Siatkówka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Siatkówka

#1

Post autor: amrowek »

Nie wiem czy jest taki temat ale skoro mamy tenis i piłkę nożną to czemu by nie siatkówka, wszak tu mamy SUKCESY w porównaniu do kopaczy narodowych. CIekawostką jest to że pomimo mniejszych nakładów odnosimy większe sukcesy, liga mistrzów, teraz gramy w finale ME. Kiedy takie sukcesy mieli kopacze?
W niedzielę finał ME Polska - Wochy. A potem kolejny turniej to Olimpiada...cdn
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Siatkówka

#2

Post autor: darkman »

Jasne, dobry temat. Choć retoryczny.
Mamy 3 mistrzostwa świata i złoty medal olimpijski oraz aktualne wicemistrzostwo świata. Porównań nie ma żadnych, a już na pewno nie ze wzmiankowaną przypadkiem dyscypliną :lol:

(nie bez kozery dodam, że widziałem to wszystko..tak, tak.. pierwszy tytuł i olimpiadę też(!) bo jestem nadal młodym kibicem ale kibicem siatkówki od zawsze. II i III mistrzostwo świata na żywo i to większość meczów). Tak. Jestem z tego dumny. To była wielka rzecz i wielka przyjemność. :dance:
BTW dziewczyny też grają z klasą i coraz lepiej, a sukcesy są i będą.
Awatar użytkownika
masus
Posty: 114
Rejestracja: 07 maja 2023, 19:59
Lokalizacja: Włocław

Re: Siatkówka

#3

Post autor: masus »

376782620_356597463368558_2124375166363914825_n.jpg
W sumie już dawno nieaktualne, ale w podobnym czasie się działo :D.

Taak, natłukłem się w siatę w swoim życiu i nigdy nie rozumiałem rzesz rówieśników zafiksowanych na "gale" - naszym sporcie narodowym. Nie rozumiem też nakładów, które idą na kopaczy, którzy od ponad 20 lat pokazują, że są warci więcej, bo za te marne grosze to im się nawet kopać nie chce - o bieganiu i udzielaniu wywiadów nie wspominam.

Od dawna mam nadzieję, że trend ten się przełamie i dane nam będzie zobaczyć powszechne programy szkolące i zachęcające dzieciaki do rozwijania się właśnie w siatkówce. Zdarzyło mi się być także sędzią siatkarskim przez kilka lat - wydatki na Związki Piłki Siatkowej są śmieszne, sędziów bardzo brakuje i najczęściej są to albo studenciaki, które chcą sobie dorobić na weekend, albo pasjonaci.

Nadzieję na przemianowanie naszego sportu narodowego na siatkówkę nigdy nie miałem - nie wyobrażam sobie kibola, który z trudem pojął ideę spalonego (żeby do końca życia śmiać się z żony, że tego nie rozumie), a który miałby rozumieć, że libero może rozgrywać tylko poza linią ataku - no chyba że odbija dołem, albo piłka jest poniżej linii siatki. O takich "kruczkach" mogą nie wiedzieć nawet wieloletni kibice siatkówki, a jak taki prosto z zadymionych trybun siądzie i nie zrozumie połowy seta, to pójdzie dalej na stadion oglądać kopanine.

No a co do sukcesów - jest dużo, będzie jeszcze więcej. Nic tylko się cieszyć :clap:. Polska jest już od wielu lat jednymi z "definiujących" ten sport, obok Włoch chociażby. Wystarczy spojrzeć ilu liczących się imprez międzynarodowych byliśmy gospodarzem.
Well, that's just, like, your opinion, man.
Technics SL-1510 mk1 | AT 13Ea | Luxman L-560 | Universum System 6000
Awatar użytkownika
MDMA66
Posty: 576
Rejestracja: 21 lut 2019, 00:01
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Siatkówka

#4

Post autor: MDMA66 »

Czekam na ten medal IO od czasu Waldemara Wspaniałego, od kiedy poznałem siatkówkę w Podstawówce.Zacząłem oglądać Reprezentacje w LŚ, cięższe to były czasy dla kibica, byliśmy ledwie liczącym się krajem, ale od momentu zatrudnienia Raula Lozano ruszyło z "kopyta". pamiętny mecz z Brazylią w MŚ Japonii. Kadziewicz był taki pewny wygranej, hymn odśpiewany z uśmiechem. Wszedłem wtedy w kibicowanie dla nich w 100%.
Mało składnie napisałem, za dużo emocji dla mnie. :roll:
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Siatkówka

#5

Post autor: amrowek »

masus pisze:
15 wrz 2023, 10:38
nie wyobrażam sobie kibola, który z trudem pojął ideę spalonego
Nie ma żylety na hali :D , nie wiedział by gdzie ma iść.
Zastanawiające są te sukcesy , przy tak małych nakładach, propagowaniu w porównaniu do piłki nożnej.
Ale też nasze kluby siatkówki mają większe sukcesy , chociażby LM. Gdzie w gałe to i za 50 lat tego nie osiągnie się . Jak patrzę na mecze jednych i drugich to mam wrażenie że oglądam Polaków i Polaków ale jakby inny naród grał w siatkę a inny w kopał piłkę. Przepaść kolosalna. Ja czekam na IO i występ naszych.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Siatkówka

#6

Post autor: darkman »

Ano, tylko w lidze u nas jakoś Miessi, MBappe, Ronaldo czy nawet Suarez nie grali i nie grają, a w siatkarskiej są Amerykanie, Francuzi, Bałkańczycy, Włosi, jeden gościu z Iranu, także grają lub grali u nas Anderson, Smith, Toniutti, Eric Shou, wrócił Bartosz Bednorz z Zenitu (forma wróci-spokojnie), a tam byle siatkarz nie zagra (grali Anderson, Leon, Ervin M i wielu innych). Nazwisk wszystkich najlepszych siatkarzy na świecie nawet nie sposób wymienić. Liga jest bardzo mocna, jak dawniej przewodząca włoska. W kraju mistrzów prawie każdy chce zagrać. Nasi najlepsi grywają w najlepszych zespołach włoskich itd..liga japońska itd.
Jadę z wioski Panie parę kilometrów zaledwie do sąsiedniej wioski o nazwie Zawiercie, a tu Qr'de klasowy zespół Warta Zawiercie z gwiazdami światowego formatu.. w życiu bym kiedyś tego nie przewidział. Nawet nie przypuszczałem kiedyś, że tam hala jest siatkarska, a nawet dwie ..
Awatar użytkownika
MDMA66
Posty: 576
Rejestracja: 21 lut 2019, 00:01
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Siatkówka

#7

Post autor: MDMA66 »

amrowek pisze:
16 wrz 2023, 08:19

Przepaść kolosalna.
Ta Przepaść zaczyna się jak porównamy struktury związków oraz ich prezesów. Pan Cezary K. specjalizuje się w kreceniu lodów oraz jak powszechnie wiadomo rozkręca taneczną muzykę weselną :lol:
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Siatkówka

#8

Post autor: amrowek »

No to już niecały kwadrans i się zacznie....
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1924
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Siatkówka

#9

Post autor: kukiz 30 »

Narazie na spokojnie o dziwo.
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1580
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Siatkówka

#10

Post autor: domibobi »

Jak miło ogląda się sport na wysokim poziomie w wykonaniu naszej drużyny. Brawo Siatkarze 🏐🏆🥇
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Siatkówka

#11

Post autor: kinky »

:clap: :clap: :clap:
Mamy to!
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1924
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Siatkówka

#12

Post autor: kukiz 30 »

To są kurwa goście. Zawsze można liczyć na nich.
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1580
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Siatkówka

#13

Post autor: domibobi »

kukiz 30 pisze:
16 wrz 2023, 22:49
Zawsze można liczyć na nich.
Za Tuska chyba nie 😄😉🤣
Gratulacje 💪
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Siatkówka

#14

Post autor: amrowek »

Jesteśmy Mistrzami Europy :clap: o dziwo grali równo :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Siatkówka

#15

Post autor: darkman »

Klaskaniem mając obrzękłe prawice, brak słów! Odlot i klasa!
Brawo :!: :text-bravo:
p.s. wygrana ze Słowenią też diablo cieszy.

Kapelusze z głów.
:obscene-smokingpimp:
ODPOWIEDZ