Tablet do 300 PLN

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AndrewMD
Posty: 85
Rejestracja: 12 wrz 2012, 12:35

Tablet do 300 PLN

#1

Post autor: AndrewMD »

Witam , wiem że jest na forum grono osób dobrze znających się na komputerach i sprzęcie IT. Mam pytanie, jeżeli ktoś mógłby pomóc. Poszukuję tabletu do 300 PLN. Na alle... jest ich wiele i nie wiem, który byłby najlepszy w tej cenie. Jeżeli ktoś mógłby pomóc byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Tablet do 300 PLN

#2

Post autor: JacK »

Podnieś swój budżet bo wydasz kase w błoto. W cenie trzysta złotych nie widzę stabilnie pracującej maszynki typu tablet.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
AndrewMD
Posty: 85
Rejestracja: 12 wrz 2012, 12:35

Tablet do 300 PLN

#3

Post autor: AndrewMD »

Ile należaloby wyda
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41513
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tablet do 300 PLN

#4

Post autor: Wojtek »

Miejmy tylko nadzieję, że nie polecą zaraz rady typu "dozbieraj do produktu spod znaku jabłuszka" ;)

Jesteś pewien JacK, że do 300 złotych nie dostanie się dzisiaj "OK" maszynki do przeglądania internetu (zwanej inaczej tabletem)? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
AndrewMD
Posty: 85
Rejestracja: 12 wrz 2012, 12:35

Tablet do 300 PLN

#5

Post autor: AndrewMD »

Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Tablet do 300 PLN

#6

Post autor: JacK »

Wojtek pisze:
Jesteś pewien JacK, że do 300 złotych nie dostanie się dzisiaj "OK" maszynki do przeglądania internetu (zwanej inaczej tabletem)? :)
Tak jestem pewien że do 300 zł. nic ciekawego nie da się kupić. W tej cenie najlepszym czymś co dumnie nazwano tabletem jest chiński produkt marki GoClever. W tej chwili z tanich 7 calówek chyba R75 wychodzi najlepiej w stosunku jakość / cena. Ten segment rynku dość często monitoruję i wiem że sprzedaje się tego bardzo dużo, z czego 1/4 wraca w reklamacji co jest i tak wynikiem bardzo dobrym jak na kilkudziesięcio dolarową elektronikę. Nawet jeśli nie wraca to stabilność systemu jest mocno wątpliwa bo często zaledwie po kilku dniach użytkowania trzeba robić restart systemu do ustawień fabrycznych i po kolejnych znowu itd... Te pięknie wyglądające gry w HD to też jest tylko teoria bo nawet jeśli odpalą to tną się niemiłosiernie. Jakość ekranu jest w porządku tylko na statycznym obrazie, obraz w ruchu jest brzydki, kolory przekontrastowane, czerni brak.
Generalnie 7 cali do przeglądania internetu też nie jest zbyt wygodne, a już praca w trybie deskop wręcz niemożliwa.
Najlepiej więc uzbierać trochę grosza i kupić tabletke 10 cali. Jest kilka firm które się w tym specjalizują jednak ceny tych produktów zaczynają się od 1000 zł. i to za ubogie wersje bez 3D tylko z WiFi.
Zapomniałbym o akumulatorze te deklarowane 3000 mAh to chyba jakaś lipa bo przeciętnie po 2-3 godzinach nie ma już energii, no chyba że tylko słuchamy muzyki przy wygaszonym ekranie :)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41513
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tablet do 300 PLN

#7

Post autor: Wojtek »

JacK pisze:Zapomniałbym o akumulatorze te deklarowane 3000 mAh to chyba jakaś lipa bo przeciętnie po 2-3 godzinach nie ma już energii, no chyba że tylko słuchamy muzyki przy wygaszonym ekranie :)
Deklarowana pojemność może się zgadzać, ale same ogniwa mogą być po prostu słabe.
To coś jak chińskie baterie "no-name", ryzyk fizyk albo wybuch.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
AndrewMD
Posty: 85
Rejestracja: 12 wrz 2012, 12:35

Tablet do 300 PLN

#8

Post autor: AndrewMD »

Wracam jednak do tematu. Miałem ostatnio w rękach mantę mid08. Na wykładzie korzystałem z funkcji e-booka i troszkę smerfowałem po internecie. Ogólnie sprzęt ciekawy i bardziej chodzi mi tutaj oto żeby wskazać, że z 7" da się coś zrobić. Tak więc ponawiam pytanie odnośnie do tabletu. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z firmą TSCORE? Mają tam tableta z linkiem do niego znajdującym się wyżej w postach.
joobler
Posty: 10
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tablet do 300 PLN

#9

Post autor: joobler »

Popatrz na Gruponie albo Citeam:)
Pomagam organizacją pożytku publicznego, wypełniam PITy 2012 i przekazuje 1% podatku! Wspomóż i ty: PITy 2012 pobierz!
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Tablet do 300 PLN

#10

Post autor: JacK »

JacK pisze:Jest kilka firm które się w tym specjalizują jednak ceny tych produktów zaczynają się od 1000 zł. i to za ubogie wersje bez 3G
To się zmieniło. Testowałem ostatnio tablet marki Kiano model Core 10.1 Dual 3G i mogę go śmiało polecić jako najtańszy dobry tablet z 3G na dziesięciu calach. Praca stabilna w miarę szybka, nowy android, całkiem niezła ergonomia, dużo możliwości połączeń. Cena 999 zł. Ale można jeszcze taniej np. w MM kilka dni temu kosztował 899 zł.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ