Z wizytą u Regi

zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Z wizytą u Regi

#16

Post autor: zbyszek1982 »

Wszystkie regi testowane przez M. Fremera odtwarzały sygnał testowy 3150Hz z częstotliwością 3175Hz :)
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: Z wizytą u Regi

#17

Post autor: holy_shit_89 »

Ale czy istnieje sposób, żeby to zwolnić? :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Z wizytą u Regi

#18

Post autor: darkman »

A przeszkadza Ci?

p.s. Jacek, jak na Master Hicie kładłem odważnik z wagi domowej od mojej Babci, to zwalniał.
Nie wiem o ile, ale spoko Beatlesi jakby oryginalniejsi wychodzili, że o Stonesach nie wspomnę. Będzie Pan zadowolony :D
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: Z wizytą u Regi

#19

Post autor: holy_shit_89 »

Nie przeszkadza, ale wychodzi na to, że nie wiem jak muzyka brzmi w oryginale :P
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Z wizytą u Regi

#20

Post autor: cooledit »

holy_shit_89 pisze:
Nie przeszkadza, ale wychodzi na to, że nie wiem jak muzyka brzmi w oryginale :P
Faktycznie, jak nie masz materiału porównawczego, to przy niedużych różnicach prędkości nie jesteś w stanie tego stwierdzić. Przerabiałem to jakiś czas temu u siebie i byłem bardziej niż zdziwiony, gdy do tego doszedłem puszczając najpierw czarną płytę a zaraz potem przez zupełny przypadek to samo z CD.

Co do zmiany prędkości obrotowej to przy braku regulacji pozostaje jedynie wymiana rolki na silniku.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: Z wizytą u Regi

#21

Post autor: holy_shit_89 »

I teraz gra już dobrze u Ciebie?
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Z wizytą u Regi

#22

Post autor: cooledit »

Teraz gra bo wyregulowałem obroty bo mam na szczęście w Solidzie regulację. Ale długo słuchałem święcie przekonany, że mam dobrze ustawione a tu nagle kuku-niespodzianka była. Trzeba było regulację robić jeszcze raz. Niestety w gramofonach bez regulacji jedyne wyjście to wymiana rolki na silniku. Czasem bywają zewnętrzne zasilacze wyposażone w zmianę obrotów 9tak miałem w Pro-Ject`cie) ale czy są modele z dodatkową regulacją to już tego niestety nie wiem. Nie spotkałem takich. Może ahaja coś by wymyślił do kompletu z Husariaami i Nudami?
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: Z wizytą u Regi

#23

Post autor: holy_shit_89 »

Do Regi można dokupić zewnętrzny zasilacz, tylko kosztuje połowę ceny gramofonu, więc p...dole to :)

P.S.
Jest różnica jakichś 4 sekund między czasem utworu podanym na labelu, a tym ile trwa w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Z wizytą u Regi

#24

Post autor: cooledit »

No ale utwór trwa 20 min czy 3.25min ? Bo to jest znaczna różnica.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: Z wizytą u Regi

#25

Post autor: holy_shit_89 »

2.11
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Z wizytą u Regi

#26

Post autor: cooledit »

No to jest już dość duża różnica w czasach ale i tak bez materiału porównawczego ciężka do wychwycenia.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Z wizytą u Regi

#27

Post autor: Wojtek »

holy_shit_89 pisze: Do Regi można dokupić zewnętrzny zasilacz, tylko kosztuje połowę ceny gramofonu, więc p...dole to :)
To Ty nie wiedziałeś w co się pakujesz kupując Regę? Sam gramofon to zachęta. Żeby to grało jak trzeba to musisz doinwestować we wszystkie upgrade kity ;)
cooledit pisze: Może ahaja coś by wymyślił do kompletu z Husariaami i Nudami?
Ahaja raczej doradziłby nie bawić się w śmieszne konstrukcje zamiast próbować "zaradzić" problemowi "u źródła" :)

Te 4 sekundy z 2.11 to by wychodziło jakieś 3%, a to już jest całkiem konkretny pitch.

Może sprawdź obroty appką w telefonie?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Z wizytą u Regi

#28

Post autor: cooledit »

A jak masz w Twojej Redze przekazywany napęd? Paskiem gumowym czy czymś na kształt żyłki ?
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: Z wizytą u Regi

#29

Post autor: holy_shit_89 »

Wojtek pisze:To Ty nie wiedziałeś w co się pakujesz kupując Regę? Sam gramofon to zachęta. Żeby to grało jak trzeba to musisz doinwestować we wszystkie upgrade kity ;)

Może sprawdź obroty appką w telefonie?
No nie wiedziałem... :? Nie stać mnie teraz ani na inwestowanie ani na ewentualną wymianę gramofonu, więc zostanie tak jak jest. Serio, gdybym dzisiaj nie przeczytał tego wątku to nigdy bym się nie skapnął, że Rega kręci szybciej. Większość płyt które mam znałem już wcześniej, a różnicy nie słyszę, więc albo coś mam ze słuchem, albo różnica nie jest tak znaczna. Doświadczenie cooledita kazałoby jednak sądzić, że jakaś różnica tam jest.

Nie mam apki, bo nie mam mądrego telefonu ;)

@cooledit - cienki pasek gumowy
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Z wizytą u Regi

#30

Post autor: Wojtek »

holy_shit_89 pisze: Doświadczenie cooledita kazałoby jednak sądzić, że jakaś różnica tam jest.
Dopiero cooledit Cię przekonał że to nie bujdy? Smutno.

Generalnie z wątku o fabryce Regi zrobił się wątek techniczno-problemowy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ