Telewizor 2015

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Telewizor 2015

#1

Post autor: JacK »

Stoję przed wyborem nowego telewizora. Wybór ogromny, bo modeli cała masa. Problem w tym że każdy telewizor o jakim poczytałem na forach specjalistycznych przez jednych jest chwalony, przez innych mieszany z błotem. Trochę inaczej niż z gramofonami gdzie od lat wiadomo które modele są dobre, a które należy omijać. Więc pomyślałem że zapytam normalnych ludzi z czego oglądacie telewizje i filmy. Czy możecie polecić swój telewizor ? Myślę że jestem osobą normalną, więc nie zamierzam spędzać czasu na wpatrywaniu się w pusty ekran lub latające kwadraty, czy kalibrowaniu go tysiące razy wzorem kolegów z hd forum. Chce aby kolory były w miarę rzeczywiste, a świat przez niego oglądany nie był zbyt cukierkowy czy wycięty żyletką. Fajnie byłoby aby się też nie psuł, przynajmniej kilka lat :)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Telewizor 2015

#2

Post autor: Wojtek »

Sony Bravia i do przodu ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Telewizor 2015

#3

Post autor: klin »

Ja mam od dwóch lat 55 calowy LCD od Sony i jestem zadowolony. Nie ma to jakości plazmy ale i nie żre tyle energii, a że mam małe dzieci i ten telewizor mimo wszystko trochę pracuje w tle wyświetlając bajki, to dla mnie dość ważne. Poza tym ma kilka bardzo fajnych funkcji jak wyswietlanie obrazu z mojej xperii po dotknięciu jej pilotem i takie tam ;)
No i najważniejsza dla mnie sprawa - to jest mój kolejny telewizor sony i one się u mnie jak na razie nie psują. No i piloty są baaardzo wytrzymałe - dzieci jeszcze nie zniszczyły.
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Telewizor 2015

#4

Post autor: MeqhabTion »

JacK pisze:Chce aby kolory były w miarę rzeczywiste, a świat przez niego oglądany nie był zbyt cukierkowy czy wycięty żyletką.
Marzyciel... ;) Niestety rozjazd parametrów i kolorów w matrycach tego samego producenta, tego samego rodzaju, ba modelu i wielkości jest faktem. Ale... w tej chwili tak jak koledzy powyżej polecałbym Sony np. serię W8 (przede wszystkim za matrycę, a co za tym idzie jakość obrazu). Nie polecam ładowania się w 4k (technologia jeszcze lata świetlne przed jakością nadawanego sygnału, a i w Full HD nie wszyscy jeszcze "wysyłają sygnał", dla mnie zbędny, drogi gadżet). Jeżeli chodzi o wytrzymałość, to tak jak ze wszystkim obecnie - zależy jaki egzemplarz trafisz, ale fakt, że Sony raczej dobrze wypadają, ale też Samsung. Co do dźwięku to raczej lepiej podłączyć pod coś zewnętrznego (np. wzmak stereo :lol: ) i to się tyczy prawie wszystkich. Jak lubisz bajery i kolorowe światełka dostosowujące się do obrazu, to Philips ma ciekawe rozwiązanie - Ambilight (też gadżet).

Ogólnie mimo wszystko polecam kalibrację, ale nie na zasadzie gotowych wzorów z netu (bo matryce się różnią parametrami) tylko zrobiona przez fachowca. Ale to jak stwierdzisz, że coś z obrazem nie do końca Ci pasuje. W Sony w miarę to wygląda.

Rada, pobaw się ustawieniami jak będziesz oglądał i testował. To co jest wyświetlane w sklepach to w większości specjalny tryb podbijający co się da, a potem w domu wychodzi... :shifty: kupa.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Telewizor 2015

#5

Post autor: JacK »

No proszę jaka jednomyślność :) W moim zasięgu jest Sony KDL-55W829B. Przyznam się że wcześniej nie brałem tej firmy pod uwagę, trochę w sklepie przepatrzyłem wszechobecne samsungi, LG, jakiegoś panasonica, natomiast sony ni jak nie wszedł mi w drogę. Może w MM mają na tę fimę małą marże że uciskają ją po kątach.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Telewizor 2015

#6

Post autor: Obywatel »

Nie wiem jak z telewizorami, ale przy okazji kupowania różnych innych sprzętów nigdy ostatecznie nie zdecydowałem się na zakup w MM. Po pierwsze ciężko tam znaleźć coś sensownego, a jak już się trafiało, to zawsze i tak korzystniej to było kupić gdzie indziej - w RTV Euro AGD, Media Expert, u lokalnych sprzedawców albo w internecie. Także w kwestii wyboru TV nie pomogę, ale doradzam przyjrzenie się ofercie innych sklepów niż MM.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Telewizor 2015

#7

Post autor: chudy_b »

W MM zawsze negocjujcie ceny. Kierownik wchodzi na ceneo i daje sensowną ofertę.
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Telewizor 2015

#8

Post autor: MeqhabTion »

Jeśli chcesz Sony to ja z kolei radziłbym się udać do SonyCenter to co tam mają odbiega trochę od tego co dostają/zamawiają markety (w sensie komponentów, na plus), a i potargować się też można.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Telewizor 2015

#9

Post autor: Myszor »

To ja się podepnę.
Ponieważ czeka mnie zakup niedługo to pytam czy macie jakieś sprawdzone typy.
Warunki: nie mniejszy niż 50 cali i z tunerem telewizji naziemnej cyfrowej.
Ma ktoś może ten zakrzywiony samsunga co reklamuja ? Nie wiem tylko czy się to da powiesić na ścianie.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Telewizor 2015

#10

Post autor: JacK »

Z telewizorów po selekcji wybrałem dwie marki czyli sony z serii 8 rocznik 2015 oraz panasonic z serii CX (2014) lub AX (2015). Oba w wersji 4K i 3D oraz z tunerem satelitarnym i naziemnym co przy telewizorze jest dla mnie ważne. W sony w wersji 65 cali było ciut za drogo, jednak obraz badzo ładny. W panasoniku 55' obraz też dobry i bardzo fajna funkcja udostępniania sygnału telewizyjnego na urządzenia mobilne. Jednak po rodzinnej naradzie kupiliśmy kinodomowy projektor... i jest super :D Nie ma problemu z rozmiarem ekranu czy oglądaniem pod dowolnym kątem... super :D
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Telewizor 2015

#11

Post autor: Myszor »

Też o tym myślałem ale naprawdę dobry projektor na którym da się oglądać w dzień to kupa forsy.
Przyjrzę się panasonikku choć 4k i 3d jest dla mnie bez znaczenia.
Dzięki.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Telewizor 2015

#12

Post autor: Regsoft »

Myszor pisze:na którym da się oglądać w dzień
Domowe projektory filmowe są ciemne i ciche. Zresztą na wszystkich obraz ma znakomity kontrast i kolory jedynie przy zaciemnieniu. Z kolei te głośne, bardzo jasne, biznesowe maszyny w nocy wypalają oczy a przy lekkim doświetleniu z kolei gubią klimat kina :lol:

PS. Używam projektory w domu (oprócz telewizorów) już prawie 10 lat.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Telewizor 2015

#13

Post autor: Myszor »

Ok. Jaki byś polecał by się nie zrujnować? Czy można sygnał wysyłać bezprzewodowo by nie kuć całego domu ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Telewizor 2015

#14

Post autor: Wojtek »

JacK pisze:Jednak po rodzinnej naradzie kupiliśmy kinodomowy projektor... i jest super
A ile kosztował? :morda:
Myszor pisze:Czy można sygnał wysyłać bezprzewodowo
http://thewirecutter.com/reviews/the-be ... ansmitter/

Nie licz jednak na taką samą jakość co po kablu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Telewizor 2015

#15

Post autor: Regsoft »

Myszor pisze:Ok. Jaki byś polecał by się nie zrujnować? Czy można sygnał wysyłać bezprzewodowo by nie kuć całego domu ?
Sam preferuję stosunkowo ciche DLP FullHD, 2000-2500 ANSI w trybie pracy (zależy od pomieszczenia, odległości projekcji i zaciemnienia) ...
Najlepiej coś z tańszych (nie widzę sensu rzucania się w te najdroższe, wolę wymieniać całość przy słabnącej lampie).
BenQ, Acer, Optoma, ViewSonic itd. ... koszt 2500-3000 zł.
Aktualnie mam BenQ ...

Używam na kablu HDMI grubości kciuka :lol:
Wcale nie łatwo było kupić tanio działający prawidłowo (bez certyfikacji na FullHD) o długości 15m ale udało się (za ok. 100 zł) ...
Najpierw sprawdź dobrze kabel zanim go zaczniesz wciskać w jakiś kanał !
Sensowne mocowanie jest na suficie a zasilanie i tak musiałbyś dokładać więc chyba nie ma co kombinować bezprzewodowo (a słyszałem co nie co o kiepskich efektach takich eksperymentów choć było to ponad 2 lata temu)
Oczywiście przy okazjonalnym odpalaniu można położyć na stoliku a kable ciągnąć po podłodze ...

Do telewizji czy w dzień używam plazmy ...
Filmy oglądam wieczorem więc nie ma problemu z zaciemnieniem ...
Ekran około 2.5m ...
Odbity obraz nie męczy ...
Klimat kinowy ... :mrgreen:

PS. To chyba temat na zupełnie inny wątek :?
ODPOWIEDZ