Darmowy program do rippowania płyt DVD

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Darmowy program do rippowania płyt DVD

#1

Post autor: JacK »

Czy macie jakieś sprawdzone oprogramowanie do rippowania płyt DVD. Chodzi mi o taki program który nie traktuje po macoszemu dźwięku, tzn. potrafi nagrać na kopii w pliku dźwięk taki jak w oryginale np. DTS 5.1 lub DD 5.1. Wszelkie konwersje do MP3 mnie nie interesują.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Darmowy program do rippowania płyt DVD

#2

Post autor: Sindsoron »

Wiem, że mój Ojciec się w takie rzeczy bawił, jak tylko z nim porozmawiam to podrzucę nazwę programu. Wiem, że można w nim było spokojnie wybrać czy całe dvd ma rippować, czy tylko część (jaką ścieżkę dźwiękową itd.)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Darmowy program do rippowania płyt DVD

#3

Post autor: Wojtek »

Pod Windows? DVD Decrypter. Zrzuca zawartość płyty DVD na dysk. Można zgrać całość albo wybrać sobie interesujące nas strumienie danych.

Jednakże zrzut/rip DVD na dysk to jedno, a przekodowanie obrazu MPEG2 + dźwięku PCM, DTS, MP2 czy Dolby Digital na jakiś zdatniejszy format to drugie.
A ja nie wiem czy JacK masz na myśli sam zrzut czy też właśnie takie doprowadzenie materiału aż do końcowej postaci.

To tak jak przy płytach CD Audio, rip to sam zrzut obrazu płyty bądź podział na pliki WAV, a potem to już jest konwersja na MP3/FLAC/OGG/...
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Darmowy program do rippowania płyt DVD

#4

Post autor: JacK »

Wojtek pisze:Pod Windows ?
Tak
Wojtek pisze: Jednakże zrzut/rip DVD na dysk to jedno, a przekodowanie obrazu MPEG2 + dźwięku PCM, DTS, MP2 czy Dolby Digital na jakiś zdatniejszy format to drugie.
A ja nie wiem czy JacK masz na myśli sam zrzut czy też właśnie takie doprowadzenie materiału aż do końcowej postaci.
Dokładnie chce moje płyty DVD-V mieć na twardzielu w jakieś bardziej zdatniejszej formie. Każdorazowe przebijanie się przez menu płyty DVD gdy chce sobie posłuchać koncertu i wyszukiwanie dźwięku DTS jest czasochłonne tym bardziej gdy słucham tylko fragmentów koncertów. Żonglerka płytami DVD czasami powoduje że choć mam chęć coś z nich posłuchać to mi się odechciewa. A tak miałbym przygotowane gotowce dostępne od ręki po włączeniu komputerowego playera.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Karol123
Posty: 12
Rejestracja: 28 kwie 2012, 22:06

Re: Darmowy program do rippowania płyt DVD

#5

Post autor: Karol123 »

DVD Shrink
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Darmowy program do rippowania płyt DVD

#6

Post autor: Sindsoron »

Karol123 pisze:DVD Shrink
właśnie ten program miałem na myśli ;p
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
rbi1968
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:55
Lokalizacja: Grunwald, Olsztyn

Re: Darmowy program do rippowania płyt DVD

#7

Post autor: rbi1968 »

VirtualDub z dodatkowymi pluginami ... pozwala zapisać do AC-3 lub pliku wav ale nie jest to ripper. A jeśli płyty DVD jako całość, używam CloneDVD firmy SlySoft.

Pozdrawiam.
3ds max 2013, Adobe Photoshop CS6, Sony Vegas Pro 12, Pro Tools ... - to moje zabawki ;-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Darmowy program do rippowania płyt DVD

#8

Post autor: Wojtek »

VirtualDub to bardziej obrabiacz/enkoder/dekoder aniżeli zgrywacz w sensie stricte :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
rbi1968
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:55
Lokalizacja: Grunwald, Olsztyn

Re: Darmowy program do rippowania płyt DVD

#9

Post autor: rbi1968 »

Wojtek pisze:VirtualDub to bardziej obrabiacz/enkoder/dekoder aniżeli zgrywacz w sensie stricte :)
To zależy bo niektórzy śmiało twierdzą, że to program do obróbki liniowej niemalże jak Sony Vegas czy Adobe Premiere. Ja VirtuaDub'a używam do zrzucania płyt DVD lub konwersji do plików avi.

Pozdrawiam.
3ds max 2013, Adobe Photoshop CS6, Sony Vegas Pro 12, Pro Tools ... - to moje zabawki ;-)
Awatar użytkownika
matik7777
Posty: 90
Rejestracja: 20 mar 2010, 18:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Darmowy program do rippowania płyt DVD

#10

Post autor: matik7777 »

Bezpośrednio z płyty DVD można zripować MediaCoderem. Chyba każdym możliwym kodekiem można materiał skompresować (ja polecam x264 na video i OGG/AAC na audio)
about:blank
ODPOWIEDZ