Atak skorpiona na kase

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Atak skorpiona na kase

#1

Post autor: JacK »

Dla wszystkich co narzekają że płyty winylowe są drogie dla pocieszenia wskaże link do aukcji z licytacją gdzie do sprzedaży jest płyta SACD czyli moje pierwsze muzyczne hobby (winyle są drugie). To jedna z najbardziej poszukiwanych płyt w tym formacie, teraz kosztuje 1500 zł. ale to napewno nie koniec... :twisted:
http://www.ebay.pl/itm/110735494652?ssP ... 729wt_1139
Załączniki
Scorpions.jpg
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Atak skorpiona na kase

#2

Post autor: loamesoile »

Ojej. Chyba nie planujesz się z nimi licytować? :mrgreen:
A ta płyta osiąga takie ceny chyba tylko przez wartość kolekcjonerską, bo zawartość raczej nie zachęca do nabywania ;)
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Atak skorpiona na kase

#3

Post autor: Krzyś »

loamesoile pisze:Ojej. Chyba nie planujesz się z nimi licytować? :mrgreen:
A ta płyta osiąga takie ceny chyba tylko przez wartość kolekcjonerską, bo zawartość raczej nie zachęca do nabywania ;)
kwestia gustu - mi się podobały.

ale szczerze mówiąc to dla mnie akceptowalna cena za wszelkie wydawnictwa muzyczne to 50 zł, w porywach 100 zł. No chyba, że to jest jakiś rzadki nr katalogowy Fogg-Record.

a tymczasem mam nadzieję, że ktoś to wreszcie zripuje i ztorrentuje. Choć w sumie to i tak nie mam czym dekodować strumienia DSD (ba! ja nawet nie mam czym dekodować dźwięku o parametrach lepszych niż 48 kHz i 16 bit!)

ps. jak wyglądają płyty SACD od drugiej strony? tj. w jakim są kolorze? jak DVD-Video albo CD-DA?
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Atak skorpiona na kase

#4

Post autor: JacK »

Aukcja zakończona EUR 905,00 !!! czyli niewiele mniej niż 4000 zł.
i to w sumie za używaną płytę , aż się boję pomyśleć ile kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za egzemplarz w folii.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Darek

Atak skorpiona na kase

#5

Post autor: Darek »

JacK pisze:Aukcja zakończona EUR 905,00 !!! czyli niewiele mniej niż 4000 zł.
i to w sumie za używaną płytę , aż się boję pomyśleć ile kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za egzemplarz w folii.
Oj duzo. Takich pozycji jest sporo. Plyty to nie tylko muzyka, pasja to tez inwestycja jak starocie, sztuka, monety, znaczki. Byl czas kiedy podchodzilem do plyt zupelnie inaczej. Teraz lubie zbierac cenniejsze okazy. Plyt ubywa, a warosc ich rosnie, przy tym mam okazje posluchac dobre muzy. Bedzie prezent dla wnuczkow na 18tke.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Atak skorpiona na kase

#6

Post autor: JacK »

Krzyś pisze: ...jak wyglądają płyty SACD od drugiej strony? tj. w jakim są kolorze? jak DVD-Video albo CD-DA?
Płyty hybrydowe czyli zawierające ścieżki sacd i cd są w kolorze złocistym, natomiast sacd single layer są w takim samym kolorze jak CD-DA, ale co ciekawe zawsze wyglądają jakby były w całości zapisane. W normalnym cd widać wyraźnie gdzie kończy się zapis, natomiast w płytach sacd single layer nawet najkrótszych jest jednolita srebrzysta powierzchnia nośnika.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Atak skorpiona na kase

#7

Post autor: Sindsoron »

Darek pisze:
JacK pisze:Aukcja zakończona EUR 905,00 !!! czyli niewiele mniej niż 4000 zł.
i to w sumie za używaną płytę , aż się boję pomyśleć ile kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za egzemplarz w folii.
Oj duzo. Takich pozycji jest sporo. Plyty to nie tylko muzyka, pasja to tez inwestycja jak starocie, sztuka, monety, znaczki. Byl czas kiedy podchodzilem do plyt zupelnie inaczej. Teraz lubie zbierac cenniejsze okazy. Plyt ubywa, a warosc ich rosnie, przy tym mam okazje posluchac dobre muzy. Bedzie prezent dla wnuczkow na 18tke.
jak dla mnie wydać 900 euro na jedną płytę to po prostu snobizm... sam się powoli przymierzam do wydania na pewne wydawnictwo 1,5tys. ale to jest box z kilkoma winylami limitowany do 500szt. nawet gdybym miał "kasy jak lodu" raczej nie wydałbym na jedną płytę tyle kasy :3
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Darek

Atak skorpiona na kase

#8

Post autor: Darek »

Sindsoron pisze:jak dla mnie wydać 900 euro na jedną płytę to po prostu snobizm... sam się powoli przymierzam do wydania na pewne wydawnictwo 1,5tys. ale to jest box z kilkoma winylami limitowany do 500szt. nawet gdybym miał "kasy jak lodu" raczej nie wydałbym na jedną płytę tyle kasy :3
To wcale nie jest snobizm. Ludzie lokuja w tym kase. Byc moze przyjdzie kiedys czas kiedy tez bedziesz kupowal bardziej wartosciowe plyty. ja naprzyklad kupuje nieraz kilkanascie lub kilkadziesiat plyt dla jednej ktora to uzupelnia mi kolekcje. W ten sposob zdobylem n/p plyte MISFITS "Wolfs Blood" orginalne tloczenie. Plyta ta wyszla w Niemczech w nakladzie 15000 egz. reszta to re-edycje USA ( znikoma wartosc w porownaniu do orginalu). Reszte moge wtedy odspraedac nawet za tyle co kupilem. Chociaz nie powiem gdy kupilem orginalne testowe tloczenie M.Jacksona to zonka troszke sie ....... :evil: chcialem jeszcze kupic LZ test press, nie powiem jaka byla reakcja :twisted: caly czas poszukuje (juz kilka lat) singla Sex Pistols - God Save The Queen, ale tloczenie USA wraz z certyfikatem orginalnosci ( pelno piratow )
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Atak skorpiona na kase

#9

Post autor: JacK »

Sindsoron pisze:
jak dla mnie wydać 900 euro na jedną płytę to po prostu snobizm... sam się powoli przymierzam do wydania na pewne wydawnictwo 1,5tys. ale to jest box z kilkoma winylami limitowany do 500szt. nawet gdybym miał "kasy jak lodu" raczej nie wydałbym na jedną płytę tyle kasy :3
Mi się wydaje że to jest tak samo. Jeżeli jest to snobizm to taki sam, tylko wszystko zależy od punktu widzenia. Dla niektórych 1,5 tys. to majątek za nawet najpiękniejsze wydanie bo oni płacą po pare czy kilkanaście złotych za winyla. Z mojego punktu widzenia już nie bo zdażyło mi się płacić po kilkaset złotych za jedna płytę sacd i winyle też kupowałem dość drogo. 905 euro to faktycznie dużo ale jak Darek napisał to też lokata kapitału. Mnie niestać aby tak zamrozić kase ale z drugiej strony jak zdaży się taka aukcja to zawsze myśle i kalkuluje czy aby nie nadszedł czas aby ukoronować sobie kolekcje.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Atak skorpiona na kase

#10

Post autor: JacK »

Kolejny skorpion do wzięcia :) Narazie jedyne 755 euro i 32 oferty w tym moja już dawno poległa :twisted:

http://www.ebay.pl/itm/180743558105?ssP ... 003wt_1185
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ