Audio show 2016 wawa

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Audio show 2016 wawa

#31

Post autor: darkman »

U mnie sterownik do klimy jeszcze w porywach. :mrgreen: ale ciągle ginie gdzieś..
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Audio show 2016 wawa

#32

Post autor: cooledit »

Myszor pisze: Bez urazy Kolego ale bezprzewodowy to u mnie może być pilot do TV.
Podzielam Twoją opinię Myszor. Jeśli chodzi o techniki bezprzewodowe w muzyce, to ich rola powinna się skończyć na pilocie do CD, wzmacniacza i TV.
Sorry, beton ze mnie w tej kwestii i to o wzmocnionej wytrzymałości :)
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Audio show 2016 wawa

#33

Post autor: darkman »

Zdzichu klima też gra! Montonnie, taki ambient w zasadzie alter. W ogóle zignorowałeś mój sterownik :snooty: bezprzekablowy
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Audio show 2016 wawa

#34

Post autor: Wojtek »

caveas pisze: Wojtku, a byłeś na AVS?
Nie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 833
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Audio show 2016 wawa

#35

Post autor: BRob »

cooledit pisze:
Myszor pisze: Bez urazy Kolego ale bezprzewodowy to u mnie może być pilot do TV.
Podzielam Twoją opinię Myszor. Jeśli chodzi o techniki bezprzewodowe w muzyce, to ich rola powinna się skończyć na pilocie do CD, wzmacniacza i TV.
Sorry, beton ze mnie w tej kwestii i to o wzmocnionej wytrzymałości :)
Ufff. Myślałem, że to tylko ja tak mam. :-)
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Audio show 2016 wawa

#36

Post autor: cooledit »

BRob pisze:

Ufff. Myślałem, że to tylko ja tak mam. :-)
Nie martw się jest nas więcej, tylko czasem niektórym brak odwagi aby się do tego przyznać i robić za niepostępowego betona.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Audio show 2016 wawa

#37

Post autor: zbyszek1982 »

Ja to dopiero niepostępowy jestem, bo nie mam nawet pilota. :morda:
bartek3033
Posty: 278
Rejestracja: 10 kwie 2016, 14:23
Gramofon: Rp 2000, 2x Rp5000
Lokalizacja: Kraków

Re: Audio show 2016 wawa

#38

Post autor: bartek3033 »

Nie no da się zrobić transmisję bezprzewodową na wysokim poziomie, ale wiadomo w parze nie idzie gramofon i czarne płyty :D więc to nie jest temat na to forum :mrgreen: Jako ciekawostka, wiecie, że np ceremonie związane z ME w Piłce Ręcznej 2016 na Tauronie były w całości zrobione po bezprzewodzie?


A wracając do tematu betonu, ja tam nawet pilotom w czymś innym niż sprzęt wideo jestem przeciwny :morda:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Audio show 2016 wawa

#39

Post autor: darkman »

Idą burze magnetyczne, propagacja siada na dx dystansach, a będzie bdb na krótkich.
Oznacza to raczej schyłek transmisji bezprzewodowych, bowiem będzie słychać bardzo dobrze na dedykowanych częstotliwościach ale za to wszystko i wszystkich.
Zatem tego rodzaju transmisjom, mówimy pomału pa paa.. Druciki wracają do łask i renesans musi, że hej.
Dopiero się o tym przekonamy. Czyli trzeba poczekać, choć nie długo.
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Audio show 2016 wawa

#40

Post autor: olsza84 »

Ja też nie mam pilota nawet. Żona mi kupila za to w tym roku, na urodziny słuchawki bezprzewodowe. Wcale nie jakieś najtańsze. I generalnie muszę powiedzieć, że porażka. Używałem z 10-lat temu ostatnio i liczyłem, że trochę jest lepiej pod tym względem. Używam z wygody bo kabel w tej sytuacji trochę nie praktyczny.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Audio show 2016 wawa

#41

Post autor: Myszor »

olsza84 pisze:Ja też nie mam pilota nawet. Żona mi kupila za to w tym roku, na urodziny słuchawki bezprzewodowe. Wcale nie jakieś najtańsze. I generalnie muszę powiedzieć, że porażka. Używałem z 10-lat temu ostatnio i liczyłem, że trochę jest lepiej pod tym względem. Używam z wygody bo kabel w tej sytuacji trochę nie praktyczny.
To wyobraź sobie rozmiar porażki jakbyś tam jeszcze dsp wcisnął.
Do biegania , biura czy samolotu spoko. Ale nie do poważnego systemu audio. No nie.
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: Audio show 2016 wawa

#42

Post autor: caveas »

Co z tego, że nie najtańsze te słuchawki. Słuchawki z bezprzewodową transmisją są sporo droższe niż ich drutowe odpowiedniki.
A żeby jeszcze nie popsuć dźwięku transmisją to 3 do 5 razy.
Miałem nieprzyjemność mieć na głowie jakieś Logitechy z bluet. Trwało to ze 3 sekundy i wystarczy.
A kosztowały pewnie tyle co najtańszy blueray, czy jakaś igła ze średniodolnej półki.
Bez kabli nie da rady , choćby do zasilania wiem o tym, ale.....
Ostatnio poprawiałem zasilacz do preampa i w nocy ładują się akumulatory (12+6V + stabilizacja niskoszumowa) a do słuchania zasilanie jest bezprzewodowe. łech łech. Czy to coś wnosi? zwłaszcza, że w środku są stabilizatory gorsze niż moje? Na razie się nie wypowiadam.
Na oscyloskopie na najczulszym zakresie nic oprócz szumów własnych osc nie widać.
Właśnie dostałem 20cm stertę płyt więc znikam z forum, żeby się z nimi zapoznać.
Bo tu pitu pitu a MUZA czeka.

By the way: Darkman mgła nas otuliła i w moim okablowanym domu słońce nic nie zakłóca . WiFi działa jak działało.
A wiatr słoneczny ma chaotyczną modulację każdego rodzaju (amplitudy, częstotliwości i fazy) bo to rodzaj szumu. Te stosunkowo wolnozmienne parametry wpływają potencjalnie najbardziej na linie długie (linie energetyczne)


Jest to wątek o AVS.
Czy ktoś ma "jakieś coś" na temat? (Szacun dla Tomka z ZetaZero za krzewienie technologii i osiągane rezultaty)
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Audio show 2016 wawa

#43

Post autor: darkman »

caveas pisze: By the way: Darkman mgła nas otuliła i w moim okablowanym domu słońce nic nie zakłóca . WiFi działa jak działało.
A wiatr słoneczny ma chaotyczną modulację każdego rodzaju (amplitudy, częstotliwości i fazy) bo to rodzaj szumu. Te stosunkowo wolnozmienne parametry wpływają potencjalnie najbardziej na linie długie (linie energetyczne)
BTW Caveas, na propagacji fal radiowych to Ty się nie znasz. Po prostu. Wiatr to wiesz w żeglarstwie jest istotny, a raczej umiejętność żeglowania bez niego.
Nie ma tu mowy o liniach lecz o falach, długich, krótkich i ulatrakrótkich oraz o rodzaju emisji modulowanej na fali nośnej i podnośnej np wstęgi dolnej i górnej. To tylko przykład pierwszy z brzegu, bo temat bardzo obszerny i za zakresu radiotechniki.
caveas pisze: WiFi działa jak działało.
Działa, bo ma działać właśnie na małe dystanse. W jedenastoletnim cyklu aktywności plam słonecznych tak ma być. Jesteśmy bodaj w okolicach szczytowania - nie chce mi się w tej chwili sprawdzać. kolego nie napisałem, że już i u ciebie w domu. Napisałem, że taka jest tendencja.
Nic na to nie poradzisz ze swoją manierą do negowania pryncypiów.

BTW, Twoje wi-fi przestanie działać gdy zakłóceniu ulegnie sieć pokrycia beacon dla danego obszaru, bowiem to decyduje o tym czy masz co transmitować lub odbierać jeśli idzie o np net.
Ale pozdrawiam oczywiście bez urazy.

p.s. a jeszcze jedno, to jest wątek o AS w W-wie, który dla wygody czytelników Wojtek scalił z dwóch innych o tej tematyce. Twoim zdaniem jest to wątek o Tobie? I Twoich odczuciach powystawowych?
Ostatnio zmieniony 25 lis 2016, 11:25 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Audio show 2016 wawa

#44

Post autor: -Wolf- »

darkman pisze:Idą burze magnetyczne, propagacja siada na dx dystansach, a będzie bdb na krótkich.
Szkoda. Nie posłucham sobie Radio Habana ;)
darkman pisze:Nie ma tu mowy o liniach lecz o falach, długich, krótkich i ulatrakrótkich oraz o rodzaju emisji modulowanej na fali nośnej i podnośnej np wstęgi dolnej i górnej.
Że nie wspomnę o odbiciu od jonosfery :mrgreen:
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Audio show 2016 wawa

#45

Post autor: darkman »

wolfrl pisze: Że nie wspomnę o odbiciu od jonosfery
To jest podstawa, to może akurat posłuchasz ;) na tzw short skipie. Kwestia konstrukcji anten i odbiornika sygnału z eliminacją częstotliwości niepożądanych.
Swoją drogą wojsko pozostaje na okablowaniu fizycznym. Co raczej jest dość wymowne.
ODPOWIEDZ