Ale jaja !!!!!

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Ale jaja !!!!!

#676

Post autor: misienka2008 »

Trochę przydługi przykład HI-FI Fantasy:

Brzmienie Canton Ergo 690 DC jest doskonale spójne, soczyste, energetyczne, lecz wcale niepodrasowane na skrajach pasma - środek ciężkości jest w centrum pasma, ale to wcale nie jest ciężkie... ani tendencyjnie masywne, ani krzykliwe, świetnie wyważone, choć wcale nieasekuracyjne - żywe, naturalne, pokazuje bez oporów mocniejsze akcenty i wyższe harmoniczne, nie zaokrągla i nie łagodzi instrumentów dętych, bardzo wyraźnie pokazuje szarpnięcia i wybrzmienie strun, nie zaniedbując nasycenia nasycenia tonów podstawowych.

Wszystko jest nie tylko proporcjonalnie poukładane, jest też proporcjonalnie ożywione, czasami pobudzone, lecz nigdy nie dokucza przejaskrawianiem i "dzwonieniem". Jednocześnie można w tym brzmieniu szybko odkryć nawet nie ślady, co duży udział... metaliczności - to metaliczność o najwyższej muzycznej przydatności, do której nie trzeba się zmuszać i przyzwyczajać, która wyłącznie wzbogaca, wcale nie przebarwia, a tym bardziej nie irytuje.

Tą drogą wszedłem w zakres wysokotonowy, ale nie po to, żeby na jego temat teraz się rozpisywać - góra pasma jest połączona ze środkiem niemal homogenicznie, poziom dopasowany idealnie, bez prób czy to ocieplania, czy rozjaśniania - swoboda, otwartość i emocje trzymają się w ramach wyśmienitego zrównoważenia oraz neutralności i okazuje się, że takie ramy wcale nie muszą krępować tych cech - wręcz przeciwnie, w takim brzmieniu wszystko jakby się wspomagało. Warto jednak dwa zdania poświęcić niskim tonom, bo tutaj skwitowanie sprawy stwierdzeniem, że jest dobrze ułożony, to zdecydowanie za mało.

Ale od tego zacznijmy - gra w równym tempie z dźwiękami całego pasma, nie odznacza się ani wyeksponowaniem, ani twardością i dudnieniami, ani zmiękczeniem, jest dynamiczny, szybki, zdefiniowany, i choć pod względem przejrzystości przyjdzie mu uznać prymat innej kolumny tego testu, to razem ze swoim nasyceniem i aktywnością daje w sumie najwięcej frajdy - taki bas bierze raz!

Najważniejsze pozostaje ogólne wrażenie - koherencji, bliskiego kontaktu, gęstości i dźwięczności. Żadnych problemów z suchością i zapiaszczeniami. Plastyczność i budowanie solidnych brył, a nie cherlawych szkiców pozornych źródeł. Brzmienie, które łatwo wpada w ucho, jest efektowne od pierwszej chwili, szybko udowadnia swoje kompetencje w dynamice, precyzji i neutralności, i pozostaje na długo ciekawe, przekonujące i niemęczące. Czy na zawsze - tego nie wiem... Ale chyba na zawsze już sobie zapamiętam, na co stać Cantony.

Andrzej Kisiel

http://audio.com.pl/testy/canton-ergo-690-dc:1
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Ale jaja !!!!!

#677

Post autor: esdarek »

aczkolwiek drugie skrzypce od lewej w trzecim rzędzie wydają się być nieco ocieplone...a nie to skrzypaczka miała moherowy sweterek... :lol:
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Ale jaja !!!!!

#678

Post autor: chudy_b »

Nie no - szacun. Zawsze miałem problem z napisaniem długiego teksu o niczym.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ale jaja !!!!!

#679

Post autor: Wojtek »

Kwintesencja recenzji w prasie audio :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Ale jaja !!!!!

#680

Post autor: Reymont »

Opisał jak opisał. Jak zrobić to lepiej? Powiedzieć "sam sobie posłuchaj"?
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Ale jaja !!!!!

#681

Post autor: misienka2008 »

Tzn. ? :D
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Ale jaja !!!!!

#682

Post autor: Acia »



Nie rozumiem tego poczucia humoru i wiem,że ten pan jest tu na forum. Co to jest płyn firmowy? Czemu służy ten film? Czemu służy każdy film tego pana?
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Ale jaja !!!!!

#683

Post autor: misienka2008 »

No, robi sobie jaja i trafiło to do dobrego działu.

Dział " Mikstura forumowa " ma 21 stron a " Jak czyścić płyty winylowe " 53 strony i ciągle ktoś coś dopisuje. Też, szczerze mówiąc, nie wiem co tu jest jeszcze do powiedzenia. Nie wiem natomiast jak zidentyfikowałaś tego pana i chętnie się dowiem kto to. ( o ile z powodu urazy do mnie możesz to zrobić ) :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ale jaja !!!!!

#684

Post autor: Wojtek »

Acia pisze:Co to jest płyn firmowy? Czemu służy ten film?
Płyn firmowy = płyn Knosti.
Mówi że nie ma dostępu do fotonalu w UK, co nie jest prawdą. Parę miesięcy temu pytał na facebookowej grupie winylowej czym może zastąpić fotonal. Podałem zastępniki i namiar na sklep który oferuje także fotonal. Widocznie wolał olać temat :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Ale jaja !!!!!

#685

Post autor: Acia »

Ja wiem, że są ludzie co naprawdę włożą płyty do zlewu z wrzątkiem i to mnie przeraża, że będą brać przykład z pana, który na pewno ma rację bo prowadzi sklep winylowy: winylowo.com stąd właśnie misienka kojarzę tego pana. Nie mam do Ciebie żadnych urazów to, że nie zgadzamy się na jakieś tematy nie znaczy że nie odpiszę Ci na posta:) Dla niektórych to jaja ale dla mnie ten film taki mało śmieszny, szkoda, że nie mamy działu żenada z rana lub coś w ten deseń. Jakbym nie czytała tego forum to nic bym się z tego filmu nie dowiedziała, oprócz tego, że można wkładać płytę z powrotem do brudnej okładki, wystarczy przedmuchać no i jeszcze, że w Londynie nie ma fotonalu:)
Ostatnio zmieniony 09 paź 2014, 16:47 przez Acia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ale jaja !!!!!

#686

Post autor: Wojtek »

Acia pisze: szkoda, że nie mamy działu żenada z rana lub coś w ten deseń
Jak był wątek dot. "żenady" z grupy facebookowej to ludzie się strasznie oburzyli :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Ale jaja !!!!!

#687

Post autor: Acia »

No tak, pamiętam. W sumie to tez dotyczy fejsbuka bo to z profilu owego sklepu wrzucone. Wiem, że nie ładnie jest szydzić z innych ludzi ale dla mnie to głupota i to nie pierwszy filmik w klimacie instrukcji dla idiotów i może to mnie poruszyło, że te filmy są robione tak jak dla idiotów a potem pojawiają się głupie pytania i takie odpowiedzi "to zależy w jakim stanie koszulka - ale jak kogoś stać, to jasne można w nowe koszulki, ale jak sie ma do umycia kilkaset płyt, to już się robi wydatek, zatem, można spokojnie oczyścić starą koszulkę z paprochów i będzie dobrze, tak wynika z mojego doświadczenia"

Z doświadczenia wiem też, że niektórzy piorą ubrania a inni wietrzą:) tyle w temacie szyderstwa.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Ale jaja !!!!!

#688

Post autor: Reymont »

Acia pisze:

Nie rozumiem tego poczucia humoru i wiem,że ten pan jest tu na forum. Co to jest płyn firmowy? Czemu służy ten film? Czemu służy każdy film tego pana?
Boże ależ festiwal żenady. Ta dawka mnie zniszczyła.
PS
Nie rób tego więcej brodaczu.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Ale jaja !!!!!

#689

Post autor: JacK »

LPCD45 czyli ile się trzeba narobić aby cyfra zagrała jak winyl... http://ccd.pl/golden-voice-golden-hits-p192653/
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Ale jaja !!!!!

#690

Post autor: chudy_b »

Albo artukuł jest źle przetłumaczony, albo własnie runęła cała moja wiedza o CD i komputerach

Cyt:
Obecnie, proces produkcji płyty CD: od taśmy matki do krązka to 5 do 6
etapów: Taśma matka-> Master CDR -> Glass master -> Metalowa forma -> tłoczenie -> CD. Ostatnie dwa procesy mają największy wpływ na utratę lub zachowanie jakości. Wszyscy audiofile wiedzą, że pierwsze tłoczenie jest zawsze najlepsze. Kto nie wierzy, niech w domowym komputerze wykona 5, 6 kopii płyty z jej kolejnej kopii.

Z tymi ostatnimi dwoma procesami, to pełana racja, ale odnośi się raczej do LP. A juz kompletnie nie łapię jak mozna stracic na jakości kopiując 5,6 razy plik. No chyba, że za kazdym razem na nowo kodując MP3.
ODPOWIEDZ