Netbook do 500 zł

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jopp
Posty: 95
Rejestracja: 24 wrz 2010, 00:16
Gramofon: Technics SL-Q2

Netbook do 500 zł

#1

Post autor: jopp »

Chciałbym kupić netbooka i pomyślałem, że może ktoś doradzi/odradzi. Ogólnie pomyślałem, że przydałoby się coś bardziej mobilnego od laptopa i wygodniejszego od tabletu.

Szukam używanego netbooka głównie do internetu, pakietu biurowego, zdjęcia itp. (gry nie). Chciałbym tam mieć system Ubuntu (kiedyś miałem na stacjonarnym i byłem zadowolony). Dysk minimum 160GB i ogólnie aby to w tych pieniądzach możliwie najlepiej chodziło. Zainteresowałem się wstępnie taka ofertą:
http://allegro.pl/dell-2120-atom-n550-2 ... 36386.html

Wydaje mi się, że w tej cenie parametry przyzwoite a i Dell rodzi dobre skojarzenia jako marka. Liczę, że koledzy bardziej obeznani w temacie się wypowiedzą.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Netbook do 500 zł

#2

Post autor: chudy_b »

Po za tym, że zupełnie pomerdały Ci się fora, lepiej zapytaj tak gdzie o tym rozmawiają, to trochę nie rozumiem Twoich wymagań. Bardziej mobilne niż laptop? wygodniejsze niż tablet? Znaczy tablet z klawiaturą? Idea netbooka okazała się niewypałem, po co chcesz w to brnąc?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Netbook do 500 zł

#3

Post autor: Wojtek »

chudy_b pisze:Po za tym, że zupełnie pomerdały Ci się fora
Ej, po to jest ten dział, żeby i o takie rzeczy pytać :)

Poza tym chudy_b, to prawda że tablet z klawiaturą stał się bardziej popularny niż netbooki, ale fakt faktem tablet to tablet, a nie komputer PC :) Była kiedyś w sieci taka seria artykułów o tym jak pewien amerykański prezes firmy prowadził swój biznes przez cały rok korzystając tylko ze smartfona. Nie trzeba chyba nikomu mówić, że było to dość karkołomne i nie każdy byłby w stanie takiego wyczynu dokonać.

jopp:
Ten Dell wydaje się być OK. Możesz też jeszcze popatrzeć za serią Asus eeePC.

Ewentualnie za lekką dopłatą byłby dostępny taki netbook Lenovo, o porównywalnych parametrach: http://allegro.pl/mini-lenovo-x100e-ath ... 94136.html
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
jopp
Posty: 95
Rejestracja: 24 wrz 2010, 00:16
Gramofon: Technics SL-Q2

Re: Netbook do 500 zł

#4

Post autor: jopp »

chudy_b pisze:Po za tym, że zupełnie pomerdały Ci się fora, lepiej zapytaj tak gdzie o tym rozmawiają, [...]
Pewnie byłoby lepiej, jednak świadomie napisałem tutaj bo zdaje sobie sprawę, że i tu znajdzie się kilka osób które znają się lepiej na komputerach ode mnie. Na fora komputerowe specjalnie nie będę się rejestrował mając tylko jedno pytanie.
chudy_b pisze:...nie rozumiem Twoich wymagań. Bardziej mobilne niż laptop? wygodniejsze niż tablet? Znaczy tablet z klawiaturą? Idea netbooka okazała się niewypałem, po co chcesz w to brnąc?
Bardziej mobilne od laptopa czyli jednak mniejsze i lżejsze urządzenie, które chętniej będę nosił ze sobą. Wydaje mi się, że netbook to coś bardziej solidnego i wygodniejszego w użytkowaniu niż tablet (choćby tablet z dołączaną klawiaturą). Tablet jak dla mnie to bardziej gadżet niż komputer (nie chce obrazić użytkowników, ani się z nimi spierać to tylko moje prywatne odczucie). Nie wiem czy idea okazała się niewypałem, na pewno przegrała bitwę marketingową z tabletem. Z tabletów zrobiono kombajny i ludzie na to polecieli - śmiać mi się chcę jak widzę ludzi robiących zdjęcia tabletem niczym deską do krojenia. Uważam, że do zdjęć jest aparat fotograficzny, a do internetu komputer choćby najmniejszy.

Dzięki Wojtku.
ODPOWIEDZ