Gitary

Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Gitary

#16

Post autor: Sindsoron »

grałem i na szóstce, ale wolę czwórke... jakoś nie mogłem się przyzwyczaić do dodatkowych strun
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Gitary

#17

Post autor: Wuwuzela »

Ja za to preferuje piątki. Nie ma to jak mieć dodatkowe "H" pod ręką. ;)
Szóstki mają dla mnie zbyt mały rozstaw strun, przez co uniemożliwiają mi grę klangiem. Ale może kiedyś się skuszę. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Gitary

#18

Post autor: Wuwuzela »

Wow, ostatni nabytek: kremowy Fender Jazz Bass. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
pyniec
Posty: 18
Rejestracja: 10 sie 2010, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gitary

#19

Post autor: pyniec »

Kilka dni temu kupiłem gitarę elektryczną - Dean Vendetta 1.0. Jest to moja pierwsza gitara w ogóle więc na razie dopiero uczę się grać ale już bardzo mi się spodobało ( poza bolącymi opuszkami palców xD ale przez to każdy musi przejść ). Na razie gitarę podłączam do komputera ale już zbieram na piecyk, najpewniej będzie to Fender Mustang I.
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Gitary

#20

Post autor: Wuwuzela »

Mmm... Fender - dobry wybór :D
Obrazek
Awatar użytkownika
pyniec
Posty: 18
Rejestracja: 10 sie 2010, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gitary

#21

Post autor: pyniec »

Sporo czytałem różnych recenzji, testów i opinii na różnych forach gitarowych o tym piecyku i gdzie nie spojrzę to wszędzie w zasadzie same superlatywy o nim czytam. Z tego co zdążyłem się zorientować to w tej cenie, do "domowych występów" to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy piecyk gitarowy.
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Gitary

#22

Post autor: Wuwuzela »

Cyfrowy?
Obrazek
Borsucz3Q
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2013, 14:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gitary

#23

Post autor: Borsucz3Q »

Wiem, że odkopuję zwłoki ale może znajdzie się jakiś garowy z Bielska na jam session z basistą ;>. Bardzo chętnie z kimś pogram przy piwku i luźnej rozmowie dot. winyli i nie winyli :).

Yamaha BB615 + Ashdown Mag300 lub Ashdown Five-Fifteen
"Jestem jednym z niewielu użytkowników fb na poziomie. Jestem Trollem i hejterem".
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Gitary

#24

Post autor: dalmatyn »

Jak zobaczyłem temat, to nie spodziewałem się, że znajdzie się tu więcej basistów niż gitarzystów :D U mnie piąteczka w pasywie Yamaha BB415, do tego wintydżowy nieco Peavey-e Mark Bass IV oraz paczuszka 15 Black Widow. Całość uzupełnia przester własnej konstrukcji i phaser starej łódzkiej manufaktury zajmującej się elektroniką gitarową. Efektów używam sporadycznie. Muzykuję aktywnie. W podpisie link do stronki. Materiał cały czas się rozwija i ewoluuje.

Pozdrawiam muzyków tych domowych jak i scenicznych :violin:
Pozdrawiam
Borsucz3Q
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2013, 14:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gitary

#25

Post autor: Borsucz3Q »

Zawsze chciałem sobie kupić jakiś efekt do basu i jakoś nigdy nie udało mi się go kupić. Zawsze znalazły się jakieś inne wydatki :/. U mnie niestety występy publiczne zanikły, choć kto wie- może kiedyś uda się jeszcze znaleźć muzyków, z którymi stworzy się coś sensownego. Jak narazie zajmuję się solową produkcją muzyki. Niestety w dniu dzisiejszym z przeważającą ilością instrumentów VST. Mam nadzieję w przyszłości zamienić je na "analogowe" zamienniki :).
"Jestem jednym z niewielu użytkowników fb na poziomie. Jestem Trollem i hejterem".
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Gitary

#26

Post autor: dalmatyn »

Nie ma jak analog. Jednostkowo robię efekty do basu i gitary oraz sceniczne i studyjne okablowanie do instrumentów, ale to raczej nie temat o tym więc jak coś to na PW zapraszam ;)

A w temacie, najważniejsze, że granie sprawia radość, nie każdy ma warunki do bycia jak swój idol wiosła.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Gitary

#27

Post autor: Wuwuzela »

U mnie szykuje się wielki przewrót w instrumentarium. Pozbywam się Fendera na rzecz... Rickenbackera 4003. :pray:
Obrazek
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Gitary

#28

Post autor: dalmatyn »

Ooo, Ryśki fajnie gadają, gratulacje :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Gitary

#29

Post autor: Wuwuzela »

Później później, jeśli pozwolą na to pieniądze podłączę go pod lampowego Ampega albo Marszałka. Tylko odkręcić gain i chwytać za kostkę... :pray:
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Gitary

#30

Post autor: Robert007Lenert »

Wielu z Was wie, ze zajmuje sie muzyka w pewnym stopniu zawodowo jako harmonijkarz..... natomiast moja gra na gitarze jest bardzo, ale to bardzo okazjonalna. Traktuje ten instrument jako baze do komponowania i nagrywania tzw "rybek". Proponuje tutaj wersje demo jaka kiedys zrobilem. Na jej bazie powstalo tytulowe nagranie z plyty Los Agentos "Afrykanski Snieg". W tej roboczej wersji gram na wszystkim co slychac... no i daje glos /spiewaniem bym tego nie nazwal/. Posluchajcie zwlaszca mojego amatorskiego gitarowania. Zapraszam :)
http://www.radio.swidnik.net/content/%E ... ert-lenert
ODPOWIEDZ