Rowery

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15340
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Rowery

#886

Post autor: darkman »

furgon pisze:
13 maja 2024, 15:38
A ja dzisiaj w pracy takie miłe spotkanie :D
O Czesiu. To serdeczności od Darka i Eli P.
gyro4841
Posty: 856
Rejestracja: 13 mar 2020, 12:30
Gramofon: Saba PSP 910

Re: Rowery

#887

Post autor: gyro4841 »

MDMA66 pisze:
13 maja 2024, 15:54

SPDki mam w planach, planuje kupić obuwie ale nie to sztywne tylko bardziej elastyczne.
Taka moja rada jak kupisz SPD i obuwie do tego.
Jeśli nigdy nie używałeś "tego ustrojstwa" to zanim gdziekolwiek wyruszysz w trasę to najpierw naucz się z tego "wypinać". Nie spieszy się z trasą. Niejednokrotnie widziałem jak niektórzy upadają na rowerze. Pół biedy na trasie, gdzie nie ma ruchu, ale na przejściu przed samochodem .... O tragedię nie trudno.
Druga rada jeśli masz SPD lub inne zatrzaskowe pedała.
Nie doprowadź organizmu do odwodnienia tj. do takiego momentu aby łapały Cię skurcze nogi. Jeśli złapie cię taki skurcz to gleba na 100 %. - nie masz żadnej kontroli. Dlatego podczas długich wycieczek powinno mieć ze sobą sól w kryształkach, albo pić izotoniki. Sól dużo tańsza, i można wozić ja w małym woreczku.
Lenco L78
Thorens TD 126 MK III Electronic -> Yamaha RS700 -> AudioCrystal
Thorens TD 126 MK III Electronic -> GA-31 -> AVT5392 -> ITT Hyperion H3-75
Yamaha WXD10 -> Triodowy wzmacniacz OTL/Burson Soloist SL MKII -> AKG K712
furgon
Posty: 123
Rejestracja: 08 gru 2022, 11:05

Re: Rowery

#888

Post autor: furgon »

gyro4841 pisze:
13 maja 2024, 16:59
MDMA66 pisze:
13 maja 2024, 15:54

SPDki mam w planach, planuje kupić obuwie ale nie to sztywne tylko bardziej elastyczne.
Taka moja rada jak kupisz SPD i obuwie do tego.
Jeśli nigdy nie używałeś "tego ustrojstwa" to zanim gdziekolwiek wyruszysz w trasę to najpierw naucz się z tego "wypinać". Nie spieszy się z trasą. Niejednokrotnie widziałem jak niektórzy upadają na rowerze. Pół biedy na trasie, gdzie nie ma ruchu, ale na przejściu przed samochodem .... O tragedię nie trudno.
Druga rada jeśli masz SPD lub inne zatrzaskowe pedała.
Nie doprowadź organizmu do odwodnienia tj. do takiego momentu aby łapały Cię skurcze nogi. Jeśli złapie cię taki skurcz to gleba na 100 %. - nie masz żadnej kontroli. Dlatego podczas długich wycieczek powinno mieć ze sobą sól w kryształkach, albo pić izotoniki. Sól dużo tańsza, i można wozić ja w małym woreczku.
Albo robić bidony. Woda, miód, sól. Ja jestem z tych, którzy nie polubili się z SPD sl. Pewnie miało znaczenie to, że mam zerwane więzadło w kolanie 😉 Jeżdżę na szosie bo jest dla mnie wygodniejsza jak mtb. Dupa mnie tak nie boli, kręgosłup itd A na szosie nie wypada jeździć w adidasach. Więc uzbroiłem się we wszystko co potrzebne. Pół sezonu jeździłem na platformach a zsiadając robiłem ruch wypięcia 😁 No i dalej jeżdżę w adidasach 😁 Na MTB jest sporo fajnych butów, które dają komfort chodzenia z blokami. Na szosie porażka. Wejście do sklepu to nie lada wyczyn. No ale nie znam nikogo kto podziela mój pogląd, większość nie wyobraża sobie jazdy na platformach.
Jacek 1972t
Posty: 402
Rejestracja: 20 kwie 2017, 09:44

Re: Rowery

#889

Post autor: Jacek 1972t »

SPD używam jakieś 17 lat, przejechałem tysiące km. Zdarzało się, że łapały mnie skurcze, nawet trzy tygodnie temu - trasa 140 km, ale nigdy z tego powodu nie miałem upadku.

Jak już przytrafi się upadek szczególnie w okresie kiedy zaczyna robić się mroźno, buty zawsze się wypną, coś wiem na ten temat :D

Zatem jak ktoś ma ochotę zacząć przygodę z SPD, nie taki diabeł straszny.
Załączniki
IMG_2024-05-13-193852.jpeg
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1230
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rowery

#890

Post autor: Piterski »

SPD polecam takie mieszane platformy z gniazdem na blok. Jest bezpieczniej bo nie trzymają jak zawodowe a noga Ci w razie czego leży na platformie.
Sztywne buty miałem na myśli podeszwę, sam używałem takich butów Shimano, dół wiadomo sztywny a góra miękka przewiewna z paskiem bo wiadomo sztywna podeszwa to but się nie zegnie. SPD dla mnie przede wszystkim umożliwia równiejsze rozłożenie siły i wykorzystuje się też strefę gdzie noga ciągnie nie tylko pcha.

PS. Takie bloki turystyczne wypinają się bez specjalnych zabiegów, pierwszy raz jak na nich przyhamowałem to pomyślałem o będzie gleba ale sam naturalny odruch podparcia się nogą i pedał puścił, bo nie wymaga specjalnej techniki. Mogę podać ich nazwę jako punkt zaczepienia przy poszukiwaniach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
gyro4841
Posty: 856
Rejestracja: 13 mar 2020, 12:30
Gramofon: Saba PSP 910

Re: Rowery

#891

Post autor: gyro4841 »

Panowie ja nie pisze że SPD są złe i nie należy ich używać. Jeśli ktoś oglądał na YouTube szajbajk-a ten umiejętnie wszystko wytłumaczył co i jak - polecam jego filmy.
Tak na marginesie nikt mi nie wciśnie, że założył "pedaly wpinane" czy to SPD lub inne i nie "glebnoł" choć raz. Nikomu nie uwierzę na słowo i nikt mi nie powie, że od razu z biegu automatycznie przerzucił się na wpinane pedały.
Co do wypięcia owych pedałów - jest przecież regulacja, która umożliwia wyregulowania wypięcia.
Wielu ludzi jeździ na SPD ponieważ ułatwia to pokonywanie dystansów (przy platformie tylko nacisk, a przy wpinaniu dodatkowo można ciągnąć). Na krótkich dystansach jest to niepotrzebne bo i tak starczy ci sił, przy dłuższych inaczej rozkładzie swoje siły. Jak wiesz, że jedziesz 20 km to możesz na wariata, przy 100 już inaczej planujesz.
Pisałem o skurczach - mi się kiedyś przydarzyły w czasie dłuższej trasy. Było upalnie, trasa długa i pod górę przy szosie(brak ścieżki rowerowej). Picie się skończyło, a do sklepu z 5km. Skurcze powodowały że nie mogłem jechać i trzeba było prowadzić. Od tamtej pory zawsze wożę ze sobą małą torebkę z solą himalajska - niby nic a jednak. co do bidonów z miodem, solą i cytryną - stosuje, dobra sprawa. Ale to każdy musi sam do tego dojść. Całkiem inaczej planuje się trasę 60km, a inaczej 150km.
Lenco L78
Thorens TD 126 MK III Electronic -> Yamaha RS700 -> AudioCrystal
Thorens TD 126 MK III Electronic -> GA-31 -> AVT5392 -> ITT Hyperion H3-75
Yamaha WXD10 -> Triodowy wzmacniacz OTL/Burson Soloist SL MKII -> AKG K712
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1230
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rowery

#892

Post autor: Piterski »

gyro4841 pisze:
13 maja 2024, 21:11
Tak na marginesie nikt mi nie wciśnie, że założył "pedały wpinane" czy to SPD lub inne i nie "glebnoł" choć raz. Nikomu nie uwierzę na słowo i nikt mi nie powie, że od razu z biegu automatycznie przerzucił się na wpinane pedały.
Ja tak zrobiłem. Kupiłem założyłem pedały PD-MT50 z blokami SM-SH56 i przejechałem około 4000 km i się na nich nie wyłożyłem, ani razu.
Nie wymagają specyficznego obracania nogą, potrafią się same wypiąć dlatego są z platformą. Jeździ się zdecydowanie efektywniej niż na platformach i nie ma na myśli zaraz ścigania zawodów i wyczynów, głupi podjazd na wiadukt i już Ci się lepiej jedzie.
Trzeba uważać bo jak depnąłem na starcie, a i praktycznie od razu musiałem się zatrzymać (falstart na czerwonym świetle) to coś sobie naderwałem pod kolanem. Jak czułem że boli mnie kolano to jechałem nadal równo ale wspomagałem się w pełnym zakresie "zdrową" nogą.
Tak więc nawet takie turystyki jak moje mają swoje zalety ale mogą być przyczyną urazów, trzeba dobrze ustawić blok by noga naturalnie się układała.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
martin.h
Posty: 978
Rejestracja: 01 kwie 2018, 23:06
Gramofon: Technics SL-1600MK2
Lokalizacja: SPI

Re: Rowery

#893

Post autor: martin.h »

U mnie wczoraj Beskidy po raz pierwszy w tym roku i od razu postanowiłem nadrobić stracony czas, 94 km i 2136 m w pionie 8-)
P1060638 (1).JPG
P1060663.JPG
P1060677.JPG
P1060694.JPG
P1060699.JPG
P1060706.JPG
P1060711.JPG
P1060713.JPG
P1060725.JPG
Marantz 2230 / Technics SL-1600Mk2 / Akai CD-37 / Grundig Box 650b / Beyerdynamic DT770 PRO
Awatar użytkownika
zwy
Posty: 693
Rejestracja: 10 cze 2018, 19:50
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Kraków

Re: Rowery

#894

Post autor: zwy »

Widziałem na stravie, fajna traska :handgestures-thumbupleft:
Awatar użytkownika
MDMA66
Posty: 588
Rejestracja: 21 lut 2019, 00:01
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Rowery

#895

Post autor: MDMA66 »

Zainwestowałem w eSPeDe, jest fajnie po pierwszych 50km ale dalej bol w prawej łopatce, mimo nowych ustawien siodełka :doh: zainwestuje teraz chyba w bike liffting
Załączniki
Resizer_17162182594621.jpeg
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1230
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rowery

#896

Post autor: Piterski »

Może to kwestia kształtu kierownicy. Jaką masz i jakie chwyty? Umożliwiają zmianę położenia dłoni na kierownicy?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
MDMA66
Posty: 588
Rejestracja: 21 lut 2019, 00:01
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Rowery

#897

Post autor: MDMA66 »

Piterski pisze:
20 maja 2024, 19:47
Może to kwestia kształtu kierownicy. Jaką masz i jakie chwyty? Umożliwiają zmianę położenia dłoni na kierownicy?
No właśnie mam mały zakres zmiany ustawienia kiery, i tu dochodzę do wniosku. Nie będę w ślepo zmieniał kierownicy, lepiej żeby panowie od pomiarów powiedzieli jaką kupić, jak ustawić itd. Bo więcej czasu (może i kasy) stracę na zabawę z wymianą kierownicy, i w ślepo ustawianiu pozycji, jak sam pomiar.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1230
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rowery

#898

Post autor: Piterski »

Tak to się zgadza, ale może masz po prostu zwykłe proste chwyty w połączeniu z prostą kierownicą i dlatego daje Ci to popalić.
Ja najpierw zainwestowałem w uchwyty Ergona właśnie do jazdy bardziej turystycznej nie karkołomnych zjazdów terenowych, potem w kierownicę giętą o większym kącie pochylenia do wewnątrz. To pomaga i jeśli masz proste chwyty to bym je wymienił i jak dalej to nie pomoże to udał się do specjalistów. Może zmienią Ci kierownicę, może mostek ale chwyty umożliwiające trzymanie kierownicy z różnym ułożeniem dłoni Ci się przydadzą.

PS. Jak wrażenie z SPD? w Jaki model zainwestowałeś?

PS. Ostatecznie kupiłem model Ergon GRIP GP 4 L, używałem tych z stałym krótszym rogiem ale te są wygodniejsze. Zwróć uwagę że dobiera się je rozmiarem do dłoni.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
grzehu82
Posty: 2014
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rowery

#899

Post autor: grzehu82 »

MDMA66 pisze:
20 maja 2024, 17:19
jest fajnie po pierwszych 50km ale dalej bol w prawej łopatce, mimo nowych ustawien siodełka :doh:
A ramę masz dobry rozmiar? No i pytanie zasadnicze - jesteś jako tako rozciągnięty czy raczej ruszyłeś akcyjnie pojeździć na rowerze bo ciepło 8-) ?
Piterski pisze:
21 maja 2024, 08:19
Ergon GRIP GP 4 L
Ergony to niektórym podwoją wartość roweru... ;) Niemal to samo, jedynie bardziej twarda guma ale funkcjonalność podobna. Idzie złapać inaczej kierownicę przy dłuższej jeździe, co bywa zbawienne dla dłoni i może dla kręgosłupa.
https://pl.aliexpress.com/item/10050062 ... nav-review
Ostatnio zmieniony 21 maja 2024, 15:15 przez grzehu82, łącznie zmieniany 1 raz.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
MDMA66
Posty: 588
Rejestracja: 21 lut 2019, 00:01
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Rowery

#900

Post autor: MDMA66 »

Piterski pisze:
21 maja 2024, 08:19


PS. Jak wrażenie z SPD? w Jaki model zainwestowałeś?

Kupiłem Ritcheye Trail Comp, buty NW Escape, calosc jest bardzo wygodna, trzeba wyrobić nawyk wypinania, które też narazie przychodzi mi z lekkim trudem.
ODPOWIEDZ