapflights.co.uk/flights/Tokyo/London/
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kultura Japonii/Korei

#22

Post autor: krolix »

Rok temu lecieliśmy latem do Tokio Narita Lufthansą. Bilet w obie strony kosztował nas ok. 3500 zł na osobę - przelot z Gdańska z przesiadką w Niemczech (raz Monachium, raz Frankfurt). Przerwa między lotami w okolicach godziny plus minus 20 minut w zależności w którą stronę lecieliśmy. Do tego za takie loty dostaje się dużo punktów w programie lojalnościowym i szybko można uzbierać tyle punktów aby polecieć sobie potem gdzieś w Europie za darmo.
Jeśli z naprawdę dużym wyprzedzeniem zaplanuje się lot, to można znaleźć bilety nawet poniżej 3 tys. zł (najtaniej chyba widziałem do Tokio za ok. 2 800 zł, podkreślam w obie strony), szczególnie jeśli leci się poza stolicę (do której błyskawicznie można dojechać shinkansenem jeśli od niej koniecznie chce się zacząć pobyt w Japonii).
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Kultura Japonii/Korei

#23

Post autor: Robert007Lenert »

Jakies dwa miesiace temu ukazal sie nowy album Acid Mothers Temple. Jest tez jego limitowana wersja winylowa 2 x lp. Oczywiscie posiadam takowa :) Muzycy utwory ktore skladajace sie na to wydawnictwo dedykuja swoim mistrzom.

No to na pierwszy ogien japonska wizja Zeppelina
http://www.youtube.com/watch?v=OEBIfWv2YiU

A tutaj dla Floydow:
http://www.youtube.com/watch?v=Y6ctEi8E ... re=related

Jest tez hold dla The Doors i poniekad dla Willy Dixona
http://www.youtube.com/watch?v=zTnsvX-S ... re=related


Ps. Okladka alumu jest przepiekna!
Darek

Kultura Japonii/Korei

#24

Post autor: Darek »

Robert007Lenert pisze:Acid Mothers Temple
Wlasnie czekam kiedy nadejdzie przesylka z tym albumem. Zarazilez nmie tym albumem :mrgreen: a ja polecam (jak lubisz Black Sabbath) plyte Count Raven - Mammons War
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Kultura Japonii/Korei

#25

Post autor: Robert007Lenert »

Darek czy dotarl juz Acid Mothers Temple???
Darek

Re: Kultura Japonii/Korei

#26

Post autor: Darek »

Robert007Lenert pisze:Darek czy dotarl juz Acid Mothers Temple???
Dopiero dzisiaj posluchalem calej plyty. Jest naprawde swietna. Teraz szukam 2010: A Space Ritual / Acid Mothers Temple. Sluchales moze tego? Z tego co widze wyszlo tylko na CD Szkoda :(
amtcd025.jpg
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Kultura Japonii/Korei

#27

Post autor: Robert007Lenert »

Tego albumu nie mam /mimo, ze jestem potentatem jesli chodzi o kolekcje wydawnictw zwiazanych z AMT, bedzie tego cos ponad 70 pozycji :)/ Natomiast znalazlem ich koncert z Twoich okolic Darku /The Acid Motherly Love Tour, live at Whelan's, Dublin/
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xKuZbiqTQLo[/youtube]

Tutaj link do calego koncertu: http://www.archive.org/details/AcidMoth ... foDublin07
Darek

Kultura Japonii/Korei

#28

Post autor: Darek »

Robert007Lenert pisze:Whelan's, Dublin
Znam ten PUB na Wexford Str. Nieraz tam mamy gieldy plytowe :) W Dublinie w kazdy Piatek,Sobote i Niedziele jest pelno koncertow. Praktycznie w prawie kazdym PUBie ktos gra. Gdyby bylo wiecej czasu i kasy to by sie chodzilo.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Kultura Japonii/Korei

#29

Post autor: Reymont »

Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Kultura Japonii/Korei

#30

Post autor: Robert007Lenert »

Jest dostepny na winylu kolejny znakomity album AMT pozycja jak na ta chwile ostania w dyskografii /: http://www.alien8recordings.com/release ... y-lemonade
Zapowiadaja juz kolejny z 2012...ale jeszcze nie mozna go kupic.
ODPOWIEDZ