Zostałem oszukany na allegro.

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rajfal
Posty: 160
Rejestracja: 09 mar 2013, 13:36

Zostałem oszukany na allegro.

#1

Post autor: Rajfal »

Witam. Kupiłem kolumny na allegro. Jak przyjechały okazało się, że głośnik wysokotonowy w jednej kolumnie gra inaczej niż w drugiej (gorzej). W zwrotnicy zamiast cewki jest zworka. Pomijając fakt, że na wysłanie paczki czekałem 9 dni, to ewidentnie widać, że przed wysłaniem sprzedawca jeszcze coś grzebał w kolumnach - na zdjęciach z aukcji, linki licowe były w obu głośnikach skierowane ku górze, jak do mnie przyjechały to w jednym były skierowane do dołu. Kontaktowałem się, ze sprzedawcą, oczywiście odpisywał, że to ja pewnie coś zrobiłem. Rozpocząłem spór na allegro, tylko nie wiem czy w ten spór włącza się allegro. Kolumny do mnie dotarły równo tydzień temu. Co prawda kolumny kupiłem mamie, no ale bez przesady nie takie je zamawiałem.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zostałem oszukany na allegro.

#2

Post autor: krolix »

Rajfal pisze: Rozpocząłem spór na allegro, tylko nie wiem czy w ten spór włącza się allegro.
Allegro włącza się ze swoim "Programem Ochrony Kupujących" dopiero po zawiadomieniu policji o przestępstwie.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2013, 17:56 przez krolix, łącznie zmieniany 1 raz.
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Zostałem oszukany na allegro.

#3

Post autor: Pilot »

Allegro się nie włączy. Jak gostek dobrowolnie nie przyjmie sprzętu to jedynie możesz założyć sprawę cywilną. Możesz zgłosić na policję, po dwóch tygodniach dostaniesz pismo że nie podejmują sprawy. Tak to wyglądało u mnie dwa miechy temu.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Zostałem oszukany na allegro.

#4

Post autor: krolix »

I dlatego nie lubię allegro. ;)
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Zostałem oszukany na allegro.

#5

Post autor: Pilot »

Dlatego jak allegro i coś droższego to odbiór tylko osobisty, zakup u kogoś znajomego lub np z forum poprzez allegro.

Na Policję możesz zgłosić. A nóż widelec podejmą się sprawy. Ale allegro też jest cwane, myślę że dobrze wiedzą jaka odpowiedź pada ze strony policji tzn pismo miałem podpisane przez prokuratora.
Awatar użytkownika
Rajfal
Posty: 160
Rejestracja: 09 mar 2013, 13:36

Zostałem oszukany na allegro.

#6

Post autor: Rajfal »

Dobrowolnie nie będzie chciał przyjąć, to jest typowy handlarz. Pewnie tylko podłączył zobaczył, że gra i od razu na allegro. No nic, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Zostałem oszukany na allegro.

#7

Post autor: Pilot »

Ma firmę czy osoba prywatna?
Awatar użytkownika
Rajfal
Posty: 160
Rejestracja: 09 mar 2013, 13:36

Zostałem oszukany na allegro.

#8

Post autor: Rajfal »

Osoba prywatna.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Zostałem oszukany na allegro.

#9

Post autor: JacK »

Oszustwo zawsze warto zgłosić na policje, być może się okaże że nie jesteś jedynym oszukanym, a to już jest sprawa jaką policja musi się zająć.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Rajfal
Posty: 160
Rejestracja: 09 mar 2013, 13:36

Zostałem oszukany na allegro.

#10

Post autor: Rajfal »

Problem w tym, że gość ma same pozytywny, więc raczej niewiele jest takich osób albo nie chcą sobie głowy zawracać.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Zostałem oszukany na allegro.

#11

Post autor: kielek »

Miałem inny nieco przypadek,ale po zgłoszeniu na policję o dziwo prokuratura zajęła się sprawą i ciągnęła ją przez rok(w sumie i tak nie wykryli sprawcy,gdyż gostek jak okazało się odwalił przekręt z terytorium Ukrainy).O tyle dobre,że po przesłaniu pism z prokuratury do Alle.. cofnęli mi te swoje wszystkie ostrzeżenia itp. pierdoły ,które na mnie nałożyli w związku,że niby nie wywiązałem się z transakcji.
Także warto sprawę zgłosić na policję i cisnąć ich by zajęli się oszustem,jak chcą to potrafią i zależy chyba to od przyjmującego zgłoszenie policjanta.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Zostałem oszukany na allegro.

#12

Post autor: eenneell »

A jak zgłaszać? czyli co trzeba przygotować? czy np wydruki mailowe?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zostałem oszukany na allegro.

#13

Post autor: kielek »

Nie wiem co trzeba przygotować,ale każdy przypadek jest chyba indywidualny.Sam zachowałem dokumentację na skrzynce mailowej,ale w sumie nic ode mnie nie żądali.Opisałem sprawę jak było,gość spisał moje zeznanie a po jakimś czasie otrzymałem od nich pismo,że sprawę kierują do prokuratury.Pani prokurator kontaktowała się ze mną ze dwa razy telefonicznie,potem dostawałem już tylko pisma o zawieszeniu sprawy a potem o umorzeniu z powodu jak wspomniałem wcześniej :)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Zostałem oszukany na allegro.

#14

Post autor: Winters »

Generalnie to dosyć typowa sprawa.
Najważniejsze to cisnąć gościa na wszystkie sposoby i nie odpuszczać, zacznij od poinformowania go, że albo on zabierze szmelc i odda Ci wszystkie koszta jakie poniosłeś, albo sprawa trafi na policję. Jeżeli nie podziała, to wydrukuj wszystko związane z tą transakcją począwszy od maila od allegro informującego o kupnie, poprzez potwierdzenie przelewu a skończywszy na zapisie wiadomości dotyczących problemu i idź z tym na policję. Muszą to przyjąć.

Raz miałem podobną sytuację, chodziło o niedużą kwotę (~150 PLN) i po dwóch tygodniach od złożenia zawiadomienia na komendzie dostałem nieco rozpaczliwy, przepraszający telefon od sprzedającego i natychmiastowy zwrot pieniędzy. Facet nagle zmienił zdanie po wizycie policji w jego domu.

Poza tym - dobrze byłoby, gdybyś wskazał tego sprzedającego tutaj na forum. Parę osób szukających sprzętu tu jednak zagląda.
Poinformuj też tego oszusta o tym wątku.
Rajfal pisze: przed wysłaniem sprzedawca jeszcze coś grzebał w kolumnach - na zdjęciach z aukcji, linki licowe były w obu głośnikach skierowane ku górze, jak do mnie przyjechały to w jednym były skierowane do dołu.
To w sumie nie ma znaczenia.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Rajfal
Posty: 160
Rejestracja: 09 mar 2013, 13:36

Zostałem oszukany na allegro.

#15

Post autor: Rajfal »

Raz miałem podobną sytuację, chodziło o niedużą kwotę (~150 PLN) i po dwóch tygodniach od złożenia zawiadomienia na komendzie dostałem nieco rozpaczliwy, przepraszający telefon od sprzedającego i natychmiastowy zwrot pieniędzy. Facet nagle zmienił zdanie po wizycie policji w jego domu.
W zasadzie u mnie jest podobnie jeżeli chodzi o kwotę - 212zł. W piątek idę na policje zgłosić sprawę.
Poza tym - dobrze byłoby, gdybyś wskazał tego sprzedającego tutaj na forum. Parę osób szukających sprzętu tu jednak zagląda.
Poinformuj też tego oszusta o tym wątku.
Mariusz20-01
http://allegro.pl/show_user.php?uid=13738069
Dałem mu link do tematu.
ODPOWIEDZ