Używki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Używki

#46

Post autor: Wojtek »

Dlaczego alkohol, tytoń czy leki przeciwbólowe nie są zaliczane do narkotyków?
Bo w takim właśnie kręgu kulturowym żyjemy :) Aspekt społeczny, krótko mówiąc.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) owszem zalicza alkohol i nikotynę do narkotyków (sterydy też, pozdro dla amatorów siłowni :D)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Używki

#47

Post autor: Wuwuzela »

JacK pisze:No to jak czasem to jest jeszcze dla Ciebie nadzieja :lol: Dla mnie nadziei już nie ma , normalnie wale sobie herbatke z rana , potem w południe , a na wieczór to i dwie wypije :o
Swego czasu to i 7 herbat dziennie potrafiłem wypić ;) Teraz już to są około trzy dziennie, bo denerwowało mnie, że po zaparzeniu tak długo stygną :evil: ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Używki

#48

Post autor: Sindsoron »

pochwalę się moim najnowszym w pełni własnym nabytkiem ^^
IMAG0435.jpg
IMAG0436.jpg
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Używki

#49

Post autor: JacK »

Tylko ten czarny napis na pudełku psuje całą zabawe :roll:
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Używki

#50

Post autor: Sindsoron »

ja tam się taką "propagandą" nie bardzo przejmuję ;p
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Używki

#51

Post autor: Sindsoron »

czy ktoś z was może się orientuje jak to jest z ściąganiem wyrobów tytoniowych zza granicy? Ostatnio posmakowały mi papierosy Sobranie Black, problem jest taki że można je kupić tylko w rosji (o państwach satelitarnych) oraz azji (są też do kupienia na alle, tylko trzeba zapłacić za paczkę ~30zł), ale znalazłem ofertę z internetowego sklepu bezcłowego gdzie wagon (10 paczek) wychodzi za ~100zł. Czy doliczą mi jakieś cło albo inne dopłaty?
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Używki

#52

Post autor: Wojtek »

Rosja nie należy do Unii Europejskiej. Nie ma też między nami, a Rosją umowy zwalniającej z opłat celnych, tak więc traktuj to tak jakbyś kupował coś z USA czy Japonii :)

Na użytek własny jak się nie przekroczy jakichś limitów (nie wiem jakich) to nie trzeba uiszczać akcyzy za tytoń zakupiony poza granicami.

Swoją drogą, "internetowy sklep bezcłowy"? I ty się pytasz o doliczenia cła? :)

Oczywiście zupełnie inna historia jest wtedy jeślibyś chciał tym tytoniem handlować. To bez akcyzy już jest nielegal.
I znane są przypadki gdzie celnicy wysyłali pisma do handlarzy na allegro jak sprzedawali sprowadzony towar bez opłacenia akcyzy.

Jednak zupełnej pewności nie mam, warto by było jeszcze się upewnić czytając chociażby ustawę akcyzową.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Zrewolweryzowany
Posty: 44
Rejestracja: 27 sty 2012, 22:15

Re: Używki

#53

Post autor: Zrewolweryzowany »

Nie palę papierosów. Według mnie to niepotrzebny wydatek niemałej sumy pieniędzy a w zamian nie oferują niczego dobrego. Alkohol lubię ale z umiarem, chyba że to jakaś domówka to czasami zdarza się trochę przekroczyć umowne granice przyzwoitości. Nie polecam nikomu palić papierosów. Szkoda zdrowia i pieniędzy. Na tydzień to wychodzi jakieś 70zł. Czy nie lepiej kupić za te pieniądze kolejnej płyty, dobrych kosmetyków albo po prostu ulepszyć coś w domu? Papierosy w przeciwieństwie do alkoholu nawet nie zmieniają stanu świadomości. Na prawdę nie widzę sensu w ich paleniu.

Wojtku, wspominałeś coś o fajce wodnej. Tak się składa, że mam dwie w domu i muszę się przyznać, że klimat jest. Gdy się spotyka ze znajomymi, siada na fotelach w okręgu i przekazuje węża od ust do ust gadając na wszelakie tematy. Poniżej załączam zdjęcia. Gdyby ktoś miał pytania odnośnie shishy to piszcie. W miarę możliwości- opowiem :)
Załączniki
PICT0087.jpg
Ostatnio zmieniony 07 lis 2012, 22:55 przez Zrewolweryzowany, łącznie zmieniany 1 raz.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Używki

#54

Post autor: eenneell »

Masz całkowitą rację :mrgreen: :mrgreen:
PS
Tylko że; "Bogaty biednego nigdy nie zrozumie" :)
Zrewolweryzowany
Posty: 44
Rejestracja: 27 sty 2012, 22:15

Re: Używki

#55

Post autor: Zrewolweryzowany »

eenneell pisze:Masz całkowitą rację :mrgreen: :mrgreen:
PS
Tylko że; "Bogaty biednego nigdy nie zrozumie" :)
Do luksusu jest się bardzo łatwo przyzwyczaić ale porzucić go jest bardzo trudno.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Używki

#56

Post autor: Wojtek »

W sumie ciekawe podejście Zrewolweryzowany. Doszedłem do tych samych wniosków co do palenia papierosów po nieco ponad rocznej przygodzie z aktywnym paleniem (hah, jak to brzmi, prawie jak aktywny zapłon :P).

Jednakże dziwię się, bo z jednej strony piszesz jakie to palenie papierosów jest drogie, niezdrowe i w ogóle bezsensu, a z drugiej... masz dwie fajki wodne i to już jest OK?

Wybacz, ale jak dla mnie to jest jakaś rażąca hipokryzja ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Używki

#57

Post autor: eenneell »

Zrewolweryzowany pisze:
Do luksusu jest się bardzo łatwo przyzwyczaić ale porzucić go jest bardzo trudno
Do luksusu ćmienia ćmikow też :?: :mrgreen:
Zrewolweryzowany
Posty: 44
Rejestracja: 27 sty 2012, 22:15

Re: Używki

#58

Post autor: Zrewolweryzowany »

Wojtek pisze:W sumie ciekawe podejście Zrewolweryzowany. Doszedłem do tych samych wniosków co do palenia papierosów po nieco ponad rocznej przygodzie z aktywnym paleniem (hah, jak to brzmi, prawie jak aktywny zapłon :P).

Jednakże dziwię się, bo z jednej strony piszesz jakie to palenie papierosów jest drogie, niezdrowe i w ogóle bezsensu, a z drugiej... masz dwie fajki wodne i to już jest OK?

Wybacz, ale jak dla mnie to jest jakaś rażąca hipokryzja ;)
Zacznijmy od tego, że pale ją sporadycznie. Fajki wodnej nie nabijam tytoniem tylko specjalna mieszanką (melasa), która jest wolna od nikotyny. Shisha jest tak zbudowana, że ciecz która ją napełniasz jest skutecznym filtrem. Paczka melasy kosztuje jakieś 10zł z przesyłką a jest jej 50 gramów. To na prawdę starcza na kilka dobrych cybuchów. Tak na prawdę palenie fajki sporadycznie to niewielkie koszty i niewielki ubytek zdrowia. W dodatku nie uzależnia, chyba że ktoś funduje sobie towar z nikotyną lub THC. Z ręką na sercu Ci napisze, że paliłem ostatnio gdzieś na wakacjach. Może i to zalatuje hipokryzją ale jest różnica między shisha a papierosami.
Z czystym sumieniem mogę polecić melasę: Soex Herbal Hukka Bubble Gum, piękny zapach i wydajna. Wolna od nikotyny.
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Używki

#59

Post autor: Sindsoron »

Co do palenia papierosów... ja palę i wychodzi mnie to poniżej 100/miesięcznie :3 a co do tego że jest to jakiś niezdrowy nałóg to mam tyle do powiedzenia: żaden nałóg nie jest zdrowy, poza tym jak się pali porządnej jakości tytoń to ta "niezdrowość" jest czymś dyskutowalnym
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Używki

#60

Post autor: Robert007Lenert »

Pale, pije 20 kaw dziennie i jeszcze zyje. Nie dorabiam do tego torii. Poprostu lubie papierosy i kocham kawe.
ODPOWIEDZ