Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

#6676

Post autor: Tarkus »

darkman pisze:
16 lis 2023, 19:55
Tarkus, broń wiary w stosownym miejscu.
Niech inni atakują wiarę w stosownym miejscu (cokolwiek to znaczy), a ja wtedy pójdę za ich przykładem.
darkman pisze:
16 lis 2023, 19:55
Problematyka wiary i religii to zupełnie inny obszar. Tu nie miejsce ani czas.
Nie ja zacząłem temat. Inni go podejmują, ja odpowiadam.
darkman pisze:
16 lis 2023, 19:55
Polityka zresztą, a taki jest temat tego wątku, odbiega zasadniczo od wartości w ogóle.
Problematyka wiary i religii to zupełnie inny obszar. Tu nie miejsce ani czas.
Polityka - według najstarszej, bodaj arystotelejskiej definicji - to dbałość o dobro wspólne. Religia częściowo wypowiada się o tym samym, więc od religii w polityce nigdy się do końca nie ucieknie.
Ale to tylko dygresja. Istotne jest, że jeśli w tym wątku wolno wypowiadać się o religii czy Kościele negatywnie, to wolno i pozytywnie. Tak działa wolność słowa.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1580
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Polityka

#6677

Post autor: domibobi »

Szelak pisze:
16 lis 2023, 19:58
O pijanym księdzu TVN w programie Fakty zrobił główny punkt swego programu, a o wypuszczonym z pierdla panu Karpińskim ani słowa. Podejrzany o przyjęcie łapówki 5 milionów złotych w aferze śmieciowej, po prostu zostaje zwolniony z więzienia. Co za cisza? Jakby to dotyczyło polityka PiSu, a nie człowieka PO i Tuska, to Fakty, czy pan "dziennikarz" Morozowski huczałyby w niebogłosy. A tu ciiiiiiszaaaa!!!!
https://fakty.tvn24.pl/zobacz-fakty/prz ... la-7428544
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1618
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#6678

Post autor: Szelak »

domibobi pisze:
16 lis 2023, 20:05
Szelak pisze:
16 lis 2023, 19:58
O pijanym księdzu TVN w programie Fakty zrobił główny punkt swego programu, a o wypuszczonym z pierdla panu Karpińskim ani słowa. Podejrzany o przyjęcie łapówki 5 milionów złotych w aferze śmieciowej, po prostu zostaje zwolniony z więzienia. Co za cisza? Jakby to dotyczyło polityka PiSu, a nie człowieka PO i Tuska, to Fakty, czy pan "dziennikarz" Morozowski huczałyby w niebogłosy. A tu ciiiiiiszaaaa!!!!
https://fakty.tvn24.pl/zobacz-fakty/prz ... la-7428544
Czytaj ze zrozumieniem. Ja pytam o główne kanały informacyjne w telewizji TVN, a nie o jakieś notatki z linku, który mało kto przeczyta.
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1618
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#6679

Post autor: Szelak »

Tarkus pisze:
16 lis 2023, 20:03

Ale to tylko dygresja. Istotne jest, że jeśli w tym wątku wolno wypowiadać się o religii czy Kościele negatywnie, to wolno i pozytywnie. Tak działa wolność słowa.
Więcej, jak napiszesz coś negatywnego, a dodatkowo użyjesz słowa obraźliwego o kimś z dotychczasowej opozycji, to spotyka cię tu ostracyzm. Gdy natomiast obraża się tu polityków z PiSu, czy Konfederacji, również w sposób wulgarny to jest poklask i przytakiwanie.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15159
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Polityka

#6680

Post autor: darkman »

Tarkus pisze:
16 lis 2023, 19:42
Nie uprawiam tutaj katechezy.
Nie uprawiam tutaj katechezy.
Nie uprawiam tutaj katechezy.
Nie uprawiam tutaj katechezy.
Nie uprawiam tutaj katechezy.
Nie uprawiam tutaj katechezy.
Nie uprawiam tutaj katechezy.
No pewno, że nie. To był komplement. Uprawiasz negatywną dewocję:
Dewocja, czyli przerost formy nad treścią - Szymon Popławski OP (2)
https://www.youtube.com/watch?v=uGdmTPoRGI4
Tarkus pisze:
16 lis 2023, 19:42
o Kościele i wierze inaczej niż w tonie negatywnym, to Twój problem, nie mój.
Rzecz w tym byś nie generował takich problemów. Twoje mnie nie obchodzą.
Tarkus pisze:
16 lis 2023, 20:03
Niech inni atakują wiarę w stosownym miejscu (cokolwiek to znaczy), a ja wtedy pójdę za ich przykładem.
Ano. Udaj się z tym do kościoła po prostu. Przypuszczalnie potrzebujesz dobrego kapłana.
Tarkus pisze:
16 lis 2023, 20:03
Nie ja zacząłem temat. Inni go podejmują, ja odpowiadam.
Tu powtórzę to co napisałeś wczoraj "a u was biją murzynów".
Powiem tak, owszem chyba nie Ty ale i nie Ty go skończysz.
Tarkus pisze:
16 lis 2023, 20:03
Tak działa wolność słowa.
Bynajmniej, wolność słowa działa inaczej. Tak jak opisałeś działa kodeks Hammurabiego.
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#6681

Post autor: kinky »

Szelak pisze:
16 lis 2023, 20:25
domibobi pisze:
16 lis 2023, 20:05
Szelak pisze:
16 lis 2023, 19:58
O pijanym księdzu TVN w programie Fakty zrobił główny punkt swego programu, a o wypuszczonym z pierdla panu Karpińskim ani słowa. Podejrzany o przyjęcie łapówki 5 milionów złotych w aferze śmieciowej, po prostu zostaje zwolniony z więzienia. Co za cisza? Jakby to dotyczyło polityka PiSu, a nie człowieka PO i Tuska, to Fakty, czy pan "dziennikarz" Morozowski huczałyby w niebogłosy. A tu ciiiiiiszaaaa!!!!
https://fakty.tvn24.pl/zobacz-fakty/prz ... la-7428544
Czytaj ze zrozumieniem. Ja pytam o główne kanały informacyjne w telewizji TVN, a nie o jakieś notatki z linku, który mało kto przeczyta.
Chłopie, przecież masz w tym linku 3,5 minutowy materiał o tej sprawie z głównego wydania faktów z 8 listopada. Wystarczy play kliknąć.
Czytaj/oglądaj linki ze zrozumieniem?
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2397
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Polityka

#6682

Post autor: dale »

amrowek pisze:
16 lis 2023, 18:45
Zasad nie zmienili tylko interpretację, tak jak delikatnie rzecz ujmując prostytutki.
Dla mnie to jedno i to samo, bliźni, to inny, a nie inny katolik. Temat dla mnie zamknięty.
amrowek pisze:
16 lis 2023, 18:45
Jeśli wymaga się czegoś od kogoś dobrze zacząć od siebie. Nie odbijać piłeczki pisząc "zobacz kto..."
Wybacz, nie jestem katolikiem, nie nadstawię drugiego policzka, jeśli ktoś mi wchodzi z butami w życie, ten but odbiję mu na d...e - inni pewnie również. WIęc kolejny argument nie trafiony. Nie ja zacząłem, więc zejdź ze mnie.
amrowek pisze:
16 lis 2023, 18:45
Konflikt jest spowodowany wyznawaną religią. z uwagi na jej interpretację , lub jej brak.
Nie, religia była pretekstem do kontynuacji polityki agresji. Najlepiej to widać na dopasowywaniu argumentów do celu. Obecnie do tego doszła walka partyzancka, nazywana terroryzmem - zależnie od strony wypowiadającej się.
amrowek pisze:
16 lis 2023, 18:45
Nie wiem czy wiesz ,ale kiedy muzułmanin zapyta czy jesteś wierzący, to jak jesteś ateistą lepiej powiedzieć , że jesteś judaistą, chrześcijaninem, niż powiedzieć ,że ateistą. Wg nich ateista wyznaje wiarę w szata co jest najgorsza opcją z tych trzech dla Ciebie :D
Ależ to wynika z ich punktu widzenia antyczna kultura arabska nie uznawała pustki, pustka była zła - więc jeśli nie wierzyłeś w nic, wierzyłeś w zło absolutne. Nie wiem czy wiesz, ale zero w matematyce, w tamtym rejonie zostało wprowadzone dopiero po 700 roku...
amrowek pisze:
16 lis 2023, 18:45
A która jest prawdziwa :D
No cóż, a jakie to ma znaczenie dla mnie obecnie?
amrowek pisze:
16 lis 2023, 18:45
No cóż , nie jest to wynalazek KK, znane i praktykowane było całe wieki przed.
Ale dopiero kościół katolicki na taką skale tego używał.
Tarkus pisze:
16 lis 2023, 18:58
Ktoś Ci coś mówi, Ty to odrzucasz, rozstajecie się w pokoju - nie można tak?
Nie można, jeśli napominający wie że sobie tego nie życzę.
Tarkus pisze:
16 lis 2023, 18:58
Jest wyrażanie własnych przekonań, do czego każdy ma prawo.
Prawo nie jest obowiązkiem, jeśli widzę że ktoś zachowuje się jak debil, zwykle nie mówię mu żeby szedł się przebadał. Bo nie chcę żeby poczuł się nieakceptowany, czy nawet gorszy.
Tarkus pisze:
16 lis 2023, 18:58
Nie wiem więc, z czym masz problem.
Problem jest jedynie wtedy, kiedy ktoś nie akceptuje mojego stylu życia i mnie poucza.
Tarkus pisze:
16 lis 2023, 18:58
Albo raczej istniała kiedyś hipoteza. Jednak późniejsze odkrycia archeologiczne dowodzą, że Nowy Testament w całości powstał w pierwszym wieku naszej ery (z fragmentów ocalałych z tego przedziału czasowego ułożysz praktycznie cały NT, z wyjątkiem paru wersetów). Ponadto wcześniej była jeszcze kerygma, czyli ustne głoszenie. Także autorzy z tamtych czasów wspominający o chrześcijanach mówią od razu o grupie religijnej.
Swego czasu sporo o tym czytałem, co tutaj opisujesz. Bawiąc się w adwokata diabła szukałem różnych opracowań i źródeł, pamietam że było sporo wątpliwości co do poprawności przekładu i wyboru materiału źródłowego. Nie cały materiał będący w posiadaniu Watykanu był też udostępniany.
Wiesz, badania związane z KK są dosyć dyskusyjne. Na przykład, swego czasu interesowałem się dosyć głęboko Całunem Turyńskim i do tej pory nie mogę pojąć jak mogli dać skrawki płótna do badania instytutowi który w ślepych próbach popełnił największe błędy w oznaczaniu (chodzi o C14), dodatkowo, pomimo znanej metodyki badania, dali skrawki pochodzące z miejsc zniszczonych przez roztopiony metal, w pożarze. Ale to taka dygresja na okoliczność rzetelności badań.
Będąc już całkowicie złośliwym i nieobiektywnym, korzystając że jest to wątek o polityce, dodam tylko że jednym z naukowców związanych z KK, ba pracującym nawet na katolickiej uczelni, jest Czarnek. Dlatego też nie powoływał bym się za bardzo na takie badania :))))
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1618
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#6683

Post autor: Szelak »

kinky pisze:
16 lis 2023, 20:54
Szelak pisze:
16 lis 2023, 20:25
Czytaj ze zrozumieniem. Ja pytam o główne kanały informacyjne w telewizji TVN, a nie o jakieś notatki z linku, który mało kto przeczyta.
Chłopie, przecież masz w tym linku 3,5 minutowy materiał o tej sprawie z głównego wydania faktów z 8 listopada. Wystarczy play kliknąć.
Czytaj/oglądaj linki ze zrozumieniem?
Dziś wyszedł z pierdla. To jest news dnia, a Ty mi tu o jakimś 8 listopada, gdzie gadali o tym, że być może wyjdzie.
Dziś cisza o tym. Nabrały wolne media wody w usta? Żenada.
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#6684

Post autor: kinky »

Szelak pisze:
16 lis 2023, 21:05
z pierdla
Z aresztu.
Jak sam słusznie zauważyłeś:
Szelak pisze:
16 lis 2023, 19:58
Podejrzany
Czyli dopóki nie został prawomocnie skazany obowiązuje w tym kraju domniemanie niewinności.
A teraz leć do niejakiego Zero i zrób aferę dlaczego nie zdążyli do tej pory skierować aktu oskarżenia do sądu.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

#6685

Post autor: chudy_b »

Szelak pisze:
16 lis 2023, 21:05
Dziś wyszedł z pierdla. To jest news dnia,
Bijesz pianę chłopie. Faceta nikt nie wypuścił, tylko przypadkiem uzyskał immunitet. W wyniku dość długiego łańcuszka zdarzeń. Za kilka miesięcy straci ten immunitet i pewnie wróci za kratki. W tym czasie sprawa się toczy. Afera w chuj. :doh:
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

#6686

Post autor: Tarkus »

darkman pisze:
16 lis 2023, 20:36
Bynajmniej, wolność słowa działa inaczej.
Wytłumaczę Ci to w inny sposób.
Nikt nie musi lubić metalu. Ale jeśli ktoś twierdzi, że metal jest zawsze satanistyczny, to ja mogę go wyprowadzić z błędu. I przecież niczego mu tym samym nie narzucam. On nadal może nie lubić metalu. Tyle że będzie już wiedział, iż metal nie zawsze jest satanistyczny.

Otóż nie, ja nikogo tu nie próbuję przekonywać, że to, czego naucza Kościół, jest słuszne. Nieraz wyraźnie to podkreślam. Ale jeśli ktoś ma fałszywe wyobrażenie o tym, czego Kościół naucza, to przecież nie robię temu komuś żadnej krzywdy, prostując to. Bo niby jaką?
Przecież to samo robi MaciejT, gdy ja w dobrej wierze wypowiadam tezy, które uważa za nieprawdziwe. Prostuje je i ma do tego prawo, a ja się tym wcale urażony nie czuję. Czasem zdarza się mi podziękować.
darkman pisze:
16 lis 2023, 20:36
Ano. Udaj się z tym do kościoła po prostu.
Ano. A Ty udaj się do klubu wolnomyślicieli, albo na antykościelną demonstrację, i tam jedź na Kościół. Na tej samej zasadzie.

A teraz oświeć mnie, na czym polega wolność słowa. Myślałem, że między innymi na tym, iż gdy jeden coś mówi, inny ma prawo mu odpowiedzieć. A jeśli miejsce jest dobre do atakowania czegoś, to jest równie dobre do tego czegoś obrony. Bo dlaczego nie?
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2033
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Polityka

#6687

Post autor: MaciejT »

Tarkus pisze:
16 lis 2023, 19:27
MaciejT pisze: ↑dzisiaj, 19:20
Może i można, ale ja tak nie chcę, nie mogę nie chcieć?
Oczywiście, że możesz być nietolerancyjny.
Mylisz kolego tolerancję z naruszaniem cudzej strefy komfortu. Skoro ktoś sobie nie życzy pewnych zachowań w stosunku do swojej osoby, to nie znaczy że jest nietolerancyjny bo ma do tego prawo. Skoro dale nie życzy sobie powitania per "szczęść Boże" to należy to uszanować i nie ma sensu bronić takiego zachowania w sposób jaki to robisz w poście nr 5794, bo powinieneś mieć na uwadze że On po prostu ma prawo sobie tego nie życzyć i upieranie się przy swoim to właśnie okazanie braku szacunku.
Jak ci się na przykład Świadkowie Jehowy będą pchać do domu, a Ty akurat nie będziesz mieć ochoty na rozmowę z nimi, to jak ich nie wpuścisz to będzie brak tolerancji, czy obrona własnej strefy komfortu właśnie?
Strasznie trudno jest się wycofać z jałowych zresztą dyskusji z Tobą, bo obserwuję wyglądającą na chorobliwą wręcz potrzebę posiadania ostatniego zdania. Już któryś raz obiecywałem sobie że nie będę się więcej udzielać ale Twoje riposty są czasem tak słabe (np tekst o moim rzekomym braku tolerancji), że ciśnienie skacze i paluchy same lądują na klawiaturze.
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

#6688

Post autor: Tarkus »

MaciejT pisze:
16 lis 2023, 22:52
Mylisz kolego tolerancję z naruszaniem cudzej strefy komfortu.
No to ustalmy, gdzie jesteśmy. Albo to jest forum dyskusyjne, gdzie się spieramy i kto tu wchodzi, ten wie, na co się naraża. Albo ustalmy, że nie urażamy się nawzajem, co w konsekwencji uniemożliwi nam jakąkolwiek dyskusję. Bowiem tak, jak tylko ten się nie myli, kto nic nie robi, podobnie nikogo nie urazi tylko ktoś, kto nie mówi nic istotnego.
Ale w obu wypadkach jest to tak samo Twoja przestrzeń, jak i moja. Jeśli ktoś tu dyskredytuje autorytet Kościoła en bloc na takiej podstawie, że jakiś ksiądz zachował się skandalicznie (co przecież ja sam skądinąd potwierdziłem!), to uderza w moje uczucia.
Owszem, nie muszę tu wchodzić. Tak samo jak i Ty.
W dyskusji jest też coś takiego, jak prawo do riposty. Jeśli np. ktoś (nie kwestionuję bynajmniej, że w dobrej wierze) publicznie przedstawia nauczanie Kościoła (albo czyjekolwiek inne) w fałszywym świetle, a ktoś inny mu to rzeczowo wykazuje i wyjaśnia, jakie to nauczanie faktycznie jest, nie widzę w tym naruszenia niczyjej strefy komfortu. Chyba że wzajemne. ;)
Przedstawiłem tutaj stanowisko Kościoła co do pewnych spraw, np. wyborów do władz (co chyba dotyczy polityki bardzo bezpośrednio?). Zauważ, że nie namawiam przy tym nikogo, by to stanowisko przyjmował za swoje. Przedstawiłem tylko, jakie ono faktycznie jest, w odróżnieniu od obiegowych o nim opinii.
Podobnie było, gdy rozmawialiśmy o Lutrze. Przedstawiłem Ci, dlaczego moim zdaniem Luter nie miał racji, a jego poglądy są co najmniej dyskusyjne. Nie musisz się z tym zgadzać. Ale już wiesz, dlaczego tak uważam.
Gdy w innych kwestiach wykazywałeś mi, że np. korzystam z niewiarygodnych źródeł albo źle je zrozumiałem, to OK, przyjmowałem to przynajmniej jako możliwość. Ale w tej konkretnej dyskusji nie podjąłeś nawet takiej próby.
Dobrze, możesz czuć się urażony samym faktem, że przedstawiam w Twojej obecności takie stanowisko, które Tobie się nie podoba. Twoje prawo. Ale ja mam takie samo prawo być tu i wypowiadać się, jak i Ty. Ja Ci nie wszedłem do mieszkania, podobnie jak i Ty mnie.
Według mnie nie jest ważne, żeby się we wszystkim zgadzać. Ale jest ważne, żeby się nawzajem wysłuchać. To nikomu nie zaszkodzi, a możemy się dowiedzieć nie tylko o sobie nawzajem - dlaczego druga stroma myśli tak jak myśli i ma takie poglądy jakie ma. Możemy też uświadomić sobie, dlaczego sami myślimy tak jak myślimy i mamy takie poglądy jakie mamy. Nie uważasz, że to jest coś warte?
dale pisze:
16 lis 2023, 20:56
Swego czasu sporo o tym czytałem, co tutaj opisujesz. Bawiąc się w adwokata diabła szukałem różnych opracowań i źródeł, pamietam że było sporo wątpliwości co do poprawności przekładu i wyboru materiału źródłowego. Nie cały materiał będący w posiadaniu Watykanu był też udostępniany.
Przyjrzę się temu przy sposobności. Sprawę Całunu Turyńskiego mniej więcej znam od tej strony, o której piszesz.
dale pisze:
16 lis 2023, 20:56
Problem jest jedynie wtedy, kiedy ktoś nie akceptuje mojego stylu życia i mnie poucza.
Jeśli mówisz o mnie, to przepraszam, ale pudło. Ja tylko mówię, jakie jest stanowisko Kościoła w danej sprawie. Take it or leave it. Dopuszczam, że to stanowisko można uznać za niesłuszne, OK.
Kościół zresztą też nie narzuca Ci swojego stanowiska. Możesz je przyjąć lub odrzucić. Ale nie możesz żądać, żeby Kościół o pewnych sprawach milczał. Po prostu nie słuchaj go, jeśli nie chcesz.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15159
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Polityka

#6689

Post autor: darkman »

Tarkus pisze:
16 lis 2023, 22:14
Wytłumaczę Ci to w inny sposób.
Tu własnie jest pies pogrzebany, ja bowiem nie oczekuję żadnych tłumaczeń od Ciebie. Wymyśliłeś sobie jakąś wyimaginowaną misje niesienia kaganka oświaty z tłumaczeniem poszczególnych pojęć, co prawdę mówić w mojej opinii ma wymiar dość karykaturalny.
Zupełnie na loozie daruj sobie tłumaczenia czegokolwiek, nawet inaczej.

Tarkus pisze:
16 lis 2023, 22:14
albo na antykościelną demonstrację,
Nie bywam na antykościelnych demonstracjach bo nie mam czego demonstrować i zupełnie błędnie odbierasz moje intencje. Nie jestem przeciwnikiem kościoła jako takiego lecz jego zdegenerowanego personelu.
Tarkus pisze:
16 lis 2023, 22:14
i tam jedź na Kościół.
To może wskaż jakiś ustęp w którym "jadę na kościół", bo chyba się za bardzo rozpędziłeś w swoim zacietrzewieniu głoszenia fałszywego dobra. Wyraziłem swoją opinię polegająca na tym, że wątek został w pewnym sensie zdominowany przez pseudo świętoszkowatych umoralniaczy wszystkiego co się rusza. Jak również przez głoszenie swojego światopoglądu w sposób uciążliwy na tyle, że aż nieznośny.
Tarkus pisze:
16 lis 2023, 22:14
Na tej samej zasadzie.
Tej samej czyli jakiej? Czyżbyśmy mieli jakieś wspólne zasady? Wysyłanie mnie na antykościelne demonstracje w celu jazdy na kościół wydaje się nie konweniować z sumieniem katolickim i programową niby toleracją. Programową zaledwie bowiem ta nie znajduje wyrazu w Twoim zachowaniu. Żywię głęboką nadzieję, że się z tego wyspowiadasz, a pokuta będzie stosowna i wypełniona. I obyś się nie zakrztusił opłatkiem, gdyby spowiedź nie była ze szczerego serca. Czego Ci życzę i błogosławię po koleżeńsku w imię Ojca i Syna i Ducha świętego. Przekaż wszystkim znak pokoju.
Tarkus pisze:
16 lis 2023, 22:14
Myślałem, że między innymi na tym, iż gdy jeden coś mówi, inny ma prawo mu odpowiedzieć.
Odpowiedź zatem otrzymałeś. Czuj się spełniony i niech Ci Bóg wybaczy albowiem On widzi wszytko i słyszy nawet to czego nie wypowiedziałeś, a tylko myśl grzeszna zawładnęła Twoim jestestwem. Strzeż się złego! i bądź pokorny. Tego w mojej opinii brakuje Tobie najbardziej, albowiem zdaje Ci się, że masz monopol na prawdę. Nie masz. Amen.

No dobra, koniec pierdolenia w kółku różańcowym. Żegnam i ziew... :mrgreen:
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Polityka

#6690

Post autor: amrowek »

dale pisze:
16 lis 2023, 20:56
Wybacz, nie jestem katolikiem, nie nadstawię drugiego policzka, jeśli ktoś mi wchodzi z butami w życie, ten but odbiję mu na d...e - inni pewnie również. WIęc kolejny argument nie trafiony. Nie ja zacząłem, więc zejdź ze mnie.
Ale o tym nie mówi tylko katolicyzm, nie chodzi o nadstawianie policzka, no ale....
dale pisze:
16 lis 2023, 20:56
tego doszła walka partyzancka, nazywana terroryzmem - zależnie od strony wypowiadającej się
ciekawe porównanie...tylko sposób prowadzenia jakiś taki ch..y jak na "walkę partyzancką"
dale pisze:
16 lis 2023, 20:56
w tamtym rejonie zostało wprowadzone dopiero po 700 roku...
Musiało dotrzeć z Indii :D , jak pozostałe cyfry.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Zablokowany