Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

Wamdam
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2012, 16:11

Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

#16

Post autor: Wamdam »

No wydaje mi się ze z gramofonem wszystko jest w porządku ,ale z Lexiconem jest problem ponieważ próbowałem nagrać nutę z yt na audacity to działo się to samo albo i nawet gorzej ... a gdy robiłem to na zwykłej karcie z komputera to normalnie nagrywało tylko ze gramofon mi nie działał...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41513
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

#17

Post autor: Wojtek »

Nie sądzę by cokolwiek z gramofonem Technicsa czy Philipsa było nie tak w tej kwestii. Przy Twoim poprzednim problemie z Philipsem to był raczej tylko problem ustawień w komputerze/systemie, a tutaj źródłem problemu jest albo ta zewnętrzna karta albo też ustawienia w komputerze :)

Nadal na upartego radzę podłączyć słuchawki bezpośrednio do komputera. Nic o tym nie piszesz, więc przyjmuję, że ta porada jest olewana z jakiegoś powodu :)
Wamdam pisze:ale z Lexiconem jest problem ponieważ próbowałem nagrać nutę z yt na audacity to działo się to samo albo i nawet gorzej ...
W takich przypadkach mózg eksploduje, bo skoro nagrywasz dźwięk "z komputera na komputer (ten sam)" to... po co robić to przez zewnętrzną kartę? O.o
Ani nie ma to sensu ani nie daje to żadnych plusów :)

Nie podoba mi się też to, że ten Lexicon ma port USB w wersji 1.1, która jak na dzisiejsze czasy jest bardzo wolna i mocno przestarzała, przez co robi się wąskie gardło (niepotrzebnie).

Jeśli chciałbyś sprawić sobie porządny interfejs dźwiękowy do komputera to polecam Cakewalk UA-1G, no chyba że faktycznie bardzo potrzebujesz wejścia XLR pod mikrofon ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Wamdam
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2012, 16:11

Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

#18

Post autor: Wamdam »

lexicon jest dobry lecz mój system do dupy ,myślę ze zrobię format i będzie gites ,...a co do Wojtka nie mogę podłączyć słuchawek do komputera ponieważ odinstalowałem realteka ... z formatuje zainstaluje nowego Windowsa i zobaczymy . eLO NAPISZE JAK JUŻ TO ZROBIĘ CZY DZIAŁA
maciaba
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2012, 18:56

Re: Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

#19

Post autor: maciaba »

Siema. Mam identyczny problem z identycznym sprzętem. Rozwiązałeś swój problem?
ODPOWIEDZ