Bezpieczeństwo zakupu gramofonu przez Allegro. Program Allegro Protect.

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bezpieczeństwo zakupu gramofonu przez Allegro. Program Allegro Protect.

#16

Post autor: Wojtek »

miti1986 pisze:
16 gru 2022, 06:56
Dalej nie korzystałem z PayPal, więc pytanie do Kolegów korzystających: mogę zapłacić z PayPal za przedmiot z allegro opcją "przelew tradycyjny"? Zakładam, że sprzedający nie ma PayPal'a.
Nie da się zapłacić przez PayPal komuś kto nie ma konta PayPal.

Dozwolone metody płatności allegro to: karta, blik, przelew.
Nie ma opcji PayPal do wyboru.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
miti1986
Posty: 146
Rejestracja: 21 lis 2019, 14:53

Re: Bezpieczeństwo zakupu gramofonu przez Allegro. Program Allegro Protect.

#17

Post autor: miti1986 »

Wszedłem na allegro, znalazłem gramofon za 4200 zł(plus 30 zł wysyłka), cena zbliżona na mojej planowanej transakcji. Zmieniłem walutę z PLN na EUR. Jak widać jest PayPal. Sprawdziłem, że 915 Euro w kantorze z mojego banku to koszt ok 4308 zł.
[Obrazek

Drugi sposób - kupno na allegro, waluta PLN. Metoda płatności - "przelew tradycyjny". Myślałem, że da się ze swojego PayPal'a wpisać numer konta i zapłacić przelewem jak w normalnym banku. Skoro się nie da(a tak zrozumiałem), to szkoda.
Rekiniasty
Posty: 384
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:35
Gramofon: PL-70 L II
Lokalizacja: Prawa Wawa

Re: Bezpieczeństwo zakupu gramofonu przez Allegro. Program Allegro Protect.

#18

Post autor: Rekiniasty »

miti1986 pisze:
16 gru 2022, 12:49
Drugi sposób - kupno na allegro, waluta PLN. Metoda płatności - "przelew tradycyjny". Myślałem, że da się ze swojego PayPal'a wpisać numer konta i zapłacić przelewem jak w normalnym banku. Skoro się nie da(a tak zrozumiałem), to szkoda.
Nie bardzo rozumiem czemu się uparłeś płacić PayPalem, przecież i tak masz go podpiętego do swojego konta w normalnym banku więc zapłać normalnie w złotówkach via Allegro!
Co do tego sprzedającego na allegro to nie wiem czy jest ktoś w necie kto lepiej i bezpieczniej pakuje sprzęt, kolega kupił u niego i przyszło zapakowane jakby chińską ceramikę z dynastii jakiejś tam kupował :D
Poza tym możesz do tego Przemka zadzwonić, naprawdę spoko gość z którym da się dogadać i handluje od lat.
Micro Benz Glider S, Dynavector 20x2L, AT33ML/OCC, Denon 103R, EAR834P, Accuphase E-408 + AD 50, JM Lab Mini Utopia
miti1986
Posty: 146
Rejestracja: 21 lis 2019, 14:53

Re: Bezpieczeństwo zakupu gramofonu przez Allegro. Program Allegro Protect.

#19

Post autor: miti1986 »

Rekiniasty pisze:
16 gru 2022, 13:32
Nie bardzo rozumiem czemu się uparłeś płacić PayPalem, przecież i tak masz go podpiętego do swojego konta w normalnym banku więc zapłać normalnie w złotówkach via Allegro!
Przeczytaj o co chodzi od początku - chodziło o dodatkowe ubezpieczenie.
Rekiniasty pisze:
16 gru 2022, 13:32
Co do tego sprzedającego na allegro to nie wiem czy jest ktoś w necie kto lepiej i bezpieczniej pakuje sprzęt, kolega kupił u niego i przyszło zapakowane jakby chińską ceramikę z dynastii jakiejś tam kupował
Poza tym możesz do tego Przemka zadzwonić, naprawdę spoko gość z którym da się dogadać i handluje od lat.
To był przykład, żeby pokazać, że jest opcja PayPal nna allegro.

Serio lepiej przeczytać wątek...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bezpieczeństwo zakupu gramofonu przez Allegro. Program Allegro Protect.

#20

Post autor: Wojtek »

O widzisz, nigdy nie zmieniałem waluty na allegro to też nie widziałem opcji PayPal. Dobrze wiedzieć :)
miti1986 pisze:
16 gru 2022, 12:49
Myślałem, że da się ze swojego PayPal'a wpisać numer konta i zapłacić przelewem jak w normalnym banku.
Niestety. Można jedynie sobie wypłacić środki w ten sposób.

Trzecią opcją jest płatność kartą. W razie draki skorzystać można z procedury chargeback (do 90 dni).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ