Płatności przy zakupach płytowy PayPal

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Płatności przy zakupach płytowy PayPal

#1

Post autor: darkman »

Panowie, takie pytanie mam, bo dawno nic nie płaciłem.
1. Jak płacicie za płyty pay-pallem (e-bay, sklepy zagramaniczne), to płacicie z konta bieżacego czy z subkonta tylko do tych operacji?
2. Płatność w obcych forintach i innych markach DDR, to płątność jest w pln i przeliczana auto czy na karcie macie walutę?
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płatności przy zakupach płytowy PayPal

#2

Post autor: klin »

Ja do konta paypall mam podpiętą kartę kredytową w złotówkach. Przy każdej transakcji mi przelicza na złotówki.
Nie wiem dlaczego ale jakośc czuje sie bezpieczniej, że to idzie przez kartę kredytową a nie zwykłe konto. Chyba łatwiej jest odzyskac pieniądze w razie problemów.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płatności przy zakupach płytowy PayPal

#3

Post autor: Wojtek »

Przeniosłem to do działu OT bo niekoniecznie dotyczy to zakupu płyt :)

Ad.1.
PP mam spięty z kartą płatnicza, a karta jest spięta z danym kontem w banku.
Równie dobrze mogłaby to być kredytówka albo możesz też zasilać swoje konto PP przelewami z banku (tyle że oczywiście kasa musi zostać pierw zaksięgowana na PP zanim możesz z niej skorzystać np. na zakupach).

Ad.2.
Do PayPala możesz podpiąć zarówno kartę złotówkową jak i kartę walutową. PayPal to przelicza po swoim kursie (jeśli jest taka potrzeba).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Płatności przy zakupach płytowy PayPal

#4

Post autor: zbyszek1982 »

Ja mam zwykłe konto podpięte do paypala, przewalutowuje automatycznie.
Warto sobie sprawdzić po jakim kursie będzie takie przewalutowanie, bo czasami lepiej zapłacić paypalem, a czasami lepiej visą do konta.
Na ebayu płacę tylko paypallem, bo niby jest jakaś ochrona. Na szczęście nie musiałem z niej korzystać.

Na wszelki wypadek mam ustalony mały limit dla transakcji internetowych. Jak potrzebuję kupić coś większego, to zmieniam limit na potrzeby transakcji, a potem znowu zmniejszam.
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Płatności przy zakupach płytowy PayPal

#5

Post autor: -Wolf- »

1. Mam podpięte dwie karty. Zwykłą płatniczą i kredytową. W zależności od majętności po wypłacie wybieram sobie kartę, z której chcę płacić.
2. Paypal przelicza z automatu z waluty obcej na złotówki.
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płatności przy zakupach płytowy PayPal

#6

Post autor: Wojtek »

zbyszek1982 pisze: Na ebayu płacę tylko paypallem, bo niby jest jakaś ochrona. Na szczęście nie musiałem z niej korzystać.
PayPal oferuje ochronę kupującego przy każdej transakcji, nie tylko zakupów na eBay.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Płatności przy zakupach płytowy PayPal

#7

Post autor: zbyszek1982 »

Wojtek pisze: PayPal oferuje ochronę kupującego przy każdej transakcji, nie tylko zakupów na eBay.
Wiem, ale nie zawsze można płacić paypallem w miejscach innych niż ebay.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Płatności przy zakupach płytowy PayPal

#8

Post autor: darkman »

Czyli właściwie już teraz nie ma sensu utrzymywanie karty debetowej czy zwykłej płatniczej do rachunku prowadzonego np tylko w euro lub tylko dolarach? (dla zakupów sieciowych - tylko ten wariant rozważam).

No i wariant Zbyszka z limitem, jest fajny i bezpieczny dość/tzn można zarządzać wysokością ryzyka niejako.
Subkontowa karta z limitem też jest w tym zakresie, to właściwie niemal to samo rozwiązanie. Zasilane w miare potrzeby lub jakiegoś własnego limitu wydatków w jednostce czasu. Tak konkluduję.
Dzięki Panowie! Optymistyczne wieści, bo już myslałem, że znowu coś muszę zakładać coś nowego :o
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płatności przy zakupach płytowy PayPal

#9

Post autor: Wojtek »

zbyszek1982 pisze: Wiem, ale nie zawsze można płacić paypallem w miejscach innych niż ebay.
To jest osobna kwestia :)
darkman pisze: Czyli właściwie już teraz nie ma sensu utrzymywanie karty debetowej czy zwykłej płatniczej do rachunku prowadzonego np tylko w euro lub tylko dolarach?
Oczywiście że ma sens. Jak płacisz w walucie to nie dochodzi do przewalutowania. Ergo, PayPal nie zarobi na konwersji.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Płatności przy zakupach płytowy PayPal

#10

Post autor: darkman »

Aaaa no fakt. Zapomniałem o tym. Koszt przewalutowania.
Aha Pay-pall bierze jeszcze jakieś operacyjne od kwoty tranzakcji? (zdaje się).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płatności przy zakupach płytowy PayPal

#11

Post autor: Wojtek »

Nie od kupujących. Prowizja jest pobierana po stronie sprzedawcy, względnie odbierającego.
Np. jak ja przyjmuję na forum dotacje przez PayPal to platforma "zjada" parę procent od przelanej kwoty.

PS:
Pisz PayPal, a nie "pay-pall" itp., chyba że to tak specjalnie ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Płatności przy zakupach płytowy PayPal

#12

Post autor: Tarkus »

Tzn. kochani, bo nigdzie nie mogę w necie znaleźć szczegółowego opisu procedury płatności ta drogą - same ogólniki marketingowe, ewentualnie spiskowo-panikarskie. Być może wpisuję niewłaściwe hasła do Googla.
1) Jeśli kupuję przez PayPal w sklepie internetowym, to czy wcześniej muszę mieć odpowiednią kwotę na koncie PayPal? Czy też mogę najpierw złożyć zamówienie, a po otrzymaniu jakiejś wirtualnej faktury czy innego maila (od sklepu? od PayPal?) wpłacić pieniądze do PayPal? Lub działa to jeszcze inaczej?
2) Niektórzy na forach straszą jakimiś przekrętami ze strony PayPal, typu blokowanie pieniędzy na pół roku itp. Na ile jest to realne niebezpieczeństwo?
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płatności przy zakupach płytowy PayPal

#13

Post autor: klin »

Skasowałeś posta z lpgear a ja już miałem napisaną odpowiedź ;)
Kupuję przez PayPal od paru lat i działą rewelacyjnie! NIe ma żadnych przekrętów a jest dodatkowa ochrona, tak więc nie powinieneś się niczego bać.
Co do lpgear to kupowałem u nich ale z wysyłką do Stanów. Bezpośrednio do Polski nie zamawiałem ale wygląda to tak:
lpgear.jpg
Dodajesz swoją kartę na koncie PayPal i z tego konta już będziesz płacić - sklepy nie zobaczą numeru Twojej karty. Na samym koncie PayPal nie trzyma się pieniędzy tylko operują Twoją kartą. No chyba, że jakieś szczegołne sytuacje jak sprzedaż na ebay, to wtedy mogą przetrzymać Twoje pieniądze uzyskane ze sprzedaży ale to w formie zabezpieczenia kupującego.
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Płatności przy zakupach płytowy PayPal

#14

Post autor: Tarkus »

Aha, czyli serwisowi PayPal muszę podać numer karty (mam Maestro, nie wiem, czy zadziała), a tego zawsze się boję. Co będzie, jeśli jakiś haker go przechwyci? Nie trzymam na tym koncie dużych ilości pieniędzy (ono służy głównie za "stację przesiadkową"), bardziej obawiam się, że mi ktoś "zrobi" debet. Nie da się korzystać z PayPal bez pośrednictwa karty?
Słyszałem, że ten serwis działa też jak elektroniczny portfel. Na jakiej zasadzie?

Jeszcze co do LP Gear: czy kupując u nich przez PayPal, muszę mieć konto użytkownika w samym sklepie, czy loguję się bezpośrednio przez PayPal?
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Płatności przy zakupach płytowy PayPal

#15

Post autor: Wojtek »

Tarkus pisze: Co będzie, jeśli jakiś haker go przechwyci?
Co będzie, jeśli przewrócisz na ulicy w drodze do pracy terrorystę i jego pas szahida wybuchnie?

To chyba dalszy ciąg pytań z serii "czy to co polecasz jest coś warte?" :)

Zawsze możesz zrobić taki numer, że dodasz kartę po to by zrobić transakcję, a potem ją usuniesz z PayPal.
Tarkus pisze: Nie da się korzystać z PayPal bez pośrednictwa karty?
Da się. Musisz wtedy zrobić przelew bankowy by zasilić konto. Niemniej wtedy sam musisz wyliczyć ile tak naprawdę potrzebujesz kasy na koncie by dokonać potem płatności bez konieczności dopłaty np. z karty. Tym bardziej że samo zaksięgowanie może potrwać ze 2-3 dni.
Przez co może powstać sytuacja że albo Tobie zabraknie w momencie zakupu albo zostanie trochę kasy w portfelu PayPal :)
Tarkus pisze: Słyszałem, że ten serwis działa też jak elektroniczny portfel. Na jakiej zasadzie?
Na takiej jak opisałem powyżej. Można w PayPalu przechowywać kasę, a można go też wykorzystywać jedynie jako pośrednik płatności.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ