Jaka ładowarka indukcyjna?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2395
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Jaka ładowarka indukcyjna?

#1

Post autor: dale »

Potrzebuję pomocy od bardziej doświadczonych w temacie :)
Czy znacie może jakiś model ładowarki indukcyjnej która by obsługiwała Samsunga (S22) i dawała rade ładować przez gruby pokrowiec?
Córka wybrała sobie pokrowiec z klapką, ładny, bezpieczny, ale chyba za gruby do zwykłej ładowarki (pokrowiec w formie "pikowanej" o grubości maks do 4 mm pomiędzy ładowarką a pleckami telefonu, raczej bez metalu, możliwy magnes na krawędzi).
Do tej pory sprawdzałem go z różnymi ładowarkami stojącymi (bez magnesu), zasilanymi różnymi wtyczkami, w tym obsługującymi fast charge 3, jedyne co udało mi się uzyskać, to "pulsowanie" ładowania. Telefon włącza się na ładowanie na kilka sekund i wyłącza, tak ciągle (po kilkunastu sekundach przerywam ładowanie żeby nie męczyć go). Pozostałe identyczne telefony, w zwykłych, skórzanych pokrowcach (również z klapkami), ładują się bez problemu...
Rozważam zakup tego modelu: https://allegro.pl/oferta/ladowarka-ind ... 3951570970
Może "więcej mocy" pomoże? Jak myślicie? Znacie może jakąś inną która może pomóc tutaj?
I czy znacie jakieś ładowarki uniwersalne które obsługując kilka urządzeń poradzą sobie ze starszym zegarkiem typu samsung galaxy watch?
Dziękuję za wszelkie sugestie...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka ładowarka indukcyjna?

#2

Post autor: Wojtek »

Standard ładowania indukcyjnego zakłada pewną minimalną odległość. 4mm brzmi jak za dużo.
Rozumiem że pokrowiec sam w sobie nie ma magnesu?

"Większa moc" nic tobie nie da, bo jest to pod konkretny model telefonu Xiaomi.
Pozostałe telefony będą ładowane z mniejszą mocą, zgodnie ze standardami QI.

Swoją drogą, jestem ciekaw jakich ładowarek indukcyjnych używają forumowicze.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ