Prośba - Ankieta dot. preferencji przy zakupie płyt z muzyką

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Prośba - Ankieta dot. preferencji przy zakupie płyt z muzyką

#1

Post autor: loamesoile »

Mam wielką prośbę :)
Planuję wykorzystać wyniki własnych badań w pracy licencjackiej (to już niedługo), ale potrzebuję jeszcze respondentów, którzy deklarują, że starają się kupować płyty, bo w ostatniej chwili zmieniła mi się koncepcja interpretacji. Byłbym wielce obowiązany, gdybyście zechcieli poświęcić chwilę na jej wypełnienie :)

http://moje-ankiety.pl/respond-11364.html

Dziękuję :)
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Prośba - Ankieta dot. preferencji przy zakupie płyt z muzyką

#2

Post autor: Kusma »

wypelniona :)

niektore z pytan wyraznie sugeruja ze ty jako autor masz do czynienia z winylami ;)
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Prośba - Ankieta dot. preferencji przy zakupie płyt z muzyką

#3

Post autor: Wojtek »

loamesoile pisze:Planuję wykorzystać wyniki własnych badań w pracy licencjackiej (to już niedługo)
A ja myślałem, że ty już po studiach ;)

Też wypełniłem, ale dam od siebie parę słów komentarza.

Zdziwiło mnie pytanie "jakie typy albumów muzycznych najchętniej kupujesz?" i takie możliwe odpowiedzi:
polskie, zagraniczne, studyjne, koncertowe, składanki, składanki "best of" danego wykonawcy, z muzyką filmową, z muzyką klasyczną, nie kupuję

Nieco ograniczone pole, co nie? :D Opcje "z muzyką filmową" i "muzyką klasyczną" są po prostu nie na miejscu, moim zdaniem :)

Dodatkowo mamy też pytanie "Ile powinna kosztować płyta CD, abyś rozważył/a jej zakup?" z odpowiedziami:
ok. 10zł, 10-20zł, 20-30zł, obecne ceny mi odpowiadają, niezależnie od ceny nie zamierzam kupować płyt

Trzeba założyć, że wg autora "obecne ceny" to wszystko od 30zł w górę, gdzie średnia sklepowa to jakieś 50zł :)

Nie wiem też jak mam rozumieć takie pojęcia jak "wielokrotność użytku" czy "uniwersalność" w kontekście nośników muzycznych, mimo że siedzę w temacie nie od wczoraj.
Kusma pisze:niektore z pytan wyraznie sugeruja ze ty jako autor masz do czynienia z winylami ;)
Nie zauważyłem tego :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Re: Prośba - Ankieta dot. preferencji przy zakupie płyt z mu

#4

Post autor: loamesoile »

Wojtek pisze:A ja myślałem, że ty już po studiach ;)
Nie, jeszcze trochę mi zostało :)
Zdziwiło mnie pytanie "jakie typy albumów muzycznych najchętniej kupujesz?" i takie możliwe odpowiedzi:
polskie, zagraniczne, studyjne, koncertowe, składanki, składanki "best of" danego wykonawcy, z muzyką filmową, z muzyką klasyczną, nie kupuję
Rozumiem, to, że to jest kilka typów opcji w jednej beczce, ale próbowałem wczuć się w położenie zwykłego konsumenta, niekoniecznie zainteresowanego co i jak. Zresztą o prawdopodobne wybory przy tym pytaniu pytałem wcześniej właśnie takich osób i takie propozycje dostałem, więc stwierdziłem, że tak właśnie dam. Nie chodziło mi o rozdrabnianie się na gatunki, bo ankieta bada czynniki pozamuzyczne wpływające na zakup :)
Dodatkowo mamy też pytanie "Ile powinna kosztować płyta CD, abyś rozważył/a jej zakup?" z odpowiedziami:
ok. 10zł, 10-20zł, 20-30zł, obecne ceny mi odpowiadają, niezależnie od ceny nie zamierzam kupować płyt
Trzeba założyć, że wg autora "obecne ceny" to wszystko od 30zł w górę, gdzie średnia sklepowa to jakieś 50zł :)
Tak, wiadomo, że ceny są różne w zależności od płyty, wydania. Przyznaję rację, że kategoria 30-40 też powinna się znaleźć. Ze względu na różnego typu akcje typu "polska cena" przyjąłem takie założenie znowu wczuwając się w jakąś tam średnią. Może nieco pochopnie.
Nie wiem też jak mam rozumieć takie pojęcia jak "wielokrotność użytku" czy "uniwersalność" w kontekście nośników muzycznych, mimo że siedzę w temacie nie od wczoraj.
Subiektywnie rzecz jasna ;) Chodziło bardziej o skojarzenia i przywiązywanie do nich znaczenia. Faktycznie te pojęcia na pewnej płaszczyźnie się zazębiają. Np. download może być uniwersalny przez to, że możemy nagrać go na płycie audio albo mp3 i jest bardziej wielokrotnego użytku niż płyta CD, która ulega zarysowaniom i nieroztropnie eksploatowana może stać się nieodczytywalna dla playera czy winyla, który także w jakiś sposób się zużywa i także można go porysować etc., z drugiej strony download może przepaść wraz z formatem dysku itd.
Awatar użytkownika
nasiaka
Posty: 170
Rejestracja: 02 gru 2011, 18:34

Prośba - Ankieta dot. preferencji przy zakupie płyt z muzyką

#5

Post autor: nasiaka »

Zrobione :)
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Prośba - Ankieta dot. preferencji przy zakupie płyt z muzyką

#6

Post autor: kaZ »

Ja też się skusiłem :)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
greg
Posty: 145
Rejestracja: 13 lis 2010, 16:52

Re: Prośba - Ankieta dot. preferencji przy zakupie płyt z mu

#7

Post autor: greg »

Wypełniona :)
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 895
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Prośba - Ankieta dot. preferencji przy zakupie płyt z mu

#8

Post autor: krolix »

Done! ;)
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba - Ankieta dot. preferencji przy zakupie płyt z mu

#9

Post autor: Reymont »

Poszło
Awatar użytkownika
Crash
Posty: 14
Rejestracja: 23 mar 2012, 15:24
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Prośba - Ankieta dot. preferencji przy zakupie płyt z mu

#10

Post autor: Crash »

No i wypełniłem :D
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Prośba - Ankieta dot. preferencji przy zakupie płyt z muzyką

#11

Post autor: loamesoile »

Dziękuję wszystkim bardzo za odpowiedzi ;)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Prośba - Ankieta dot. preferencji przy zakupie płyt z mu

#12

Post autor: kielek »

Czy możesz pokusić się o jakieś podsumowanie ankiety(ogólne wyniki,preferencje ankietowanych itp)?
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Prośba - Ankieta dot. preferencji przy zakupie płyt z mu

#13

Post autor: Krzyś »

kielek pisze:Czy możesz pokusić się o jakieś podsumowanie ankiety(ogólne wyniki,preferencje ankietowanych itp)?
będzie podsumowanie - w postaci pracy licencjackiej (;

a autorowi pracy sugeruję nie publikować wyników przed czasem, gdyż jeżeli praca będzie przepuszczana przez antyplagiat, to mogą wyjść dziwne rezultaty, jeśli bot antyplagiatu zindeksuje i doda do bazy opublikowane przedwcześnie wyniki.

Nie mam pojęcia jak należy (i w jakim zakresie jest to dozwolone) cytować własne, wcześniejsze utwory, żeby nie było to autoplagiatem i żeby było OK pod względem formalnym, ale wydaje mi się, że skoro np. zacytowanie (poprawne, z podaniem źródła) połowy książki w pracy dyplomowej prawdopodobnie spowoduje czyjeś obiekcje, to tak samo zacytowanie w całości jakiegoś innego utworu własnego autorstwa w pracy również nie jest dobrym pomysłem - więc ja bym na wszelki wypadek uważał i nie publikował nic przed czasem.

Po obronie to już co innego - po upływie 6 miesięcy od obrony albo złożenia pracy (nie pamiętam dokładnie) autor może zrobić z pracą, co chce (w ciągu tych 6 miesięcy nie można opublikować pracy, gdyż pierwszeństwo publikacji ma uczelnia - co jest zapisane wprost w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych)
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Prośba - Ankieta dot. preferencji przy zakupie płyt z muzyką

#14

Post autor: loamesoile »

O, dziękuję za nakreślenie materii, bo jeszcze się tym nie interesowałem :)
Oczywiście przedstawię wszystko potem i tutaj ;)
ODPOWIEDZ