Ostatnio oglądałem...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4734
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Ostatnio oglądałem...

#3211

Post autor: Mawis »

Arkadyo pisze:
14 mar 2024, 14:33
Powiedzmy wprost to sf klasy C, akcja klasy B a zdjęcia i montaż klasy A
Raczej go nie polecam :) podobnie jak starszych MM - miały swój czas ale dzisiaj to żal patrzeć
Ja akurat lubie te starsze MM, pierwsze trzy. A co powiesz na pierwszego Highlandera? To co prawda bardziej fantasy ale tez juz klasyka. No i oczywiscie pierwszy Terminator.
Z mało znanych pozycji a moim skromnym zdaniem bardzo dobry, klimatyczny, w stylu post-apo i warto obejrzec to Hardware. Trzeba poszukac w sieci bo film kultowy a malo dostepny. Mial slabą dystrybucje i gdzies sie szwendal na Vhesach w drugim obiegu. Kiedys go odszukalem w sieci ale juz nie pamietam gdzie, YT? CDA? Chyba wroce do niego bo ma klimat.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
TomekT
Posty: 214
Rejestracja: 23 lut 2023, 22:42
Lokalizacja: Koszalin, ten koło Mielna ;)

Re: Ostatnio oglądałem...

#3212

Post autor: TomekT »

Z klimatu mangi polecę "Alita: Battle Angel" (Rodrigez)
A ze space-oper w starym stylu ;) "Jupiter: Intronizacja" (Wachowscy)
Oba bardzo lubię 8-)
Pozdroofka
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens...
Obrazek
Technics SL-1600mk2 + Jogurt DL-301 II + PreamP Combo
Emotiva PT-100/A-300 -> Castle Knight 5
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Ostatnio oglądałem...

#3213

Post autor: Arkadyo »

Mawis pisze:
15 mar 2024, 08:37
Arkadyo pisze:
14 mar 2024, 14:33
Powiedzmy wprost to sf klasy C, akcja klasy B a zdjęcia i montaż klasy A
Raczej go nie polecam :) podobnie jak starszych MM - miały swój czas ale dzisiaj to żal patrzeć
Ja akurat lubie te starsze MM, pierwsze trzy. A co powiesz na pierwszego Highlandera? To co prawda bardziej fantasy ale tez juz klasyka. No i oczywiscie pierwszy Terminator.
Z mało znanych pozycji a moim skromnym zdaniem bardzo dobry, klimatyczny, w stylu post-apo i warto obejrzec to Hardware. Trzeba poszukac w sieci bo film kultowy a malo dostepny. Mial slabą dystrybucje i gdzies sie szwendal na Vhesach w drugim obiegu. Kiedys go odszukalem w sieci ale juz nie pamietam gdzie, YT? CDA? Chyba wroce do niego bo ma klimat.
Prawda Hardware jest świetny aż mi wstyd, że umknął mi w poprzednich postach ale pisałem z głowy i napewno jeszcze wygrzebałby kilka pozycji które tutaj nie padły a warto je zobaczyć. W niektórych gdzieś, coś mi tam dzwoni ale nie mogę sobie przypomnieć na tyle żeby mieć punkt zaczepienia i poszukać w guglu.
Np cos fajnego oglądałem o konflikcie z obcymi będącymi czystą energią - wydaje mi się, że to coś z serii battlestar galactica z którą do bliższego zapoznania przymierzam się od dłuższego czasu.
Z Highlanderem mam ten problem, że to fantasy a to nie moja bajka, choć jak pokazała Gra o tron można to zrobić naprawdę dobrze ale ogólnie dobrego fantasy w kinie zwyczajnie brak.
Nieśmiertelnego pamiętam jeszcze z dużego ekranu - w PRL takie filmy to było wydarzenie kulturowe :) Mam z tego względu do niego ogromny sentyment. Dobrze się to wtedy oglądało ale duża w tym zasługa socrealizmu w którym jakikolwiek powiew świeżości był czystym złotem. I człowiek nie był takim malkontentem jak dzisiaj.
To były czasy gdzie siła imperium i ciemnej mocy bijąca od Dartha Vadera wgniatała gówniarza jak ja w kinowy fotel. A z dzisiejszej perspektywy Star Wars, nawet te "pierwsze czwarte"...
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Ostatnio oglądałem...

#3214

Post autor: Arkadyo »

TomekT pisze:
15 mar 2024, 09:48
Z klimatu mangi polecę "Alita: Battle Angel" (Rodrigez)
A ze space-oper w starym stylu ;) "Jupiter: Intronizacja" (Wachowscy)
Oba bardzo lubię 8-)
Jupiter podobny ideowo do Diuny natomiast Alita... Kurcze uwielbiam Christopha Walza i jest tam sporo świetnych pomysłów natomiast chciałbym dwójkę która domknęłaby, nie tyle fabułę, co taki a nie inny świat. Obydwa obejrzałem z przyjemnością, podobnie jak Diunę, jednak jupiter zupełnie bez warstwy science w fiction, natomiast Alita ma potencjał ale chciałbym poczuć spoiwo tego świata bo narazie to jakiś niesprecyzowany ulepek.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4734
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Ostatnio oglądałem...

#3215

Post autor: Mawis »

Tak ja tez ogladalem Niesmiertelnego w kinie, to był sztos! Przy okazji jeden z lepszych soundtrackow ever w mojej opinii ;)
Ostatnio sobie obejrzalem Gwiezdne Wojny z moimi dzieciakami 9 i 14 lat, nie powiem zeby je powaliło :lol:
A z dobrych , nawet bardzo dobrych post-apo a tez jakos mało znanych to Droga z Viggo Mortensenem. Mocny obraz!
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
TomekT
Posty: 214
Rejestracja: 23 lut 2023, 22:42
Lokalizacja: Koszalin, ten koło Mielna ;)

Re: Ostatnio oglądałem...

#3216

Post autor: TomekT »

Arkadyo pisze:
15 mar 2024, 10:13
zupełnie bez warstwy science w fiction
To zdecydowana większość tak ma. Takie mocno "science" to do głowy przychodzą mi dwa tylko: Marsjanin i Grawitacja...
Pozdroofka
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens...
Obrazek
Technics SL-1600mk2 + Jogurt DL-301 II + PreamP Combo
Emotiva PT-100/A-300 -> Castle Knight 5
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Ostatnio oglądałem...

#3217

Post autor: Bacek »

Jak dla mnie druga część Diuny jest mocno taka sobie. Oczywiście graficznie piękna ale cała historia się nie klei. Gdybym nie czytał książek albo nie oglądał Lynchowej wersji to w wielu miejscach miał bym wątpliwości o czym to w ogóle jest i skąd część ruchów fabularnych się bierze.
O ile w pierwszej części wiele się nie działo i pewnie niedopowiedzenia tam uchodziły, to w drugiej wepchali 3 x więcej akcji i duża jej cześć bierze się nie wiadomo skąd.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Ostatnio oglądałem...

#3218

Post autor: Arkadyo »

TomekT pisze:
15 mar 2024, 10:24
Arkadyo pisze:
15 mar 2024, 10:13
zupełnie bez warstwy science w fiction
To zdecydowana większość tak ma. Takie mocno "science" to do głowy przychodzą mi dwa tylko: Marsjanin i Grawitacja...
Mamy obecnie zalew superprodukcji m.in. marvela gdzie science nie istnieje nawet w tle ale dobre s cały czas się broni - choćby ze świeżynek - westworld, the last of us, ekspansja, cyberpunk edgerunners, blade runner 2049, Elysium i kurcze Avatar - przeca tuz w sf ostatnich lat. Z Tomkiem scientologiem mamy kilka pozycji - niepamięć, na skraju jutra i chyba nawet raport mniejszości podciągnałbym. Poza tym Intersteller, Grawitacja, Marsjanin a nawet Wojna o jutro. Jest jeszcze kilka pomniejszych jak Tenet czy wyśmienity upgrade, ex machina, chappy... Dobre SF ciągle żyje i mam nadzieje, że będzie tak cały czas.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1170
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostatnio oglądałem...

#3219

Post autor: Piterski »

Mawis pisze:
15 mar 2024, 10:24
Ostatnio sobie obejrzalem Gwiezdne Wojny z moimi dzieciakami 9 i 14 lat, nie powiem zeby je powaliło :lol:
Ja by oglądali w kinie to pewnie by na nich wrażenie zrobiło. Do tego nie wystarczy duży TV czy projektor. Potrzebny jest ekran na kilkanaście metrów i ciemne pomieszczenie kina i wtedy dopiero to działa.
Arkadyo pisze:
15 mar 2024, 09:50
Np cos fajnego oglądałem o konflikcie z obcymi będącymi czystą energią
A nie mylisz tego z filmem gdzie to ludzdzie ludzi zamieniali w takie energetyczne postacie? Jest na którymś z kanałów streamingowych, już nie pamiętam ani na którym ani tytułu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1170
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostatnio oglądałem...

#3220

Post autor: Piterski »

Bacek, ja myślę że ten niedosyt wypływa z tego, że oczekiwaliśmy ekranizacji powieści. Wtedy jak dla mnie to powinno być dłuższe lub w dwóch częściach.
Możliwe, że część treści wykorzystają w części trzeciej i wtedy ta ekranizacja będzie się razem trzymać. Dla mnie też było za szybko i za dużo pominięto w stosunku do książki.
Jednak skoro słyszę głosy, że cześć pierwsza była za długa i za nudna to widać, że ludzie oczekują igrzysk nie wiernych ekranizacji.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Ostatnio oglądałem...

#3221

Post autor: Arkadyo »

Arkadyo pisze:
15 mar 2024, 09:50
Np cos fajnego oglądałem o konflikcie z obcymi będącymi czystą energią
A nie mylisz tego z filmem gdzie to ludzdzie ludzi zamieniali w takie energetyczne postacie? Jest na którymś z kanałów streamingowych, już nie pamiętam ani na którym ani tytułu.
Wszystko jest możliwe - wydaje mi się, że była to całkowita animacja CGI i całość fabuły siedziała na dwójce kosmonautów? Żołnierzy? Napewno płci przeciwnych mających się ku sobie i mierzyli się z czymś będącym jakimś stanem energetycznym. Czy to było coś z duchami ludzkimi. Rany nie pamietam ale było niezłe.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1170
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostatnio oglądałem...

#3222

Post autor: Piterski »

To nie to, ten to klasyczny film, akcja wojskowa gdzieś w byłej Jugosławia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Ostatnio oglądałem...

#3223

Post autor: Bacek »

Piterski pisze:
15 mar 2024, 11:03
Bacek, ja myślę że ten niedosyt wypływa z tego, że oczekiwaliśmy ekranizacji powieści. Wtedy jak dla mnie to powinno być dłuższe lub w dwóch częściach.
Możliwe, że część treści wykorzystają w części trzeciej i wtedy ta ekranizacja będzie się razem trzymać. Dla mnie też było za szybko i za dużo pominięto w stosunku do książki.
Jednak skoro słyszę głosy, że cześć pierwsza była za długa i za nudna to widać, że ludzie oczekują igrzysk nie wiernych ekranizacji.
Ja rozumiem że filmy nie oddają tego co jest w literaturze a nawet jestem wstanie przymknąć oko na to że sama fabuła jest skracana.
Tu mi bardziej nie pasuje że to co się dzieje w akcji nie ma jakichkolwiek logicznych przesłanek, choćby zdawkowego wytłumaczenia a jak już to pojawia się pół zdania i ludzie którzy czytali książki z tego i z tego co przeczytali łapią sens i historię. Z grą aktorską też różnie miejscami było, choćby permanentny foch z zatwardzeniem Chani przez cały seans.

Pierwsza część mi się podobała, druga już nie bardzo. Nie było w niej historii książkowej czy własnej, bardziej zbitka osobnych i luźno (lub nielogicznie) powiązanych wątków.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1170
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostatnio oglądałem...

#3224

Post autor: Piterski »

Bacek pisze:
15 mar 2024, 11:30
Pierwsza część mi się podobała, druga już nie bardzo. Nie było w niej historii książkowej czy własnej, bardziej zbitka osobnych i luźno (lub nielogicznie) powiązanych wątków.
Odczucia mamy trochę podobne ale od osób, które książki nie czytały mam zazwyczaj opinie ze mają pozytywny odbiór. Z recenzji słyszę, że pierwsza cześć była za długa, że ludzie by z kin powychodzili no to zrobili to na łapu capu. Ja to odebrałem troszkę jak niepowiązany pokaz scen, szczególnie te Fremeńskie akcje sabotażowe. Dialogów było jak na lekarstwo bo podobnież reżyser ich nie lubi. Podobnież wycięto sporo materiału, ja sądzę że jego właśnie może teraz brakować. Mi by nawet godzinę dłuższy film nie przeszkadzał.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1364
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Ostatnio oglądałem...

#3225

Post autor: daru0105 »

Piterski pisze:
15 mar 2024, 13:34
Bacek pisze:
15 mar 2024, 11:30
Pierwsza część mi się podobała, druga już nie bardzo. Nie było w niej historii książkowej czy własnej, bardziej zbitka osobnych i luźno (lub nielogicznie) powiązanych wątków.
Odczucia mamy trochę podobne ale od osób, które książki nie czytały mam zazwyczaj opinie ze mają pozytywny odbiór. Z recenzji słyszę, że pierwsza cześć była za długa, że ludzie by z kin powychodzili no to zrobili to na łapu capu. Ja to odebrałem troszkę jak niepowiązany pokaz scen, szczególnie te Fremeńskie akcje sabotażowe. Dialogów było jak na lekarstwo bo podobnież reżyser ich nie lubi. Podobnież wycięto sporo materiału, ja sądzę że jego właśnie może teraz brakować. Mi by nawet godzinę dłuższy film nie przeszkadzał.
Czekamy na wersję reżyserską. Z chęcią bym zobaczył cały materiał
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
ODPOWIEDZ