Firma pośrednicząca w zakupach w USA - szukam

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Firma pośrednicząca w zakupach w USA - szukam

#1

Post autor: chudy_b »

Jak w temacie. Może możecie polecić jakąś sprawdzoną firmę. Chcę coś kupić na ebay u . Sprzedawca nie oferuje wysyłki do Polski, a nie chce mi się z nim użerać.
cezi
Posty: 166
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:02

Firma pośrednicząca w zakupach w USA - szukam

#2

Post autor: cezi »

Najlepiej mieć kogoś znajomego w Stanach. Są firmy pośredniczące np. http://www.multimedia-polska.pl/, ale zapłacisz za pośrednictwo jak za zboże. Nie wiem co chcsz kupić i za jaką kwotę, ale wysyłka przez pośrednika (w ogóle jakąkolwiek firmę) zwiększa szansę że przesyłka będzie podlegać opłątom celnym cło i VAT.ak Ci wysyła osoba fizyczna, prawdopodobieństwo jest znacznie mniejsze. Ja to przerabiałem co prawda nie na ebay, ale kupując na japońskim serwisie auctions.yahoo.co.jp, bo tam z kolei nie da się w cywilizowany sposób zapłacić.

Cezi
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Firma pośrednicząca w zakupach w USA - szukam

#3

Post autor: chudy_b »

Niestety wujka w Ameryce nie mam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Firma pośrednicząca w zakupach w USA - szukam

#4

Post autor: Wojtek »

Jedynie kurier pośredniczący albo "znajomy z Ameryki".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Firma pośrednicząca w zakupach w USA - szukam

#5

Post autor: vinylpiotrek »

Albo jednak pogadać ze sprzedającym.
A może oferuje wysyłkę do innego kraju, gdzie masz znajomego?
Obrazek
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Firma pośrednicząca w zakupach w USA - szukam

#6

Post autor: Winters »

http://www.polameronline.com/

Nie mam z tym żadnych doświadczeń, sprowadzałem sprzęt z USA przez inną firmę, która się już niestety zwinęła.
DIOMEDES KATO
szymonG
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2015, 12:54

Firma pośrednicząca w zakupach w USA - szukam

#7

Post autor: szymonG »

Ja często korzystam z oferty USBOX http://www.usbox.pl/ i zawsze jest wszystko fajnie u nich dograne. Nie ma problemów z opóźnieniami, a nawet można sobie wyliczyć przybliżone koszty za przesyłkę . Jest to zdecydowanie najlepiej zorganizowana firma logistyczna, z jaką miałem do czynienia.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4469
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Firma pośrednicząca w zakupach w USA - szukam

#8

Post autor: blispx »

Ogólnie zasada jest taka że nigdy nie korzystam z pośrednika którego biuro mieści się w tym samym stanie w którym robię większe zakupy ze względu na podatki/TAX

Co do Polamer (IL) to korzystam z ich usług dość regularnie, ma to swoje plusy i minusy. Dość mizerny jest u nich sposób pakowania, ale to nie zawsze, czasami kombinują także na wadze, co skutecznie podwaja koszta, paczki w PL rozwozi losowy kurier, nie najwyższych lotów np. Siódemka lub jakiś noname ;p Do plusów (przynajmniej ostatnio) można zaliczyć fakt że ani jedna przesyłka idąca przez nich nie została mi oclona i opodatkowana trafiając na UC ale także czas jaki czekam na przesyłkę przeważnie nie dłuższej niż 7-10 dni roboczych łącznie z odprawą celną - przesyłka lotnicza. Na ~20 przesyłek nadanych Polamerem nic mi jak dotąd nie zaginęło i nie zostało zniszczone. I to chyba najważniejsze co trzyma mnie na razie przy nich

Oferta tego usbox wydaje mi się kusząca choćby ze względu na cenę konsolidacji ma to dla mnie ogromne znaczenie - nie omieszkam ich sprawdzić ;p
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4588
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Firma pośrednicząca w zakupach w USA - szukam

#9

Post autor: zelazny »

Nigdy nie miałem problemu, ponieważ mieszkam w Anglii.
Ale życzę powodzenia w kupowaniu LP z U.S.A. Zamawiając z U.S.A. płacę czasami za cło. Mam nadzieję, że znajdziesz rozwiązanie problemu sam zamówiłem niejeden album który był dostępny tylko w U.S.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Firma pośrednicząca w zakupach w USA - szukam

#10

Post autor: Wojtek »

zelazny pisze:Nigdy nie miałem problemu, ponieważ mieszkam w Anglii.
Nie widzę związku szczerze mówiąc :) Jak importujesz to też płacisz.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4588
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Firma pośrednicząca w zakupach w USA - szukam

#11

Post autor: zelazny »

Raz czy dwa nie zapłaciłem za cło. Jeżeli sprzedawca wyśle jako GIFT. :) Myślę, że za 40 dolarów lub coś koło tego wysłałby ci ten album do Polski. Ja mniej więcej tyle płaciłem do Anglii.

PS

Wojtek zgadzam się sorki.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4469
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Firma pośrednicząca w zakupach w USA - szukam

#12

Post autor: blispx »

Pośrednika opłaca się kłopotać przy większych zakupach przekraczających wartość celną zwolnioną z podatku - zaniżenie kwoty w papierach importowych, ale także przy konsolidacji przesyłek w jedną większą - 1 opłata logistyczna. Nie sadzę aby kolega chudy_b zawracał sobie głowę z pośrednikami kupując 1 album.

Tak trochę BTW - ciekawe co nam da wprowadzenie, ponoć w przyszłym roku, TAFTA. Na pewno nie będzie już cła ale jak z opodatkowaniem VAT tego na razie nie wiadomo
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Firma pośrednicząca w zakupach w USA - szukam

#13

Post autor: Wojtek »

blispx pisze:Na pewno nie będzie już cła
Cło nie zniknie. TAFTA można rozpatrywać z perspektywy rozszerzenia obowiązującej unii celnej.
blispx pisze:ale jak z opodatkowaniem VAT tego na razie nie wiadomo
Zapewne pozostanie. Całkiem logicznie i z bardzo prostych względów.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Strax
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2015, 17:56

Re: Firma pośrednicząca w zakupach w USA - szukam

#14

Post autor: Strax »

Witam,

skontaktuj się ze sprzedającym i spytaj, czy istnieje możliwość wybrania sobie kuriera/sposobu wysyłki, ale wtedy musiałbyś się sam o to zatroszczyć. Dobrym rozwiązaniem byłoby, tak jak kolega wyzej (@szymonG) poleca, http://www.usbox.pl, mogę też się pod tym podpisać obiema rękami. Bardzo dobry serwis zajmujący się wysyłaniem paczek z USA do Polski. Przystępna cena, szybka wysyłka, a co najważniejsze drogą lotniczą. Wystarczy skorzystać z ich formularza wyceny, by oszacować cenę takiej paczuszki.

Poza tym jeszcze jedna kwestia. Nie przyznałeś się, co chciałbyś kupić i o jakiej wartości. Usbox współpracuje z Agencją Celną (mają nawet regulamin na stronie), której zadaniem jest oclenie towaru i tutaj jest taki myk:
W przypadku wysyłanych towarów o niskiej wartości (Rozporządzenie EWG nr 1186/09 art.23) oczywiście chodzi o rzeczywistą wartość towaru nie można np. kupując rower za 200 USD deklarować, że kosztuje 20 USD.
W takich przypadkach i tym podobnych Urząd Celny może zażądać kopii przelewu w celu potwierdzenia faktycznej zapłaty za towar.

I jeszcze z innej strony:
Zwolnione z opłat celnych mogą być przesyłki o charakterze upominkowym, których wartość nie przekracza ustalonej przepisami kwoty (do niedawna 45 € ). Na przesyłki może być nałożone cło i VAT lub tylko VAT. W praktyce wiele drobnych przesyłek jest zwalnianych z opłat celnych. Decyzja należy do urzędu celnego.
Także trzeba się przygotować na rózne możliwości... :think:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Firma pośrednicząca w zakupach w USA - szukam

#15

Post autor: Wojtek »

To co podaje USBox na swojej stronie to po prostu praktyka dotycząca wszystkich.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ