Cło i podatek od towarów z Chin!

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
gpszary
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2023, 16:10

Cło i podatek od towarów z Chin!

#1

Post autor: gpszary »

Witajcie

Zakupiłem przez ebay wkładkę do gramofonu od polecanego na forum sprzedawcy "2juki-cartrige".
Dziś natomiast otrzymałem list z Poczty Polskiej wzywające do "Zgłoszenia celnego" i jako, że do tej pory nie wypełniałem takich dokumentów, chcę poprosić Was o pomoc w jego uzupełnieniu.

O ile dobrze zrozumiałem ów pismo, powinienem wysłać pocztą lub email'em poniższe dokumenty;
- zrzut ekranu zamówienia towaru znajdującego się w przesyłce,
- wyciąg z konta bankowego potwierdzającego płatność,
- wypełniony "Druk do zgłoszenia celnego Poczty Polskiej.

I właśnie chciałbym was zapytać o to, czy posiadacie wiedzę jak ów druk zgłoszenia celnego wypełnić (dołączyłem w załączniku)?
Jest tam też mowa o "pełnomocnictwie do dokonania zgłoszenia celnego ... czy to pełnomocnictwo uzyskam w placówce pocztowej?

Liczę na Wasze doświadczenie i wiedzę!
Załączniki
IMG_2773.JPG
IMG_2774.JPG
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cło i podatek od towarów z Chin!

#2

Post autor: Wojtek »

gpszary pisze:
26 sty 2024, 14:34
czy posiadacie wiedzę jak ów druk zgłoszenia celnego wypełnić (dołączyłem w załączniku)?
Czy pola typu "adres, nazwa towaru, ilość, wartość, waluta" są jakkolwiek niejasne? :)
Bo ja szczerze nie wiem jak tobie pomóc jeśli nie wiesz co tu wpisać.

Podejrzewam że 2juki nie wypełnił deklaracji celnej albo ją zaniżył i teraz celnicy szukają dowodów.

Tak czy siak, kupowałeś przez eBay i płaciłeś PayPalem? No to zgarnij rachunek z PayPal i będziesz miał dowód płatności.
Oczywiście zapłacona kwota musi się zgadzać z tą zadeklarowaną.

Pełnomocnictwo ogarniesz sobie na każdej poczcie. Wypełniasz kwitek, zostawiasz, z głowy.
Robisz to niezależnie od przesłania zgłoszenia z dowodami.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2395
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Cło i podatek od towarów z Chin!

#3

Post autor: dale »

To wygląda mniej więcej tak.
Oświadczenie wypełniasz kiedy towar jest prezentem a Ty nie płaciłeś za niego. Wtedy, pod groźbą poświadczenia nieprawdy, bazując na swojej najlepszej wiedzy, wpisujesz wartość przedmiotu. Prezenty są do pewnej wartości. Do pewnej wartości, oraz sporą część towaru przedstawia do odprawy poczta, to czego nie może, lub przesyłki b. drogie zgłasza agencja.
Jeśli towarem jest zakupiony, wtedy do określenia wartości używa się dokumentu zakupu/przelewu (żebyś tylko nie przesyłał całej historii konta:) )
Wartość towaru jest niezbędna do określenia należności (vat, ew. cło).
Pełnomocnictwo na poczcie składasz od ręki, tylko w wypadku jeśli wartość towaru przekracza określoną sumę.
Kwoty masz wpisane w papierach które dostałeś.
ODPOWIEDZ