Książki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Michalek
Posty: 114
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:53
Gramofon: Dual CS 503-2
Lokalizacja: Halifax

Re: Książki

#46

Post autor: Michalek »

Dzieki KANGIE. Myślę że to będzie moja następna pozycja. Być w życiu szczęśliwym i nie krzywdzić przy tym nikogo...o to chodzi.
Ja obecnie w Swiecie Kinga
Załączniki
IMAG0048_1.jpg
"podstawowe zasady higieny są takie, że jak się wchodzi to się puka..."
Awatar użytkownika
Michalek
Posty: 114
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:53
Gramofon: Dual CS 503-2
Lokalizacja: Halifax

Re: Książki

#47

Post autor: Michalek »

Teraz zabieram się za Worek Kości S. Kinga. Zamówiony i w drodze Pianista W. Szpilmana.
Załączniki
IMAG0049_1.jpg
"podstawowe zasady higieny są takie, że jak się wchodzi to się puka..."
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Książki

#48

Post autor: Myszor »

Hah. Dopiero odkryłem ten wątek. Czasem ktoś tu zagląda :)
Jestem skarbnicą wiedzy :ugeek: bo czytam przeciętnie 1 knigę w tygodniu od .... wielu lat :)
Zatem też coś czasem wrzucę do kotła.
I tak na dziś:
Marsjanin - zaraz będzie głośny film a książka wyszła rok temu i jest genialna jeśli ktoś lubi dobre sci-fi.

Shantaram - to chyba książka mojego życia. Zgrabne połączenie niesamowicie wciągajacej historii z powiastką filozoficzną. A koleś po prostu opisał swoje życie którym mógłby obdzielić z 10 osób. Magiczne, głębokie, wciągające jak cholera.
W przyszłym miesiącu druga część wychodzi. Nie wiem czy to dobrze. Zobaczymy.

Tbc :)
Załączniki
image.jpeg
image.jpeg
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Książki

#49

Post autor: Myszor »

I kolejne książki warte zarwania nocy, też związane z filmami, z których jeden właśnie wszedł na ekrany.
Obie napisał Jon Krakauer, dziennikarz i alpinista.

Pierwsza to wspomniana już opowieść o tragicznej wyprawie na Everest, w której autor brał udział.
W oryginale "Into thin air" , a po naszemu "Wszystko za Everest".
Filmu jeszcze nie widziałem.

Druga to próba odtworzenia losów niejakiego Chrisa McCandlessa, który ukończywszy studia prawnicze rzucił wszystko, zerwał kontakt z rodziną i pojechał na wielką włóczęgę po USA i Alasce by udowodnić sobie kilka rzeczy. W oryginale "Into the wild", a u nas wydane jako "Wszystko za życie".
Ta książka też została sfilmowana, a ścieżka dźwiękowa nagrana do filmu przez Eddiego Veddera z Pearl Jam jest jedną z moich ulubionych płyt.
Polecam i książkę, i płytę i film :)
Załączniki
wszystko-za-zycie-b-iext6956869.jpg
wszystko-za-zycie-b-iext6956869.jpg (18.09 KiB) Przejrzano 5846 razy
wszystko-za-everest_0_b.jpg
wszystko-za-everest_0_b.jpg (53.89 KiB) Przejrzano 5846 razy
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Książki

#50

Post autor: Myszor »

I kolejny dublet czyli dwie książki jednego autora. Obie bardzo warte grzechu.
Ten autor to Robert Kurson - prawnik z wykształcenia, a pisarz z zamiłowania.
Pierwsza książka to "W pogoni za cieniem" (oryg. Shadow Divers).
Pozycja ta była przez wiele lat nie do zdobycia. Polowałem na nią na Allegro chyba z pół roku i w końcu kupiłem za jakąś kosmiczną kwotę.
W 2014 wyszło jednak wznowienie i bez problemu można je nabyć w normalnej cenie.
Wklejam zatem dwie wersje okładek (moim zdaniem pierwotna, z nurkiem, była lepsza, nie wiem po co to zmieniono na takie krzykliwe bezguście).

Książka opowiada prawdziwą historię dwóch nurków, którzy przypadkowo zauważyli u wybrzerzy USA wrak U-boota bez numerów taktycznych. O wraku zatopionym w tym miejscu milczała historia oraz wojenne akta więc obaj uparli się, że ją odkryją. W tym celu musieli pokonać sporo przeszkód i poczynić niesamowity postęp w dziedzinie nurkowania głębinowego (np. opracowali w garażu trimix, powszechną dziś mieszaninę gazów do nurkowania technicznego).Obaj Panowie, John Chatterton i Richie Kohler, są dziś uznanymi legendami świata nurkowego.
"Shadow divers" jest wciągająca jak kokaina. Pamiętam, że o trzeciej w nocy dostałem SMSa od kolegi o treści "po co mi pożyczyłeś tę cholerną książkę" :)

Druga książka to także mega wciągający dokument "Odzyskać wzrok" (oryg. Crashing Through) . Historia człowieka, który był niewidomy całe życie i na skutek postępów w chirurgii dostał ofertę operacji przywracającej wzrok. Książka pokazuje, że to co widzi nasze oko to tylko 10% informacji. Resztę dorabia mózg na bazie doświadczenia życiowego. Jeśli tego doświadczenia brak to dzieją się dziwne rzeczy.
Jakie ? Warto poczytać.
Gorąco polecam obie pozycje ze wskazaniem na nurków.
Załączniki
odzyskac-wzrok-b-iext21384470.jpg
w pogoni 2.jpg
w pogoni 1.jpg
w pogoni 1.jpg (14.44 KiB) Przejrzano 5830 razy
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Książki

#51

Post autor: Myszor »

Dziś lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów Technicsa :)
Nauczyciel angielskiego w Japonii - nic niezwykłego.
No chyba, że to Kanadyjczyk, który stawia sobie następujący cel - przejechać autostopem Japonię od krańca do krańca.
Też nic niezwykłego ?
OK, jest kolejny warunek - podróż musi przebiegać razem falą kwitnienia wiśni.
Jak wiadomo, Japonia jest rozciągnięta w kierunku płn-płd na obszarze ok.1700km (jak z Wrocławia do Neapolu) , zatem
kiedy na przylądku Sata jest wiosna to na przylądku Soya jest jeszcze zima.
Will Ferguson przemierza tę drogę korzystając z gościnności Japończyków, w trasie prowadzi z nimi rozmowy, zaprzyjaźnia się lub spotyka jakichś dziwaków.
Odkrywa przed nami duszę Japonii, jaj kulturę i życie zwykłych ludzi. Doświadczamy tych jasnych i tych ciemnych stron Japonii.
Czyta się jedym tchem. Polecam.

WIll Ferguson "W drodze na Hokkaido"
Załączniki
w-drodze-na-hokkaido-b-iext3642930.jpg
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Książki

#52

Post autor: Myszor »

Dziś coś mniej przyjemnego dla wszystkich a w szczególności dla audiofili.
Marc Elsberg, dziennikarz i pisarz, zainteresowal się problemem elektryczności.
Pogadał tu i tam, poznał fachowców od systemów zasilania i dystrybucji energii elektrycznej.
Obraz, który zobaczył nie był zbyt optymistyczny.
Jeśli wyłączą prąd .... gdzie zatankujesz auto? Jak wypłacisz pieniądze z bankomatu? Jak kupisz cokolwiek i jak za to zapłacisz ? Jeden dzień da się wytrzymać ale tydzień?
Nasze życie zależy od prądu i tyle.
Jak łatwo jest rozpieprzyć ten system ? Bardzo łatwo.
Poczytajcie. Ja od lektury tej książki zawsze mam zapas gotówki w domu :)
Akcja zaczyna się od zhakowania inteligentnego licznika....kiedy przyjechałem do domu wisiała kartka taurona " będziemy wymieniać liczniki na inteligentne"....
Załączniki
image.jpeg
Awatar użytkownika
lzp
Posty: 29
Rejestracja: 02 wrz 2015, 14:33
Gramofon: Dual CS-505-4

Książki

#53

Post autor: lzp »

z ciekawości sprawdziłem pozycję pt Shantaram - i trochę zaskakujące, polskie wydanie na allegro chodzi ok średnio ok 200 PLN.... niezła stawka za powieść w dziesiejszej rzeczywistości
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: Książki

#54

Post autor: holy_shit_89 »

lzp pisze:z ciekawości sprawdziłem pozycję pt Shantaram - i trochę zaskakujące, polskie wydanie na allegro chodzi ok średnio ok 200 PLN.... niezła stawka za powieść w dziesiejszej rzeczywistości
http://www.empik.com/shantaram-roberts- ... lsrc=aw.ds
Awatar użytkownika
lzp
Posty: 29
Rejestracja: 02 wrz 2015, 14:33
Gramofon: Dual CS-505-4

Re: Książki

#55

Post autor: lzp »

zdecydowanie lepiej :) dzięki
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Książki

#56

Post autor: Myszor »

Właśnie, właśnie, dawno nic nie było, więc wrzucam coś z prezentów świątecznych które otrzymałem i przetrawiłem.
Obie pozycje polskich autorów.

Pierwsza to reportaże z podróży Tomka Michniewicza "Świat równoległy".
Wszyscy podróżujemy, robimy fotki, wrzucamy na FB ale ilu z nas zastanawia się co się kryje w życiu tubylca z którym fotkę robimy ? Jak żyją ludzie tam gdzie jeździmy ? Czy to co widoczne dla turysty lub to co pokazują media jest prawdziwym obrazem świata ?
Ostatni reportaż z Zimbabwe rozwala system i wyciska łzy z oczu. Polecam.

Druga pozycja (a właściwie dwie pozycje) to lekka literatura retro-cwaniacko-kryminalna. Składa się z dwóch części "Śmierć Frajerom" i "Złota maska", a popełnił je Grzegorz Kalinowski.
Międzywojenna Warszawa, Szpicbródka, kasiarze, wielki biznes, gra wywiadów, a wszystko na tle burzliwych wydarzeń z historii naszego kraju.
Bardzo miłe, lekkie, przyjemne i wciągające czytadła na zimowe wieczory. Z pazurem historycznym więc można się przy okazji wyedukować się z przewrotu Piłsudskiego oraz poznać codzienne życie Warszawy lat międzywojennych. Zgrabny styl, błyskotliwe dialogi, mnóstwo humoru.
Załączniki
smierc-frajerom-zlota-maska.jpg
smierc-frajerom-b-iext28877663.jpg
Okładka-216x300.jpg
Okładka-216x300.jpg (24.51 KiB) Przejrzano 5712 razy
Ostatnio zmieniony 13 sty 2016, 18:25 przez Myszor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lzp
Posty: 29
Rejestracja: 02 wrz 2015, 14:33
Gramofon: Dual CS-505-4

Książki

#57

Post autor: lzp »

Śmierć Frajerom zamówiona w opcji kup teraz ! :)
Zobaczymy
Klimat brzmi naprawdę elegancko.

Myszor polecałeś/czytałeś już kryminały Miłoszewskiego ? :)
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: Książki

#58

Post autor: holy_shit_89 »

Ja czytałem i mogę polecić. Jak dla mnie "Ziarno prawdy" zdecydowanie najlepsza. Od niej zacząłem.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

#59

Post autor: Myszor »

lzp pisze:Śmierć Frajerom zamówiona w opcji kup teraz ! :)
Zobaczymy
Klimat brzmi naprawdę elegancko.

Myszor polecałeś/czytałeś już kryminały Miłoszewskiego ? :)
Tak. Całą serię o prokuratorze Szackim połknąłem leżąc chory w łózku. Bardzo dobre. Film się nie umywa.
Ps. Złota Maska jest lepsza niż cz.1 ale nie będę zdradzał szczegółów :)
Ps.2. Właśnie wyczytałem, że niedługo pojawi się trzeci tom "Tajemnica skarbu Ala Capone". Już się cieszę.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Książki

#60

Post autor: Myszor »

I kolejna kniga znaleziona pod choinką Korona śniegu i krwi to oparta na faktach, fabularyzowana historia Piastów z okresu Wielkiego Rozbicia.
Książka jest dość trudna i wymagająca ale daje satysfakcję i wciąga.
Akcja wartko się toczy i powiem szczerze - jeśli ktoś to kiedyś sfilmuje to "Gra o tron" będzie przy tym niczym malutki szczekający york przy pitbullu. Ilość mordów, okrucieństw, cudzołożeń i spisków przechodzi ludzkie pojęcie :)
Załączniki
image.jpeg
ODPOWIEDZ