Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#1

Post autor: zelazny »

Powitać, zamówiłem albumik 2LP, 45 rpm John Coltrane no i niespodzianka wracam po pracy do domu, sprawdzam pocztę a tam album ten sam tylko SACD. :) Cóż zrobiono mnie w bambuko. Napisałem do sprzedawcy, poprosiłem o zwrot lub częściowy zwrot pieniędzy. Zobaczymy co odpisze. :) Coś takiego przydarzyło mi się pierwszy raz, album z U.S.A.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#2

Post autor: Wojtek »

Daj link do aukcji :) Ocenimy czy sprzedawca oszust czy też zagapiłeś się klikając "buy".
Jeśli opis jednoznacznie określa wydanie winylowe to raczej będziesz miał wygraną sprawę i pełny zwrot z PayPal.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#3

Post autor: zelazny »

Proszę bardzo oto link http://www.ebay.co.uk/itm/281309589408? ... EBIDX%3AIT
Na razie poprosiłem o częściowy zwrot piniążków. Zobaczymy co odpisze. SACD mogę mieć za 25 funtów = 40 USD. Za album dałem 66 USD więc niech koleś oddaje 26 USD.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#4

Post autor: zbyszek1982 »

No nie da się ukryć, że na aukcji był winyl. Może koleś się rąbnął i wysłał komuś innemu.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#5

Post autor: zelazny »

Hehe dokładnie cholera a już tak czekałem, miał to być mój pierwszy album 45 rpm. No cóż będzie SACD, choć odtwarzacza SACD nie mam może za jakiś czas kupię, żeby w pełni wykorzystać możliwości tego krążka. :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#6

Post autor: Wojtek »

Jak dla mnie to sprawę miałbyś wygraną i odzyskałbyś pełny koszt w zamian za zwrot towaru, jak tylko założysz spór w eBay/PayPalu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#7

Post autor: zelazny »

Luz zwróci mi 30 USD, a płytkę zatrzymam może szybciej kupię odtwarzacz SACD. :) Albumik chodzi po 25-39 funtów więc luz.

"I AM SORRY. I HAVE BEEN SICK FOR TWO WEEKS AND MY WORK SUCKS. I WILL GIVE A THIRTY DOLLAR REFUND TOMORROW. AGAIN SORRY FOR THE SLOPPY WORK. SINCERELY, MARTY"
Nie chce mi się go męczyć. :)
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#8

Post autor: misienka2008 »

Prosilbym o porade kogos kto zna sie na zasadach Ebay.de. Przystapilem do licytacji a po pewnym czasie wlasciciel wycofal gramofon bez pytania mnie o zgode motywujac to omylkowym opisem wkladki. Sprawa jest dla mnie jasna; zobaczyl, ze nie otrzyma z licytacji tyle ile sobie wyobrazil.

Moje pytanie: czy mial prawo to zrobic i czy ten pretekst mozna oprotestowac? Licytacja byla w toku a wkladka nie ma przeciez znaczenia. Czy mozna bez pytania o zgode licytujacego tak postapic? Takim sposobem mozna przerwac kazda transakcje. Rozpoczecie licytacji nie daje mi zadnych praw?

Edit. Na zdjeciach jest wkladka MM Shure V 15 IV a w opisie Denon DL-160" high Output MC.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2014, 01:31 przez misienka2008, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4006
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#9

Post autor: chudy_b »

Poczytaj regulamin ebay. Nie wiem czy możliwe jest wycofanie aukcji, gdy juz ktoś zalicytował.

Na Allegro zdarzały mi się prośby o wcześniejsze zamknięcie aukcji, ale nie byłem tym zainteresowany. Jednak jeśli ktoś prosił, to pewnie jest to możliwe.

Na ebay na pewno można wycofać aukcję jeśli nikt nie licytował. To przerabiałem. Czy po złożonych ofertach można to zrobić - nie wiem. W sumie logiczna wydaje się możliwość wycofania aukcji, bo ...np pies zjadł, ukradli, zepsuło się. Zdarza się.
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#10

Post autor: misienka2008 »

Facet pisze, ze wstawi na nowo wiec sprzet jest w porzadku. Jutro do nich zadzwonie. Znalazlem juz numer telefonu.

Jestem wk.... :evil: :evil: :evil: Ten gramofon to Kenwood KD-700.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4006
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#11

Post autor: chudy_b »

Trudno powiedzieć o co chodzi. Jak wystawi jeszcze raz, to licytuj jeszcze raz.

Jak wiesz, kupiłem ostatnio gramofon we Francji. Aukcja mimo atrakcyjnej ceny nie cieszyła sie zainteresowaniem. Była chyba ze dwa razy wycofywana i ponownie wystawiana z tą samą ceną. Ni cholery nie wiem o co chodziło sprzedawcy. W końcu postanowiłem zaryzykować i zalicytowałem cenę wywoławczą. Wydaje się, że przyblokowałem możliwość wycofania aukcji. Nikt inny nie licytował, a ja kupiłem gramofon w idealnym stanie z nieopisanymi w aukcji bonusami za super cenę.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3216
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#12

Post autor: Pawelec »

No misienka2008 piękny ten Kenwoodzik, warto powalczyć i wiem jak się czujesz :( . Niestety różne cuda i na ebay się zdarzają. Sporo jes nieuczciwych sprzedających i trzeba uważać zdecydowanie na tych co mają ciekawą ofertę i "0" komentarzy. Kupiłęm kiedyś Wzmak Mackintosh'a za cenę ok 1,6 kZ. Zatarłem ręce z radości i wpłaciłem kasę na szczęście przez PayPal i du........ Zgłosiłem i założyłem sprawę. Kasa wróciła do mnie po 30 dniach. Nie wyrokuję Twojej sprawy bo zdecydowana większość podchodzi uczciwie do sprawy. Wycofanie w trakcie licytacji jest możliwe bo każdy może popełnić błąd opisowy (tutaj ma to ewidentnie miejsce). Możesz oczywiście otworzyć spór ze sprzedającym, ale może tak jak pisał wystawi przedmiot ponownie. Ja się nauczyłem, że cieszę się z zakupu jak przedmiot stoi rozpakowany przede mną. Wiele miałem przypadków, że ustawiając cenę maksymalną witałem się z gąską bo moja cena była na minutę przed zakończeniem dwukrotnie wyższa od licytowanej i co? W ostatnich sekundach rozwala się wór snajperów tudzież innych i przegrywam o 50 centów. Takie życie. Bądź jednak dobrej myśli. :)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#13

Post autor: misienka2008 »

Dzwonilem do dzialu reklamacji Ebay,de ale niestety nic nie wskoralem. Moge tylko zalozyc sprawe w sadzie. Pocieszyli mnie tylko, ze jak sie okazuje maja calkiem sporo takich sytuacji. :cry:

No nic. Mowi sie trudno i kocha sie dalej. Dzieki za zrozumienie i wsparcie. Gdzie mozna sie wyzalic o 1 godz. w nocy? Na Winyl. net. :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#14

Post autor: Wojtek »

misienka, nie przesadzaj. Gadasz o sądach, traktujesz już faceta jak jakiegoś złodzieja, a koleś wycofał oferty i aukcję bo się walnął w opisie. Czy zrobił to świadomie i planował przekręt? Ja tego nie wiem i przypuszczam że Ty też tego nie wiesz tylko dorabiasz sobie teraz historię. Nie dziwię się mu, bo przecież równie dobrze po wygranej licytacji mógłbyś formalnie oczekiwać od niego jakiejś rekompensaty za to, że w opisie był Denon, a dostałeś gramofon ze Szczurem (tak jak na zdjęciach).

Wystawi na nowo i spróbujesz drugi raz. Nie wystawi to trudno, może sprzedał poza aukcją i zakombinował. Jak mu to udowodnisz?
Nie wiem o co tak właściwie chciałbyś się z człowiekiem sądzić ani co reklamować. O to że popełnił błąd i działał zgodnie z regulaminem, a Ty podejrzewasz go o kombinacje? Spokojnie.

EDIT:
Widzę że aukcja wróciła na eBay, ponownie od 1 euro.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#15

Post autor: misienka2008 »

Nie mam zamiaru z nim sie sadzic. To byla tylko rada z Ebay.de. Przekret zrobil na pewno bo moja oferta 130 Euro byla najwyzsza. Za takie gramofony spiewaja duzo duzo wiecej a koniec byl juz bardzo bliski. Reklamowac chcialem fakt wycofania aukcji pomimo przystapienia do niej kilku chetnych. Tak nie powinno byc. Dziwnym trafem zauwazyl ten blad tuz przed zakonczeniem przy czym wkladka na zdjeciach to bez watpienia Shure i kazdy kto licytowal wiedzial o tym. Jest zasada, ze kupujesz to co na fotografii. No ale jesli jest to zgodne z regulaminem...

Dzieki. Jak czlowiek pogada to mu lzej na duszy.
ODPOWIEDZ