Używki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Używki

#1

Post autor: Sindsoron »

Jestem ciekawy czy są na forum jacyś koneserzy cognacu, whiskey itp. albo tytoniu (fajka, tabaka cygara...)

Ja osobiście bardzo lubię siąść sobie czasami, puścić ulubioną muzykę, mieć w ręcę lampkę cognacu ewentualnie whiskey i do tego delektować się smakiem cygara, a najlepiej fajki ^^ Może lat dużo nie mam ale w sumie jeśli chodzi o fajke to mam już jakieś 2 lata doświadczenia ;)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Używki

#2

Post autor: Wuwuzela »

Obrazek

:clap:
Obrazek
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Używki

#3

Post autor: Sindsoron »

to się tyczy tylko palenia przy którym się zaciągasz dymem aż do płuc ;p przy paleniu cygara czy fajki dym wciąga się tylko do ust ;p dodatkowo większość ludzi pali fajke czy cygaro dość rzadko więc prawdopodobieństwo raka w tym wypadku jamy ustnej wzrasta o tyle co nic ;p dodatkowo i cygaro i fajka nie uzależniają tak mocno i tak szybko jak papierosy ;p a w zamian daje niepowtarzalne wrażenia smakowe ;pp
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Używki

#4

Post autor: Wojtek »

Sindsoron pisze:cognacu
W Polsce cognac to po prostu koniak :)
Sindsoron pisze:to się tyczy tylko palenia przy którym się zaciągasz dymem aż do płuc ;p
Rak płuc? Tak.
Sindsoron pisze:przy paleniu cygara czy fajki dym wciąga się tylko do ust ;p
Jak dla mnie to debilizm :) Zresztą, nawet jeżeli ktoś jest jakiś nienormalny (bo np. pali bardziej dla szpanu niż dla palenia) i trzyma tylko papieros/cygaro/fajkę w ustach bez "wciągania" to i tak grozi mu np. rak jamy ustnej czy też wargi :)
Sindsoron pisze:dodatkowo większość ludzi pali fajke czy cygaro dość rzadko więc prawdopodobieństwo raka w tym wypadku jamy ustnej wzrasta o tyle co nic ;p
Ale wzrasta. Zaraz się dowiemy, że jak się rzadko coś pali to jest mniejsze ryzyko wystąpienia raka niż u tych co w ogóle nic nie jarają :D
Sindsoron pisze:dodatkowo i cygaro i fajka nie uzależniają tak mocno i tak szybko jak papierosy ;p
Kolejny debilizm. Próbujesz sobie samemu coś wmówić czy jak? No chyba że to znowu chodzi o to, że "bo rzadko" :)
Sindsoron pisze:a w zamian daje niepowtarzalne wrażenia smakowe ;pp
No jak ktoś pali tytoń kokosowy czy coś w tym stylu to chyba też ma coś niepoukładane :)

Sory za ostry ton, ale strasznie irytuje mnie takie gadanie (szczególnie głupizny).

Co do używek i mnie to: z rzadka napiję się piwa czy też wina, papierosy paliłem parę lat temu (nie doszło do nałogu ;) ).
Niedawno kupiłem sobie 3 różne cygara na próbę, wypaliłem, posmakowałem, więcej raczej nie kupię ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Używki

#5

Post autor: kaZ »

lubię kawę,
alkohol ?TAK ale nie zawiele .Wk... mnie kac.
paliłem kilka lat ,od 8 lat nic nie jarałem.Dobrze mi z tym.
"dusiło mnie jak psa" :mrgreen: Rodzina astmatyków więc fajki to słaby pomysł...
A co do cygar to super sprawa jak nie masz kasy.Pamiętam w szkole średniej mieliśmy dyżurne (tanie!) cygaro.Jak nie było na fajki to w pięciu jaraliśmy to cygaro.Oczywiście zaciągając sie .Clinton tylko jarał i sie nie zaciągał(ale chyba to niebyło cygaro) :lol:
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Używki

#6

Post autor: Sindsoron »

Troche Cię rozumiem Wojtku, ale ;p cygara cóż, kwestia gustu... ale co do fajki. W paleniu fajki najlepszy jest ten cały rytuał, fajki nie pali się w pośpiechu, fajke pali się żeby się zrelaksować, to taki moment relaksu po ciężkim dniu. A co do zaciągania się, fajką zaciąga się tylko do ust, bo nie ma potrzeby do płuc, chodzi o to żeby wyczuć aromat i smak tytoniu, a jest on naprawdę bogaty. Nawet czysty tytoń dobrej jakości i odmiany ma ciekawe aromaty np. owoców.
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Używki

#7

Post autor: Wuwuzela »

Wg mnie tytoń nie ważne jaki i tak jest nie fajny. :snooty:
Obrazek
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Używki

#8

Post autor: Sindsoron »

kwestia gustu ;p mi tam się zapach i smak tytoniu fajkowego bardzo podoba ;P
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Używki

#9

Post autor: Wojtek »

Sindsoron pisze:fajką zaciąga się tylko do ust, bo nie ma potrzeby do płuc
Zdradź w takim razie jak to robisz, że żaden dym nie przejdzie do płuc? Wkładasz sobie jakiś filtr do gardła? :)

Swoją drogą mam nadzieję, że nie chodzi Tobie o fajkę wodną :P A przy okazji to kiedyś i sam byłbym skory zapalić fajkę i "skosztować". Temat cygar już mam za sobą :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Używki

#10

Post autor: Sindsoron »

nie o wodną ;p o taką normalną drewnianą fajke ;) ...no tak patrząc to ciut, ciut tego dymu do płuc przejdzie ;p ale przy mojej częstotliwości palenia (średnio raz na tydzień) to bardziej mi szkodzi pobyt u rodziny i wdychanie dymu z papierosów ;p
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Używki

#11

Post autor: JacK »

Od ostatniego postu przeleciało troche czasu i teraz mamy elektroniczne papierosy , cygara , fajki zwane też inhalatorami które to wynalazki bez problemu zastąpią ich "analogowe" odpowiedniki bez smrodu i uszczerbku dla zdrowia. Elektronicznej whisky jeszcze nie wymyślono ale kto wie chińczyk potrafi ;) Jak ktoś jest zainteresowany e-paleniem to śmiało proszę pytać bo akurat ten temat jest mi bliski
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Używki

#12

Post autor: Wojtek »

superdisc pisze:Od ostatniego postu przeleciało troche czasu i teraz mamy
Oj już wtedy te wszystkie wymienione rzeczy były dostępne.
A cygara to kiedyś zaginęły w ogóle, że trzeba je wymieniać jako nowość? :D
superdisc pisze:bez smrodu i uszczerbku dla zdrowia.
Smrodu może i tak, ale z tym uszczerbkiem na zdrowiu to nie wiem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Używki

#13

Post autor: Sindsoron »

te wszystkie e-papierosy to po prostu inhalatory nikotny :3 a sama nikotyna jest nieszkodliwa... warto dodac ze te e-papierosy sa ochydne w smaku :3
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Używki

#14

Post autor: JacK »

Tak nikotyna jest szkodliwa, powiem nawet dosadniej że jest zabójcza. W czystej postaci jest silniej toksyczna niż np. arszenik. Ale to tylko jedna strona medalu. Z punktu widzenia chemii to alkaloid podobnie jak wszystkim znana kofeina, a kawke z rana pewnie lubicie. Jak nie lubicie to pewnie herbatke zawierającą kolejny alkaloid czyli teobromine pijecie. I nikt jakoś nie zastanawia się nad szkodliwością tych substancji. Te związki bardzo szybko działają na układ nerwowy, a już nikotyna najszybciej. Już po paru sekundach palacz odczuwa zadowolenie. Dzieje się to dlatego że nikotyna powoduje zwiększenie poziomu beta-endorfin czyli hormonu szczęścia. Wydziela się też epinefryna co ma działanie pobudzające. Wszystko to i jeszcze sporo więcej dzieje się bardzo szybko, ponieważ nikotyna nie ma zdolności kumulacji w organizmie człowieka. Czas jej półtrwania w całym organizmie to zaledwie dwie godziny, a w mózgu jeszcze mniej. Proces rozkładu dokonuje się w wątrobie. Co z tego wynika dla e-palacza. Płyny do inhalacji zawierające nikotyne nawet przy częstej ich inhalacji nie spowodują w ludzkim organiźmie stężenia niebezpiecznego dla zdrowia i życia. Po prostu jej ilość w standardowych liquidach jest zbyt mała , a organizm na bieżąco rozkłada ją w wątrobie. Natomiast co do smaku e-papierosa to faktycznie sprawa indywidualna. Dla niektórych smak może być obrzydliwy dla innych zupełnie odwrotnie. Trzeba kupować płyny z certyfikatem, badaniami, absolutnie wystrzegać się produkcji "pana Janka ze stodoły" jakich jest pełno np. na allegro.
Znam osoby które z lubością przeszły na e-papierosy choć latami nie mogły poradzić sobie ze swoim tytoniowym nałogiem.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Używki

#15

Post autor: Sindsoron »

tak samo można stwierdzić stwierdzić, że np. dopamina jest szkodliwa
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
ODPOWIEDZ