Gwiezdne Wojny ...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4735
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Gwiezdne Wojny ...

#106

Post autor: MMarek »

Już 4 czerwca Disney przeniesie nas do schyłkowego okresu Wielkiej Republiki za sprawą serialu aktorskiego The Acolyte...


Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4757
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Gwiezdne Wojny ...

#107

Post autor: Mawis »

Arkadyo pisze:
25 kwie 2024, 10:59
Mawis pisze:
13 kwie 2024, 14:09
To ja może tak.pod prąd: mnie nigdy GW nie wciagneły, jakoś nie jaram sie tym :roll: Znam oczywiscie pierwotne pierwsze 3 czesci Lucasa, nawet ostatnio dzieciakom to pokazalem ale nie rzucilo ich na kolana. Ja tez dalszych czesci juz nie łyknąłem...Nie bierze mnie jakoś ta saga i tyle ;)
Bo to nie czas, miejsce i wiek. Inaczej sie na to patrzyło mając 12-13 lat w czasach posuchy PRL... To nawet w US było wydarzenie w fantastyce a co dopiero za żelazną kurtyną. Wtedy na mnie zrobiły ogromne wrażenie i zaraziły mnie SF na zawsze. Poprostu miały swój czas, jak wiele innych wydarzeń i tyle.
Rozumiem, z tym ze ja to mowie wlasnie z perspektywy PRL, nie mam przeciez 20 lat... ;) Wtedy bardziej mi przypadl do gustu np. Highlander czy Conan Niszczyciel czy nawet Gremliny . Czyli bardziej fantasy niz SF. A Zakleta w Sokola z Hauerem i Pfeiffer to juz w ogóle super :clap: :clap: , klasyki typu Willow oczywiscie rowniez. I jakos tak zostalo mi do dziś: wole Hobbita od Diuny ;)
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1746
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Gwiezdne Wojny ...

#108

Post autor: jaca1970 »

Byłem na pierwszych seansach - ale konkretnych dat już nie pamiętam

1. "Gwiezdne Wojny" - Chorzów kino Panorama - seans normalny = szok !!!

1.1 jakieś trzy/cztery miesiące później "Gwiezdne Wojny" Chorzów kino Pionier - seanse w trybie non stop - jeden bilet i mogłeś cały dzień siedzieć ... światło sie nie zapalało...co tam w środku się działo w ostatnich rzędach ..... byłem na 2 seansach i początek trzeciego seansu czyli atak na krążownik Księżniczki... pamiętam jak dziś bo byłem sam.. pełny odlot.

2. "Imperium Kontratakuje" - Katowice Spodek - no to było wtedy kino maxi - tylko byłem zawiedziony "mrocznością" tego filmu, nie wygrali... płakać mi się chciało..... wtedy jeszcze nie zrozumiałem przesłania najlepszego (dla mnie) filmu z całej sagi.

3. "Powrót Jedi" znowu Chorzów kino Panorama... ale to już nie było to co wcześniej,
( no może poza początkiem filmu) takie było nasze "młodzików" obgadywanie tego filmu "pod blokiem" z kolegami - już nie taki fajny jak pierwsza część - przez te miśki pluszowe - zabawki dla dzieci ...

kasa, kasa dla Lucasa od każdej figurki i pluszaka.... Wygrała

" ...mały miś, śmieszny miś,.... dzieci lubią misie... " Niestety kosztem fabyły i scenariusza...

...

jak wyszły na VHS to córki wspólnym oglądaniem - zaraziłem skutecznie... potem już wspólnie chodziliśmy na kolejne premiery...

i mam na VHS pierwsze (te gdzie Han strzela pierwszy ;) i jedyne inne licencjonowane wydanie do wypożyczalni - raz i tylko raz Lukas tak zrobił i jakieś firmie udostępnił prawa do dystrybucji filmów na VHS - wersji pierwszej
tej z kina przed masteringiem i dodanymi scenami potem...
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
gitarrra
Posty: 54
Rejestracja: 20 lut 2021, 14:35

Re: Gwiezdne Wojny ...

#109

Post autor: gitarrra »

Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gwiezdne Wojny ...

#110

Post autor: Regsoft »

Zwyczajowo ...

Star Wars.jpg

PS. Zgodnie z zapowiedziami na Disney+ pojawił się miniserial animowany Tales of the Empire ...
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15178
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gwiezdne Wojny ...

#111

Post autor: darkman »

Jest też dziś na D+ zwiastun Akolity i zapowiedź dwóch odcinków za miesiąc.

Kopiuję z newsa mailowego, bo niezbyt jasna jest ta informacja, ale:

Wyłącznie w Disney+ od 4 czerwca
Między jasnością a mrokiem kryje się prawda. W czasach jasności budzi się mrok. Nowy serial Gwiezdne wojny: Akolita zabierze cię do odległej galaktyki. Premiera dwóch odcinków już za miesiąc. Teraz obejrzyj zwiastun i dodaj go do Mojej listy."" :)

Hm, coś trzeba obejrzeć dzisiaj, chociaż dzień w którym pękło niebo.. dziś: mecz finałowy 1GA, jakiś serial TV który oglądamy rodzinnie.. no ale przegapić Star Wars Day.. no nie da się! Najchętniej Trivia pewnie się zobaczy.
gitarrra
Posty: 54
Rejestracja: 20 lut 2021, 14:35

Re: Gwiezdne Wojny ...

#112

Post autor: gitarrra »

Regsoft pisze:
dzisiaj, 14:11
PS. Zgodnie z zapowiedziami na Disney+ pojawił się miniserial animowany Tales of the Empire ...
Oglądnięte :dance:
darkman pisze:
dzisiaj, 15:13
no ale przegapić Star Wars Day.. no nie da się!
Więc żeby wszystko było tak jak ma być , zaczynam od początku.Już nawet nie wiem który raz.
https://www.filmweb.pl/film/Gwiezdne+wo ... o-1999-520
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gwiezdne Wojny ...

#113

Post autor: Regsoft »

gitarrra pisze:
dzisiaj, 16:41
zaczynam od początku
Początek jest kwestią dyskusyjną ... są różne szkoły :D
gitarrra
Posty: 54
Rejestracja: 20 lut 2021, 14:35

Re: Gwiezdne Wojny ...

#114

Post autor: gitarrra »

Regsoft pisze:
dzisiaj, 17:29
są różne szkoły
Tak ,wiem że są różne szkoły.
Ale ja jestem gdzieś tak po środku. :whistle:
Tak żeby i wilk był syty i owca na drzewo zwiała. :D
ODPOWIEDZ