Oszustwa przez telefon

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2604
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Oszustwa przez telefon

#31

Post autor: Bacek »

MDMA66 pisze:
24 cze 2023, 09:19
wykupie jeszcze blokadę pożyczkową.
Tego się nie wykupuje a ustawia ale to i tak pić na wodę bo działa tylko w bankach które z tego korzystają jawnie a tych jest tylko kilka.
W minionym roku musiałem te tematy przerobić bo ma rodziców ktoś powyludzal kasę.

Zastanawiałem się czy blokada dowodu osobistego nie da lepszych efektów. Ale to ma dodatkowe niedogodności.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
MDMA66
Posty: 577
Rejestracja: 21 lut 2019, 00:01
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Oszustwa przez telefon

#32

Post autor: MDMA66 »

Bacek pisze:
24 cze 2023, 23:12
MDMA66 pisze:
24 cze 2023, 09:19
wykupie jeszcze blokadę pożyczkową.
Tego się nie wykupuje a ustawia ale to i tak pić na wodę bo działa tylko w bankach które z tego korzystają jawnie a tych jest tylko kilka.
W minionym roku musiałem te tematy przerobić bo ma rodziców ktoś powyludzal kasę.

Zastanawiałem się czy blokada dowodu osobistego nie da lepszych efektów. Ale to ma dodatkowe niedogodności.
To jaki krok doradzasz? Z tym dowodem jestem w małej kropce, nie wiem czy dodatkowy dokument na wczasy się nie przyda.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2604
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Oszustwa przez telefon

#33

Post autor: Bacek »

Ja na pewno nie odradzam włączenia tego w BIK. Po prostu skuteczność tej konkretnej blokady jest niewielka.

Co do dowodu to nie wiem jakie są procedury na chwilówki. Jeżeli na kompie k ales skany dowodu to na pewno zablokowł bym i wymienił. Czy sama blokada dowodu jest skuteczna na wszystkie próby zaciągnięcia czegoś nie wiem.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
MDMA66
Posty: 577
Rejestracja: 21 lut 2019, 00:01
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Oszustwa przez telefon

#34

Post autor: MDMA66 »

Wczoraj próbowali się dostać do mojego PayPal, ale zablokowali z serwisu dostęp, już wcześniej po usuwałem karty i konto bankowe. Dzisiaj za to jakiś gość kupił u mnie płytę, która wisi na discogs z 2lata, i potrzebna operacja na PayPalu. Jestem tak sfiksowany ze podejrzewam oszustwo. :shock:
ODPOWIEDZ