Bushcraft; ciągnie mnie do lasu.

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4656
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Bushcraft; ciągnie mnie do lasu.

#106

Post autor: zelazny »

Może już wystarczy, bo ciągniecie śmietnik już od dobrych kilku jak nie kilkunastu postów.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7707
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Bushcraft; ciągnie mnie do lasu.

#107

Post autor: amrowek »

zelazny pisze:
21 maja 2024, 10:28
Może już wystarczy, bo ciągniecie śmietnik już od dobrych kilku jak nie kilkunastu postów.
Jesteśmy ciekawi w końcu na czym stanęło? :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/dtrf9x
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15384
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Bushcraft; ciągnie mnie do lasu.

#108

Post autor: darkman »

zelazny pisze:
21 maja 2024, 10:28
Może już wystarczy, bo ciągniecie śmietnik już od dobrych kilku jak nie kilkunastu postów.
Kilka postów w obliczu 6 lat meandrowania w obliczu głupoty i niebezpiecznego braku wyobraźni to zacny i tak wynik. Czyż nie?
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2380
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Bushcraft; ciągnie mnie do lasu.

#109

Post autor: Peliks »

zelazny pisze:
21 maja 2024, 10:28
Może już wystarczy, bo ciągniecie śmietnik już od dobrych kilku jak nie kilkunastu postów.
My?
Raczej Ty!
Ostatnio zmieniony 21 maja 2024, 12:12 przez Peliks, łącznie zmieniany 1 raz.
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2425
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Bushcraft; ciągnie mnie do lasu.

#110

Post autor: dale »

amrowek pisze:
21 maja 2024, 10:18
To nie o to chodzi tylko ... o praktyczność, bo równie dobrze można zamieszkać w hotelu a na spacer iść do lasu. Bushcraft to coś więcej niż chwilowa zachciewajka :D
Tu już dorabiasz filozofię :) Powiadasz o praktyczność... powiedz mi, ile razy w zwykłych, turystycznych wypadach do lasu, o powodzeniu całego wypadu decydowało np. dodatkowe pół kilograma ładunku? A taką różnicę, według fachowców z branży, zaoszczędzimy stosując np. tytanowy spork i kubek zamiast wojskowego niezbędnika i zwykłego, taniego metalowego kubka, czym w praktyce różni się tzw. nalgenka od butelki po wodzie mineralnej? Mówię tu o amatorskich wyjściach. Z praktycznością, dobór sprzętu ma tu niewiele wspólnego, natomiast, tak jak u nas, marka, sznyt i lans robi robotę. Słowem, kupujemy, dla samego kupowania :)
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4656
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Bushcraft; ciągnie mnie do lasu.

#111

Post autor: zelazny »

darkman pisze:
21 maja 2024, 11:00
zelazny pisze:
21 maja 2024, 10:28
Może już wystarczy, bo ciągniecie śmietnik już od dobrych kilku jak nie kilkunastu postów.
Kilka postów w obliczu 6 lat meandrowania w obliczu głupoty i niebezpiecznego braku wyobraźni to zacny i tak wynik. Czyż nie?
Osiołku, przeczytaj pierwszy post.
Napisałem w nim, że lubię las, lubię po nim chodzić i że chciałbym rozpalić ogień krzesiwem.
Wróciłem do tematu, bo nic w tej kwestii się nie zmieniło, dalej ciągnie mnie do lasu.
W mojej okolicy nie ma lasów.
Co w tym złego, kupić krzesiwo, nóż i je odłożyć na jakiś czas, aby do tego powrócić. Wam tak się nie zdarza? Coś jak z samochodem. Kupujemy jakiś do renowacji, ale z braku chęci czy innych powodów odkładamy to i powracamy po jakimś czasie...
Czasem odkładamy nasze pomysły, chęci zrobienia czegoś do szuflady.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7707
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Bushcraft; ciągnie mnie do lasu.

#112

Post autor: amrowek »

dale pisze:
21 maja 2024, 11:36
Powiadasz o praktyczność..
chodzi o wytrzymałość ... :D @dale, ja już przerobiłem pierwszy lepszy plecak, manierkę i nóż. Podobnie ze śpiworem , matą i poduszką :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/dtrf9x
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2425
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Bushcraft; ciągnie mnie do lasu.

#113

Post autor: dale »

amrowek pisze:
21 maja 2024, 12:28
chodzi o wytrzymałość ...
Dlatego, mimo że używam go kilka razy w roku, no może kilkanaście, mam hamak lesovika, ale kuchenka to zwykła Meva (Spider pro), a nic ultra lekkiego itp. Co prawda mógłbym używać Mory, ale jako snob i gadżeciaż mam kilka nożyków robionych samodzielnie, lub zamawianych, z określonej stali i hartowanych do wskazanej twardości. Ale nic wysokomarkowego :) Co do plecaka, następny będzie na pewno jakiś "znany i polecany" - kupiony "bo chcę", ale najpierw musi się rozpaść obecnie używany - "no name" w stylu militarnym, kupiony 15 lat temu w militarnych.pl - przez pierwsze 6 lat noszony okazjonalnie mocno, potem kilka lat jako plecak "szkolny" Syna, a od 2 lat codziennie do pracy, przeze mnie.
Ale to wszystko, nie są rzeczy z górnej półki w sklepie surwiwalowym :). A przynajmniej nie muszą.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15384
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Bushcraft; ciągnie mnie do lasu.

#114

Post autor: darkman »

zelazny pisze:
21 maja 2024, 11:43
darkman pisze:
21 maja 2024, 11:00
zelazny pisze:
21 maja 2024, 10:28
Może już wystarczy, bo ciągniecie śmietnik już od dobrych kilku jak nie kilkunastu postów.
Kilka postów w obliczu 6 lat meandrowania w obliczu głupoty i niebezpiecznego braku wyobraźni to zacny i tak wynik. Czyż nie?
Osiołku, przeczytaj pierwszy post.
Napisałem w nim, że lubię las, lubię po nim chodzić i że chciałbym rozpalić ogień krzesiwem.
Wróciłem do tematu, bo nic w tej kwestii się nie zmieniło, dalej ciągnie mnie do lasu.
W mojej okolicy nie ma lasów.
Co w tym złego, kupić krzesiwo, nóż i je odłożyć na jakiś czas, aby do tego powrócić. Wam tak się nie zdarza? Coś jak z samochodem. Kupujemy jakiś do renowacji, ale z braku chęci czy innych powodów odkładamy to i powracamy po jakimś czasie...
Czasem odkładamy nasze pomysły, chęci zrobienia czegoś do szuflady.
.. ziew :mrgreen:
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4656
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Bushcraft; ciągnie mnie do lasu.

#115

Post autor: zelazny »

W weekend przejrzę cały wątek, bo po prostu nie wierzę jak mogło dojść do takiego zaśmiecenia. Do pewnego momentu było ok, a później temat zszedł na psy. Wróciłem do niego po dość krótkim czasie, bo ostatni post jest z 17. lipca 2023 roku.
Felix1988
Posty: 3530
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Bushcraft; ciągnie mnie do lasu.

#116

Post autor: Felix1988 »

zelazny pisze:
21 maja 2024, 11:43
lubię las, lubię po nim chodzić i że chciałbym rozpalić ogień krzesiwem.
Gwoli ścisłości, odnośnie tego lasu i krzesiwa :lol:
https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/faq/biwakowanie
ODPOWIEDZ