Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

ODPOWIEDZ
Wamdam
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2012, 16:11

Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

#1

Post autor: Wamdam »

siema ,mam problem ... Gdy chce nagrać sampla z winyla odpalam gramofon i normalnie działa bez pisków ani nic , a gdy załączę nagrywanie w audacity zaczynają się piski i dziwny szum... ale to nie tylko gdy nagrywam ,gdy puściłem se muzyczkę z gramofonu i odpaliłem Csa tez zaczęło piszczeć tak samo jak załączyłem fl studio ... nie wiem ocb :dance: i prosiłbym o pomoc :pray: z góry dzięki
:dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
posiadam :
-kartę muzyczną Lexicon Alpha
-technics
=przedwzmacniacz monacor
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

#2

Post autor: Wojtek »

A głośniki do czego masz podłączone? Pod tego Lexicon Alpha czy pod kartę dźwiękową w komputerze?
Wamdam pisze:Gdy chce nagrać sampla z winyla odpalam gramofon i normalnie działa bez pisków ani nic
W sensie że odtwarzasz dźwięk z gramofonu... na komputerze, tak?

Nie tak dawno miałeś podobny problem, ale z innym gramofonem i bez zewnętrznej karty muzycznej :)
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=14&t=1625
Nawet nie wiemy jak go rozwiązałeś wtedy i czy w ogóle :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Wamdam
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2012, 16:11

Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

#3

Post autor: Wamdam »

głośników na razie nie mam i słucham przesz słuchawki wszystko podłączone do lexicona gramofon działa i wszystko ale gdy chce coś nagrać lub gram w coś z złączonym gramofone lub oglądam filmiki na Youtubie to robi mi sie to PISK
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

#4

Post autor: Wojtek »

Tak sobie patrzę na ten wzmacniacz Lexicon Alpha i się zastanawiam... jak ty wpinasz do tego urządzenie źródłowe jakim jest gramofon z przedwzmacniaczem?
Przecież tam nie ma wejść liniowych RCA tylko TRS (duży jack) :) Jest tylko wyjście 2xRCA.

Stosujesz jakąś przejściówkę i wpinasz się w Line Input 1 np. ? Chociaż nie, te wejścia pewnie są monofoniczne, więc trzeba użyć Line Input 1 i 2 by było stereo.

Wg mnie problem polega na złym ustawieniu tej karty dźwiękowej. Może za głośno? Może nie radzi sobie z mixowaniem sygnałów z dwóch źródeł naraz?
A może po prostu zachodzi jakiś przester :)

Rozumiem, że jak gramofon nie odtwarza nic, a ty słuchasz dźwięków z komputera to jest OK? Problem występuje tylko jeśli jedno i drugie urządzenie nadaje dźwięk?
Z drugiej strony, nie wiem w takim razie jak wytłumaczyć zjawisko, że jak chcesz coś nagrać w Audacity (a przecież nie odtwarzasz wtedy nic) to też piszczy.

Chyba że jednak coś jest źle wpięte ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Wamdam
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2012, 16:11

Re: Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

#5

Post autor: Wamdam »

Nie problem jest w tym ze gdy nagrywam z gramofonu na audacity lub słucham muzyki z gram. i gram w coś np Cs ,,,,.... a gdy normalnie słucham muzyki z gramofonu nie robiąc nic normalne gra
Wamdam
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2012, 16:11

Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

#6

Post autor: Wamdam »

normalnie wpinam lexicona do pc ,gramofon przez przedwzmacniacz do lexicona przez kabel czincze 2xjack duży do line in i gra tylko gdy chce nagrać mam jak ch***wy pisk , tak jak by było źle coś podleczone
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

#7

Post autor: Wojtek »

Wamdam pisze:przez kabel czincze 2xjack duży do line in
Czy to jest taka typowa przejściówka gdzie z dwóch czinczy robi ci się jeden duży jack?
Potem wpinasz tego jacka do jednego z wejść Line In?
Zdajesz sobie sprawę, że przy takim połączeniu jedyne na co możesz liczyć to nagranie mono? :)

Czy dźwięk z komputera puszczasz do tej karty jakimś osobnym kablem audio czy tylko po USB?
Czy próbowałeś kręcić gałkami z przodu i czy to cokolwiek zmieniło?

Zastanawiam się czy to urządzenie w ogóle potrafi równocześnie przyjmować wejście sygnałowe zarówno z line input jak i przez USB i mieszać te sygnały ze sobą. Możliwe, że nie.

Moim zdaniem powinieneś wpiąć słuchawki bezpośrednio do komputera, a nie do tego Lexicona, i tą drogą słuchać, o ile jest to możliwe.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

#8

Post autor: Krzyś »

Wojtek pisze:Zastanawiam się czy to urządzenie w ogóle potrafi równocześnie przyjmować wejście sygnałowe zarówno z line input jak i przez USB i mieszać te sygnały ze sobą. Możliwe, że nie.

Moim zdaniem powinieneś wpiąć słuchawki bezpośrednio do komputera, a nie do tego Lexicona, i tą drogą słuchać, o ile jest to możliwe.
chciałbym zwrócić uwagę, że to urządzenie (Lexicon Alpha) to JEST karta dźwiękowa. Jeżeli Wamdam ma ustawione w systemie domyślne urządzenie jako Lexicon Alpha, to wtedy podłączając słuchawki do komputera i tak nic nie usłyszy.

Zgodnie z zapewnieniami producenta to urządzonko doskonale radzi sobie nie tylko z miksowaniem dźwięku z wbudowanego weń kodeka USB, ale jednocześnie i wejścia liniowego i wejścia mikrofonowego (nie pisze tam nic o możliwości dodatkowego miksowania wejścia "Instrument", ale to i tak tutaj nie ma znaczenia i nie wiem, czemu miałoby nie być takiej możliwości.

Oczywiście zgadzam się z faktem, że podłączanie tego kablem 2RCA - 1 JACK STEREO jest ZŁE - wejścia są monofoniczne i balansowane - ta ostatnia cecha powoduje, że na wejściu karty pojawia się (przy podłączeniu do niej gramofonu stereo kablem 2rca-1jack stereo) RÓŻNICA kanałów co samo w sobie jest trochę lipne.

Tymczasowo można odłączyć jeden z kanałów (chyba prawy - ten który jest podłączony do środkowego pierścienia) co powinno spowodować, że na wejściu karty nie pojawi się sygnał L-R. Oczywiście nie wiadomo, czy rozwiąże to problemy z piskiem.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, 10:27 przez Krzyś, łącznie zmieniany 1 raz.
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Wamdam
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2012, 16:11

Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

#9

Post autor: Wamdam »

NIEEE jest czincze i 2x duży jack żeby było stereo do komputera podpięty jest tylko przez usb .,... gdy przekręcałem na min. gałkę LINE1/Inst ,i, LINE2/MIC . to wtedy nie ma dźwięku ....

line 1 to jest lewa strona słuchawki która gra
line 2 to prawa
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

#10

Post autor: Krzyś »

chyba jednak moje twierdzenie nie jest słuszne - w specyfikacji pisze, że "Stereo line inputs for keyboards, drum machines or analog output of a CD/MP3 player. RF-filtered TRS active-balanced inputs accept either balanced or unbalanced signals." więc może rodzaj wejść się wybiera programowo czy jakoś tak


dobra wiem, jednak połączenie kablem stereo rca - stereo jack jest złe, nic sobie nie można wybrać, przycisk "monitor" służy tylko do wyboru czy oba kanały mają być sumowane, czy też do lewego kanału ma trafiać dźwięk z wejścia liniowego 1 a do prawego z wejścia nr 2 - I TO TYLKO W ODNIESIENIU DO PODSŁUCHU, do kodeków oba kanały i tak trafiają osobno.

Instrukcja: http://www.lexiconpro.com/product_downl ... 346V-D.pdf

(na stronie 33 jest schemat, jak ta cholerna karta jest podłączona w środku)
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, 12:29 przez Krzyś, łącznie zmieniany 3 razy.
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Wamdam
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2012, 16:11

Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

#11

Post autor: Wamdam »

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

#12

Post autor: Wojtek »

Krzyś pisze:Jeżeli Wamdam ma ustawione w systemie domyślne urządzenie jako Lexicon Alpha, to wtedy podłączając słuchawki do komputera i tak nic nie usłyszy.
Niekoniecznie. Jeśli domyślnym urządzeniem wejścia/wyjścia będzie Lexicon to tak jest, ale nie to miałem na myśli, bo przecież można ustawić w systemie niezależnie urządzenie wejścia jak i wyjścia. W tym przypadku wejściem byłby Lexicon, a wyjściem wbudowana karta dźwiękowa :)
Krzyś pisze:Zgodnie z zapewnieniami producenta to urządzonko doskonale radzi sobie nie tylko z miksowaniem dźwięku z wbudowanego weń kodeka USB, ale jednocześnie i wejścia liniowego i wejścia mikrofonowego (nie pisze tam nic o możliwości dodatkowego miksowania wejścia "Instrument", ale to i tak tutaj nie ma znaczenia i nie wiem, czemu miałoby nie być takiej możliwości.
Tak, doczytałem to właśnie w instrukcji obsługi, którą zapodałeś, że podawanie równocześnie dźwięku z komputera i do jednego z inputów nie powinno powodować kłopotów.
Krzyś pisze:i balansowane - ta ostatnia cecha powoduje, że na wejściu karty pojawia się (przy podłączeniu do niej gramofonu stereo kablem 2rca-1jack stereo) RÓŻNICA kanałów co samo w sobie jest trochę lipne.
To swoją drogą.
Krzyś pisze:Tymczasowo można odłączyć jeden z kanałów (chyba prawy - ten który jest podłączony do środkowego pierścienia) co powinno spowodować, że na wejściu karty nie pojawi się sygnał L-R. Oczywiście nie wiadomo, czy rozwiąże to problemy z piskiem.
Nie sądzę by to coś poprawiło, ale spróbować można :)
Krzyś pisze:chyba jednak moje twierdzenie nie jest słuszne - w specyfikacji pisze, że "Stereo line inputs for keyboards, drum machines or analog output of a CD/MP3 player. RF-filtered TRS active-balanced inputs accept either balanced or unbalanced signals." więc może rodzaj wejść się wybiera programowo czy jakoś tak

dobra wiem, jednak połączenie kablem stereo rca - stereo jack jest złe, nic sobie nie można wybrać, przycisk "monitor" służy tylko do wyboru czy oba kanały mają być sumowane, czy też do lewego kanału ma trafiać dźwięk z wejścia liniowego 1 a do prawego z wejścia nr 2.
Ano właśnie ;)

Wamdam:
A co z gałką Monitor Mix?
Wamdam pisze:posłuchajcie
Hmm... czyli dźwięk z gramofonu jest, ale dochodzi do tego ten dziwny szmer i pisk. Myślałem wcześniej, że w ogóle nie ma muzyki i jest tylko szmer :)

Nadal uważam że warto by było podpiąć słuchawki pod komputer i zobaczyć jaki jest dźwięk już w komputerze przy samym odtwarzaniu gramofonu.
Możliwe, że jest on taki sam jak to nagranie, nawet jeśli akurat nie nagrywasz, co by znaczyło tyle, że taki on już wychodzi z Lexicona.
Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Wamdam
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2012, 16:11

Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

#13

Post autor: Wamdam »

to co Pomożecie czy pękacie ???
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

#14

Post autor: Wojtek »

A potrafisz czytać ze zrozumieniem czy tego w podstawówce już nie uczą? :)

Podepnij słuchawki pod komputer, a nie pod Lexicona i posłuchaj tą drogą.

Tak poza tym to trzeba przyznać, że ten Lexicon Alpha to jednak dość średni sprzęt do współpracy z urządzeniami stereo (gramofon, magnetofon, itd.).
Co zresztą widać po konstrukcji, że jest to karta bardziej nastawiona na pracę z instrumentami i mikrofonami.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Trzaski przy nagrywaniu z gram. na kompa

#15

Post autor: Krzyś »

to nagranie jest chyba stereo (jeden kanał inny niż drugi), przynajmniej różnica nie wychodzi cicha, tylko wygląda podobnie jak nagranie - nie słuchałem różnicy kanałów więc nie wiem dokładnie co tam słychać) co powoduje, że ja już niczego nie rozumiem, jeśli chodzi o tą kartę dźwiękową.
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
ODPOWIEDZ