ASUS D515D

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 128
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

ASUS D515D

#1

Post autor: wlodekg0 »

Sprawa dotyczy w.w. laptopa. Ma zainstalowany Windows 11, Avasta Premium. I strasznie muli przy oglądaniu filmów, Netflix, meczy na Ekstraklasa czy same skróty , nawet Youtube serwis wiesza się cały czas. Poprzednio miałem MSI i chodził jak brzytwa, a to co się dzieje na ASUS po prostu nie do pomyślenia. Co można z tym zrobić ?
Awatar użytkownika
metallsnow
Posty: 1563
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26
Gramofon: Wega 301P

Re: ASUS D515D

#2

Post autor: metallsnow »

Wywalić oprogramowanie od Asusa, usunąć Avasta, odpalić adwcleaner, zaktualizować sterowniki i bios.
Wega Modul 301P+ADCQLM/AT13EaV/OM10, Sony TA-F570ES, Akai CD-62, JVC TD-X502, Pioneer N-30AE, Onkyo T-4270, Heco TE 1200
Marantz PM-45, Sony MDS-JE520, Summit Exclusive RF550 i pecet
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1334
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: ASUS D515D

#3

Post autor: lopek3 »

Przejść na Linuxa.
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ASUS D515D

#4

Post autor: Wojtek »

Oddaj go do jakiegoś technika co ci prześwietli kompa i znajdzie przyczynę zamulania :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 128
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Re: ASUS D515D

#5

Post autor: wlodekg0 »

Wywaliłem wszystko od Avasta. Jest dużo lepiej :)
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: ASUS D515D

#6

Post autor: Arkadyo »

wlodekg0 pisze:
10 gru 2023, 10:58
Sprawa dotyczy w.w. laptopa. Ma zainstalowany Windows 11, Avasta Premium. I strasznie muli przy oglądaniu filmów, Netflix, meczy na Ekstraklasa czy same skróty , nawet Youtube serwis wiesza się cały czas. Poprzednio miałem MSI i chodził jak brzytwa, a to co się dzieje na ASUS po prostu nie do pomyślenia. Co można z tym zrobić ?
avast to straszny zamulacz zwłaszcza jak pracują wszystkie osłony w tle.
Do tego windows to program który z czasem zamuli nawet potwora hardwarowego, a poza tym, niestety im wyższy windows tym bardziej jest zasobożerny i kazdej wyzszej odsłonie winzgrozy coraz trudniej userowi hamować jego apetyt na zasoby.
W zasadzie wyglada to tak, że software i hardware patrza na siebie wzajemnie i rozrastają się wpółmiernie.
Nie zrozum tego jako przytyk ale kupiłes taniego laptopa który demonem obliczeniowym nie jest więc jak mu nawszadzałeś zasobożernych nowości to się przymulil. Kiedyś zapodałem avasta na stacjonarnego kompa do grania w ktorym byly dwie wspólpracujace karty graficzne ze średniej półki - chyba crossfire u czerwonych i sli u zielonych sie to nazywalo ale moge sie mylić po tylu latach, do tego był dobry procek z mega zajebiaszczm ramem umozliwiajacym podbicie FSB prawie razy 2 i avast nawet to potrafił zamulić.
Przy mocy obliczeniowej jaką dysponuje ten lapek najlepszym wyjsciem byłoby wrzucić jakąś lekką wersję linuxa jak ktos tu wspomniał - na wielu programach bys lapka nie poznał jednak obsługa linuksa i uruchomienie niektorych popularnych aplikacji dla "lajkonika" może być niezlym czelendżem :). A jak nie to zostaje winzgroza 11 plus odpalasz kilka kart z you tubem na chromie i czekasz. Podobno cierpilwość to wielka cnota :D. A winzgroza z każdym tygodniem coraz bardziej opasła i wolniejsza... Jakby jadała tylko w mcdonalds.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
ODPOWIEDZ