handlarz cwaniak ale zabawny to on jest

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

handlarz cwaniak ale zabawny to on jest

#1

Post autor: Stelma »

Coś na poprawę Humoru (ja osobiście kulam się ze śmiechu z tej historii)
No ale do rzeczy:

w poszukiwaniu kolumn do 1000pln, zagadnąłem mailem pewnego handlarza ,który to miał na sprzedaż Kolumny JBL L80T, z propozycją negocjacji ceny.

-gość odpisał ,że chce wiedzieć skąd jestem i mam mu podać nr tel.

-ogólnikowo odpisałem gdzie mieszkam tel.nie dałem

-on podał swój i kazał dzwonić–ja się nie skusiłem (odpowiedzi co do ceny nadal nie uzyskałem ;) )

-zadałem też pytanie ad. maskownic do tych JBL-i (to był błąd zaczęły się tyrady)

-on na to: Odnośnie maskownic.To kupilem takie już bez.
Kiesys byłem u ludzi zajmujacych się sprowadzaniem sprzetu z zagranicy. W Nowogardzie. A że mieli nie malo rożnych kolumn pozwlilem sobie na potestowanie i tak jak uslyszałem te JBL ordazu je kupilem. :-) Testowaliśmu kolumny pod starszym typem wzmacniacza Technicsa Klasa A.A pod Technicsem nie wiele kolumn gra.
Ciągną fajnie w całym zakresie.Maja też odpowiednią moc do Rocka.
Jaki ma Pan wzmacniacz?
I jakiej muzyki slucha?

-ja na to: muzyka bardzo zróżnicowana Rock, Jazz, reggae,soul,funk,nawet metal i punk się zdarza trochę elektronicznej, ale nie techno. Wzmacniacz Denon PMA-500V stary poczciwy ciężki i nie plastikowy na wyjściu 2x90W przy 6omach(2x80W przy 8omach) ...

-gościu na to: Denony mają fajna barwe (tem Pański jest na Senkenach i potencjometrach Alpsa.To pożodna konstrukcja).Denon dobrze gra z JBL.Nawet zalecane.
Ja w swoim living rumie mam Wieże Denona za wzmacniaczem 1080 i kolumnami JBL LX1000.
Sprowadzilem sprowadzilem sprzet z niemiec.Nowy.Dalem wtedy po kolo 6t.za wieże i okolo 6 t.za kolumny.Jeszcze w DM.Gra do tej pory w pokoju gościnnym i nie zmieniam. Mimo że mam okolo 40 kompletow kolumn i wiele sprzetu w swojek kolekcji.
A kalie kable używa Pan?

-ja na to że w kable to się na razie nie wgłębiałem,że mam miedziane grube dobrze izolowane itd
to na czym stanęliśmy? dobijemy interes czy nie?
Mój priorytet to zakupić dobry sprzęt (a te JBL są dobre)
relatywnie tanio i nie zbańczyć na przesyłce
proszę o odpowiedź
pozdrawiam

- na co gość:
Witam.
Aby cos poustalac,niezbedny jest telefon.
Jako ze Pan wspomina o dobraniu dobrych kolumn.A z kolumnami jest tak,ze dany model może grac swietnie z jednym wzmacniaczem,a z inneym z innej firmy juz wcale nie. Dlatego rady musza byc uwarynkowane odsluchem poruwnawczym na danym typie wzmacniacza.Bo w innym przypadku nie za wiele jest to waqrte. Mam znajomych ktorzy maja szcztowe modele bardzo rogich kolumn i z wy7sokimi wzmacniaczami seri pewnych firm nie idzie tego sluchac.Oczyiście nie za bardzo zadją sobie stego sprawe,nie porownując
danych glosniow.
mam taka dośc atrakcyjna propozycje. Pam wiele ciekawych kolumn.Moge je porownac z tymi JBL pod wzmacniaczwem Denona. I wskazac Panu ewentualne kolumne która by grala lepiej,bądz nie.Czyli mialby Pan okazje dobrac odpowiednie kolumny do danego wzmacniacza,co by spawilo ze by taki zestaw pracowal bardzo fajnie.
Uwzgledniając ze jest to czasochlonne (gearantuje nie mniej jak 5 zestawow wyprubowac,o dobrych parametrach w cenie do okolo 1 t.zł.Po testach skaże kolumne ktora bedzie lepsza,bądz nie bedzie lepsza do Denona.
Pobiorę za to 70,zl.(co zrekompensije mi w części dnówke pracy.A jeśli kupi Pan u mnie kolumny to od kolumn bedzie odjete 70,zł.
To jest atrakcyjna propozycja.Umozliwająca Panu bez wydawanie wielu pieniedzy dla porównania samego.Ktore jest niezbedne aby uzyskac dobry efekt za niewielkie pieniadze. Na nic rady ludzi którzy nie sluchali danego glosnika z danym wzmacniaczem,bo zaskoczony by byl Pan jakby uslyczał niesamowita zmiane bare i dzwięku po podlaczeniu innej firmy wzmacniacza.

- na co ja: witam
> z propozycji: testowania przez pana różnych kolumn pod wzmakiem denona
> nie skożystam z 2 powodów:
>
> 1. nie ma pan na stanie Denona PMA500V jak również źródeł dźwięku
> których ja używam, a to też ma duże znaczenie
>
> 2. nie jest powiedziane,że spasowane brzmienie wzmaka i kolumn ,które
> odpowiadałoby panu - musi podobać się mnie :) (jakieś osobiste
> preferencje każdy ma-jeden woli mocny i głęboki bas, innego kręcą
> muskające uszy - partie wysokie)
>
> ale za to jestem bardzo ciekawy jaki sprzęt(kolumny) ma pan do
> zaoferowania do 1000pln
>
> co za tym idzie proszę podesłać mi liste-spis kolumn na handelwraz z
> propozycjami cen , a ja myślę,że coś wybiorę "w ciemno" - jak mi
> nie podpasi to mogę odsprzedać dalej
>
> pozdrawiam

-gość na to:
Witam.
Nie dziwię się Panskiej wypowiedzi.Na pewnym poziomie pewnie bym podobnie napisal.Ale w praktyce jest calkiem inaczej.
Jeśli by Pan preferowal jakąs dominacje tonow to wyedy sa takowe dobierane z domiancją.
Przy odsluchu można określic czym sie dana kolumna cechuje. Mowimy tu o wyśczej klasie dzwięku,gdzie każda kolumna ma dośc dobrze wyrazalne cechy.
A w gruncie rzeczy nic Pan nie traci tylko zyskuje. Bo pisze Pan o ewentualnie kupnie w ciemno,a ja proponuje przetestowanie roznych kolumn za darmo-gdy Pan o demnie jakieś kupi.A jednocześnie bedzie Pan pewien że pieniadze nie sa wydane na darmo.
Mam okolo 7 rodzjow wzmacniaczy Denona.Co do doboru to pwenie nie przyszlo na myśl.Ze podczas konstuowania wzmacniacza są strojone pod na pewnycym typie glosnikow.i póxniej z danymi typami glosników graja rewelaqcyjnie. Dlatego poraz ktorys wspominam o doborze.Bo to bardzo ważne aby porownac bezpośrednio rownocześnie.Inaczej nie da się tych suptelności specjalnie wylapac. mam tez kolumny innego producenta u ktorego Denon zamawial pewne modele i w swoim katalogu umieszczal pod firma Denon.
Co do spisywania to tez wymagalo by poswięcenia conieco czasu.Bo rozymie pan jeśli ktos ma np. 10 to to zrobi szybko.Ale uakby mial Pan bardzo wiele sprzętu,to wchodzi w rachube jego skladowanie i dostanie sie do danego sprzetu pośniej.A nie mowimy tu o sklepie i wyoksponowaniu każdego z latwym dostepem.Tylko pomieszczeniach w których wyozystując powiezchnie maxy7malnie.Jest złozony sprzet.
Mam miedzy innymi trochę modeli JVC;Quadrala;Magnata;Pionieera;Arcusa;Pilota;Heco;Jamo;Kenwood;Maranz;Dual itd.oraz troche mało znanych juz firm manufaktur.TAMON (Japońskie);Sinus ;Silver.

-znowu ja:
Interesowałyby mnie szczególnie Pioneery np: HPM-100,60,700 i 900(ale te HPM-900 to już powyżej zakładanego budżetu)
Kenwood(niestety seria LS odpada-4omy), Marantz, może jakiś fajny
model Fisher?
ograniczenia sprzętowe to impedencja 6om na wyjściu ze wzmacniacza


-koleś na to:

Pamietam ,znam parametry Pana Denona.Tak ze wiele kolumn nie mozna brac pod uwagę.Ale jest tez trochę ciekawych. Pioniera HPM-100 badz podone ostatnio mój kolego który sprowadza sprzęt z agranicy mi oferowal,ale w tzw.ciemno.Niechcialem,bo czesto okazuje się że część głosników nie gra.A sa drogie do wymiany i czasami wogle nie dostepne.
Gdyby zddezydowal się pan na moja propozycje.To wtedy przeprowadzę z Panem wywiad mający na celu spelnienie Pana preferencji.Narazie rozmawiamy na luzie.
Bo naprzyklad jeśli ma pan wymug dużej mocy to tez wiele kolumn odpadnie,ze wzgledu na moc nr. 120W mizyczna.Moimo że ciekawie garaja.I jest wiele aspektó ktore wplyna na dobranie i wskazanie odpowiednicj kolumn.
A przy okazji z takiego odsluchu bede mial sam wzboghacona wiedze co i jak pracuje z danym typem wzmacniacza.
Np. wzmacniacze Technicsa graja że n9e idzie sluchać,jak ktos słuchał innych. A jak podłączy się do niego głosniki Vifa gra super przejżyscie i rewelacyjnie. A przy Przy Pioneere Vify juz nie robia takiego wrażenia.


-ja:
witam
> propozycja odsłuchowa byłaby dobrą propozycją gdybym podjechał do
> pana z moim denonem i podpięlibyśmy kilka różnych kolumn i
> posłuchali razem.
> nie zdam się na czyjeś ucho.
> za ile odda pan te JBL-e L80T z wliczonym kosztem transportu?
> Jestem pewny ,że brzmienie tych kolumn pod denonem mnie nie zawiedzie.
> Boli mnie tylko brak maskownic , ze względu na dzieci, które bardzo
> chętnie powduszają membramy głośników,
>
> pozdrawiam


-koleś: Witam.
Mam fajne kolumny dla Pana.I w atrakcyjnej cenie.
Rekomnduje:
TAMON Symphony-80 150W mizyczna.80W znamionowa.8 Ω. Made in Japan.
Wysokość 56cm.
Szerokość 32cm.
Głebokość 32cm.
Są to kolumny ktore prenoszą dobrze wszystkie tony.Nie mają słabych stron.Obudowa zamknieta.
Posuadją potencjomwetr do regulacji wysokich tonow,gdtby były za jaskrawe.
Mają też wskażnik mocy sygnalu.Najprawdopodobniej też jakiś antyprzepieciowy system.
W kolumnach wyskotonowe i średniotonowe sa osloniete siatka.Tak że dzieci nic nie zrobia.A bas jest z dośc gruby material,tak że łatwo go palcem nie uszkodza.Oczywiście są też maskownice w idealnym stanie. Stan kolumn bardzo ładny. Glosnik wysokotonowy został wymieniony po testach (pomiedzy SEAS;Maranc)na głosnik Quadrala od jednego ze szczytowego modelu QUADRAL All-Craft AC-410 (120-200W.4-8 Ω.Zwrotnice w nich ważyły kolo 1 Kg/szt.) którey pracuje idealnie i daje krystaliczny lekki
czysty sopran.
Link do kolumn Quadrala:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 8769013900

Cena kolumn TAMON Symphony (Nie allegrowa)atrakcyjna 590,zł.+60,zł. przesyłka. W najblizszym czasie mam zamiar je dac koledze na powumienianie kabli wewnatrz na grube Nakamichi wtedy ich cena bedzie o 100,zł. wieksza.Polubiłem te kolumny dlatego Panu proponuje,mając nadzieje ze sprawia przyjemnośc ze słuchania.Gdyby nie zadowoliły moge je wymienic na dowilne inne moje kolumny.

Pozdrawiam.


-ja: w sieci nic nie znalazłem na temat proponowanych przez pana kolumn
> Tamon Symphony-80 ,co mnie martwi. wychodzę z założenia ,że jak nie
> ma o czymś takim żadnej wzmianki w sieci to nie jest to godne mojej
> uwagi
> ponawiam pytanie o JBL L80T jaka cena z przesyłką pobraniową poza
> allegro?


-koleś: (wydusił w końcu swoją cenę za JBL :D )
Wiele jest kolumn malo seryjnych o ktorych nie ma w sieciach. Niektore firmy tez juz nie produkuja kolumn.Bo dzianośc zakończyły troche lat temu kolumny są.A nie potrzebne sa Panu kolumny do publikowania na necie tyko do słuchania muzyki.
Co do JBL to nie allegrowo moge obnizyć prowizje allegowa.A w kosztach wysyłki nie parycypuje są to pieniądze ktore muszę zapłacic.
JBL 960+60=1020,zł.

-I jeszcze dodał:
wynalazlem troche linkow z produktami Tamon. Nie wykluczone ze mogła
> firma zostać wchlonieta przez inna firme.Swojego czasu podabne kolumny
> były produkowane przez Sensui ;Kenwooda i Maranza. Może byc to tez
> marka na jakis rynek.Np. Sharp pod firma Optonica . W samochodach jest
> np. Toyota produkujaca marle Lexus. Honda na rynek amerykański pod
> nazwa Acura.
> > W każdym razie jak by nie było graja super. Ostanio używam do
> porównaj z innymi kolumnami jak wzożec.
> >
> > Tamon.
> > http://www.google.pl/search?q=Tamon+Spe ... d=0CDgQsAQ
http://www.flickr.com/photos/28814492@N03/2690714219/
http://www.flickr.com/photos/28814492@N03/2690709923/
http://www.trademe.co.nz/Electronics-ph ... 160997.htm
http://home-and-garden.webshots.com/pho ... 1392CuGhDb
http://www.ebay.com.au/itm/tamon-concer ... 0691651767
linki pogladowe marki,bo wspominał pan że nic na necie nie znalazl.
A moje zdiecia przeslalem Panu w poprzednim e-malu.
Jeszcze raz przesle.Graja w calym zakresie jak synfonia.:-)


no i to tak ok 24.08.2011r. się zakończyło ja już nic nie pisałem zabrakło mi sił, aż tu nagle w nocy o 3.40 mail od kolesia(odebrany dziś rano(tj29.08.2011r.):


Tak przy okazji przypomnialem sobie ze mam wielkie kolumny 8 Omowe KENWOOD KL-888X (250W.8 Ohm.) 5cio drożne.
Które mam pożyczone kolezance i sa w Krakowie. W razie co na szybkiego moge sprzedać za 800,zl. + wysylka.
W kolumnach trzeba by sprawdzić (podejżewam)kondensatory gdyż srednie graja jakby zbyt cicho.Od zaupu od kogos, pojechaly bezpośrednio do kolezanki i nie zagladałem co jest.Podczas mojej wizyty u kolezanki tylko odsłuchałem. Bas i wysokie rewelacyjne i bardzo duża dunamika i kekkość.Szczegulnie model zalecany pod lampe.Bas nie mniej jak 30cm. Załanczam kilka zdięc wczoraj zrobionych.


Nie odpiszę mu nic i mam nadzieję ,że da sobie już LUZ
mam nadzieję ,że historyjka ubawiła Was choć w 10% tak jak mnie :)
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

handlarz cwaniak ale zabawny to on jest

#2

Post autor: Sindsoron »

facet widać lubi pogadać a nie sprzedawać xD
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41879
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

handlarz cwaniak ale zabawny to on jest

#3

Post autor: Wojtek »

Ja poniekąd byłem świadkiem części korespondencji jaka trafiała od tego Pana do Stelmy.
Pseudo-specu z flomarktów krótko mówiąc. Handluje nie tylko sprzętem RTV i płytami muzycznymi, ale i używanymi oponami. Wszechstronny człowiek.

Mnie osobiście najbardziej rozwaliło to zachwalanie dość nijakich kolumn oraz propozycja odpłatnego "dobrania kolumn" uchem handlarza :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ