DHL Global Mail

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

DHL Global Mail

#1

Post autor: holy_shit_89 »

Mieliście kiedyś do czynienia z tym cudem? Kupiłem sobie płytę z Ju Es Ej, mega tania wysyłka bo tylko 8$, i facet wysłał właśnie DHL Global Mail. Płytka doszła do Warszawy i na tym się skończyła moja możliwość śledzenia jej trasy. Wiecie może kto przejmuje paczkę w Polsce?
Awatar użytkownika
Ramirez
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:21
Gramofon: Sony PS-4300

Re: DHL Global Mail

#2

Post autor: Ramirez »

DHL?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: DHL Global Mail

#3

Post autor: chudy_b »

Jest szansa, że Poczta Polska. Przynajmniej niemiecki DHL przekazuje paczki naszej poczcie. Spróbuj wpisać numer przesyłki na stronie śledzenia poczty.
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: DHL Global Mail

#4

Post autor: holy_shit_89 »

Próbowałem. Zarówno w DHL jak i Poczcie Polskiej wyskakuje, że nie ma takiej przesyłki. Tzn. nie tyle nie ma, co po prostu nie znajduje numeru.
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Re: DHL Global Mail

#5

Post autor: Acia »

Ja miałam ostatnio ten problem z Gls, paczka wysłana z Wielkiej Brytanii przez Royal Mail, ślad się urwał w momencie przekroczenia granicy. Wpisywałam numer na poczcie polskiej i nic, doczytałam na Royal M, że oddają paczki Gls ale było za późno. Moja paczka leżała w sortowni pod Gdańskiem 2 tygodnie i nikt mi o tym nie powiedział, jak się ocknęłam i złożyłam reklamację to sie okazało, że kurier był u mnie dwa razy i zostawił awizo, niewidzialne. Paczka wyszła do Niemiec w drogę powrotną, napisałam do sprzedawcy, poruszył sprawę z Royal Mail i po miesiącu paczka wróciła do mnie. Na szczęście jeszcze w miarę dobrym stanie.
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: DHL Global Mail

#6

Post autor: holy_shit_89 »

Mam nadzieję, że u mnie obejdzie się bez takich perypetii :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: DHL Global Mail

#7

Post autor: Wojtek »

Miałem do czynienia, ale już jakiś czas temu i wtedy jeszcze paczka została przekazana polskiemu oddziałowi DHL, a nie PP.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
anna1889
Posty: 11
Rejestracja: 22 sty 2017, 09:45

Re: DHL Global Mail

#8

Post autor: anna1889 »

Hej, chciałabym sie spytać ile idzie taka typu przesyłka z USA ? Kto u nas dostarcza takie przesyłki DHL czy PP ? Ja już czekam ponad 2 tygodnie na przesyłke. Sprzedawaca wysłał mi 4 stycznia przesyłkę. Nie mam możliwości monitorowania przesyłki, pomimo tego, że mam numer.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: DHL Global Mail

#9

Post autor: blispx »

Lotniczą 1-1,5 tygodnia łącznie z odprawą celną, jeżeli wstrzymają w celu dosłania dokumentów to dłużej, ale powinnaś o tym zostać niezwłocznie poinformowana
Jeżeli wychodzi USPS to PP, jeżeli innym to już zależy jak leży 8-)

Morską do 6 tygodni, reszta jak wyżej

Jeżeli wychodziło DHL to udzielono pełnomocnictwa dla AC DHL'u przy składaniu SAD do UC więc najlepiej obdzwoń DHL'a i podpytaj
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
anna1889
Posty: 11
Rejestracja: 22 sty 2017, 09:45

Re: DHL Global Mail

#10

Post autor: anna1889 »

Wczoraj dzwonilam jeszcze do ogolnego Dhl biura obslugi klienta do Pani skierowala mnie do Dhl express, bo mam 10 numer przesylki i ten dhl global mail. Jutro rano chce przedzwonic i dowiem sie co i jak, mam nadzieje, ze zadnego listu z UC nie bedzie i przyjdzie szybciej niz te 6 tygodni. Dziekuje za porade :-)
anna1889
Posty: 11
Rejestracja: 22 sty 2017, 09:45

Re: DHL Global Mail

#11

Post autor: anna1889 »

Poczta polska rozwozi takie typu tylko zastanawiam czy przesyłki do 0,5 kg bo moja tyle bedzie wazyc to przyniesie listonosz czy ci , którzy rozwożą paczki ? Mam pytanie jeśli to druga opcja bedzie to tez awizo zostawia mi w skrzynce jesli mnie nie ma w domu, bo slyszalam, że popoludniami oni jezdza.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: DHL Global Mail

#12

Post autor: Wojtek »

Wszystko zależy od samego kuriera. Powinien dzwonić i/lub zostawić awizo jak coś.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
anna1889
Posty: 11
Rejestracja: 22 sty 2017, 09:45

Re: DHL Global Mail

#13

Post autor: anna1889 »

Mam pytanie. Ile mniej wiecej czasu idą takie zwykle przesyłki czy paczki z USA ? Jakie są wasze doświadczenia. U mnie niestety już trzy tygodnie i nie ma jeszcze przesyłki / paczki. Napiszę jeszcze, że moja przesyłka kosztowała 5 dolarów i ktoś na forum na ebay, gdzie zakupowalam przedmiot to napisał, że trochę za mało jak na cene wysyłki. Zwykle jak kupuje to płace za wysyłke od 12 - 15 dolarow. Pewnie to przyjdzie zwykla paczka przez PP.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: DHL Global Mail

#14

Post autor: Wojtek »

anna1889 pisze: Ile mniej wiecej czasu idą takie zwykle przesyłki czy paczki z USA ?
Tydzień, dwa, miesiąc, czasem dłużej.
anna1889 pisze: Jakie są wasze doświadczenia.
Różne.
anna1889 pisze: U mnie niestety już trzy tygodnie i nie ma jeszcze przesyłki / paczki.
Moim zdaniem za wcześnie na stres.
anna1889 pisze: Napiszę jeszcze, że moja przesyłka kosztowała 5 dolarów
Brzmi jak najtańsza opcja, ale jeśli to było coś drobnego to może akurat.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
anna1889
Posty: 11
Rejestracja: 22 sty 2017, 09:45

Re: DHL Global Mail

#15

Post autor: anna1889 »

Pewnie zaczynam świrować i chodzić po ścianach z powodu tej przesyłki, ale trochę ten przedmiot czyli dvd blu ray zapłaciłam 60 dolarów, wiec mam prawo sie martwic, zwykle czekalam do 1,5 tygodnia na paczki z USA, ale to szlo wysyłka za ponad 10 dolarow i mogłam sledzic dodatkowo, a teraz trzeba liczyc, ze wszystko pojdzie dobrze i bez przeszkód. Poki co postaram sie troche uspokoic. Dzieki za porade. Jak cos poinformuje kiedy przyszla. :)
ODPOWIEDZ