Ostatnio oglądałem...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pedro9
Posty: 165
Rejestracja: 07 mar 2018, 11:14

Re: Ostatnio oglądałem...

#3226

Post autor: pedro9 »

Piotr
Awatar użytkownika
MacPhisto
Posty: 1689
Rejestracja: 19 lut 2020, 13:09
Gramofon: Victor QL-A7

Re: Ostatnio oglądałem...

#3227

Post autor: MacPhisto »

JVC QL-A7, pre CAT, Yamaha HTR 6130, Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1171
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostatnio oglądałem...

#3228

Post autor: Piterski »

daru0105 pisze:
15 mar 2024, 23:08
Czekamy na wersję reżyserską. Z chęcią bym zobaczył cały materiał
Podobnież reżyser się zarzekał że nie będzie wersji reżyserskiej, że to co wyciął to wyciął bezpowrotnie.

PS. Czy do pierwszej cześć wyszła wersja reżyserska? Chyba nie?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1619
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostatnio oglądałem...

#3229

Post autor: Szelak »

„Strefa Interesów” właśnie na ekranach.
Niebywałe, jak można pokazać okrucieństwo i barbarzyństwo ukazując sielskie i spokojne życie. Film dający wiele do myślenia na bardzo wielu aspektach.

Kto chodzi do tych kin? Ledwo pojawił się pierwszy napis końcowy, a już połowa wystrzeliła tyłkami w górę by po kilkunastu sekundach opuścić salę. W ciągu następnej minuty sala opustoszałą całkowicie. Szczyt wszystkiego nastąpił w kolejnej minucie rozpalono na maksa wszystkie światła na sali i wjechała obsługa z odkurzaczami, a napisy trwały jeszcze przez kilka minut.
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Ostatnio oglądałem...

#3230

Post autor: Arkadyo »

The Creator - Twórca, nowe HARD SF. W teorii ma wszystko co ten typ filmu powinien mieć - nawet trochę innowacyjności. Niedaleka przyszłość - wojna ludzi z SI - tyle mogę spojlerować bo ta wiedza nic nie wnosi i jest znana od pierwszych minut filmu. Są dobrzy i źli, cały czas się dzieje, widowiskowe i sprawne - świat pokazany okiem kamery - jak z najlepszych SF, palce lizać. Fabuła... No własnie, jakaś tam cały czas biegnie do finału ale jest to równie bezbarwne jak wszystkie postacie jakie się przewijają. Może nie jest to bezpłciowe jak sprawozdanie z posiedzenia plenum KCPZPR ale jednowymiarowość bohaterów i ich motywacji... Nie rozumiem jak można skopać w takiej produkcji akurat to co jest najtańsze czyli fajną opowieść.
Przychodzi mi na myśl TENET - chyba nawet w roli głównej ten sam aktor. Fajny pomysł, sprawny a po 3 dniach nie potrafiłem powiedzieć o czym był.
Ten film miał wszystko żeby błyszczeć ale jak tylko kamera z szerokiego kadru schodzi na portret to robi się prawdziwa pustynia emocjonalna.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10467
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#3231

Post autor: Myszor »

Jest tu paru maniaków muzyki klasycznej więc polecę. Ja do nich nie należę ale dokument HBO obejrzałem z wielkim zaciekawieniem.
Konkurs Chopinowski od drugiej strony.
PIANOFORTE
Załączniki
IMG_4078.jpeg
IMG_4078.jpeg (45.13 KiB) Przejrzano 356 razy
Awatar użytkownika
hansolo
Posty: 288
Rejestracja: 03 lut 2021, 17:08
Gramofon: Metz tx 4963
Lokalizacja: B-B

Re: Ostatnio oglądałem...

#3232

Post autor: hansolo »

Szelak pisze:
17 mar 2024, 09:56
pierwszy
Wiesz, to nie Marvel aby była scena po napisach. Mało jest ludzi którzy lubią czytać napisy końcowe. Chociaż z tego co kojarzę jest sporo tam polskich nazwisk.
Metz tx4963, pre Tisbury Audio Domino, Rotel ra-1062
Denon dcd-1290, Pioneer pd s601, dac Musical Fidelity V90, Google chromecast audio, Marantz sd4050, Magnat All Ribbon 5a
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1619
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostatnio oglądałem...

#3233

Post autor: Szelak »

hansolo pisze:
17 mar 2024, 13:18
Szelak pisze:
17 mar 2024, 09:56
pierwszy
Wiesz, to nie Marvel aby była scena po napisach. Mało jest ludzi którzy lubią czytać napisy końcowe. Chociaż z tego co kojarzę jest sporo tam polskich nazwisk.
Jest bardzo dużo polskich nazwisk.
Ale jest na napisach końcowych muzyka, często bardzo intrygująca. Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy nawet podczas tej szybko mijanej liście nazwisk czy informacji, często na napisach czy bezpośrednio po dowiadujemy się o dedykacji filmu, o miejscach gdzie kręcono, o liście utworów muzycznych, i wiele innych rzeczy, chwilowo dać sobie czas na krótką refleksję, a nie dupę w troki i ucieczka.
Nigdy nie zdarzyło mi się czy to w kinie czy w domu bym filmu nie obejrzał do końca. Jak mi kiedyś w trakcie napisów końcowych wyłączyli w połowie, gdy byłem na sali tylko ja, to poszedłem do kasy ze skargą i żądaniem zwrotu pieniędzy, i otrzymałem zwrot gotówki bez żadnych oporów.
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Ostatnio oglądałem...

#3234

Post autor: Frey »

Szelak pisze:
17 mar 2024, 13:33
Jak mi kiedyś w trakcie napisów końcowych wyłączyli w połowie, gdy byłem na sali tylko ja, to poszedłem do kasy ze skargą i żądaniem zwrotu pieniędzy, i otrzymałem zwrot gotówki bez żadnych oporów.
Dla swojego świętego spokoju oddali. Dumny jesteś z siebie? Rozumiem, że żądałeś zwrotu pieniędzy proporcjonalnie do czasu pozostałego do końca filmu? :lol: Brawo Szelak! Pokazałeś im!
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1619
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostatnio oglądałem...

#3235

Post autor: Szelak »

Frey pisze:
17 mar 2024, 13:41
Szelak pisze:
17 mar 2024, 13:33
Jak mi kiedyś w trakcie napisów końcowych wyłączyli w połowie, gdy byłem na sali tylko ja, to poszedłem do kasy ze skargą i żądaniem zwrotu pieniędzy, i otrzymałem zwrot gotówki bez żadnych oporów.
Dla swojego świętego spokoju oddali. Dumny jesteś z siebie? Rozumiem, że żądałeś zwrotu pieniędzy proporcjonalnie do czasu pozostałego do końca filmu? :lol: Brawo Szelak! Pokazałeś im!
Nie jestem wcale dumny a zasmucony, że ktoś mi brutalnie przerwał projekcję.
Dostałem za całość.
Nic im nie pokazałem, a dostałem wybrakowany produkt. Wolałbym obejrzeć film do końca i nie dostać żadnych pieniędzy.
Jak kupisz książkę, z powyrywanymi kartkami z przodu, czy tam z tyłu książki, a już po treści samego tekstu, to uważasz, że wszystko jest w porządku?Jak kupisz nową płytę, bez np. obi, a tam powinno być, czy bez wkładki, to też bierzesz?
Po to są napisy końcowe, by ktoś kto chce obejrzał je do końca, ja takiej możliwości nie miałem.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1171
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostatnio oglądałem...

#3236

Post autor: Piterski »

Ja też zawsze siedzę do końca, mam tę chwilę na muzykę i refleksję nad obejrzanym filmem niezależnie od jego kalibru.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Ostatnio oglądałem...

#3237

Post autor: kinky »

Piterski pisze:
17 mar 2024, 15:26
zawsze siedzę do końca, mam tę chwilę na muzykę i refleksję nad obejrzanym filmem
Podpisuję się również :clap:
Jakiś czas temu opierdoliłem kolesia kilka miejsc obok, który poderwał się z fotela sekundę po pokazaniu się The End i zaczął drzeć ryja żeby mu światło na sali zapalili. No kumulował się we mnie od lat wkurw na takie zachowanie w kinie i akurat ten cham i prostak spowodował, że wskazówka przekroczyła "Cienką czerwoną linię" ;)
Arkadyo pisze:
14 mar 2024, 09:06
dorobek Janusza Zajdla
"Odhaczone" wszystko :) Jakiż byłem zawiedziony kiedy jako gówniarz jeszcze szukałem kolejnych jego książek i doczytałem (internetów w połowie lat '80 nie było ;) ), że zmarł w '85 i już nic więcej nie napisze :(
Chyba trafiłem na niego dzięki Fantastyce, prenumerowałem przez wiele lat.
Przewrotnie trochę polecę nieznającym twórczości Zajdla opowiadanie - Relacja z pierwszej ręki ;)
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10467
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#3238

Post autor: Myszor »

kinky pisze:
17 mar 2024, 15:54
kumulował się we mnie od lat wkurw na takie zachowanie w kinie
Dlatego ciężko znoszę wyprawy do kina. Ludzie świecą telefonami bo sobie piszą w trakcie seansu, ciągle słychać szuranie popcornu w pudełkach, szeleszczenie papierków, siorbanie resztek coli przez słomkę , rozmowy itp, itd. Czasem trudno się skupić na filmie.
Na Diunie typ tłumaczył lasce cały czas o co chodzi bo nie widziała jedynki :doh:
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#3239

Post autor: tuczi77 »

darkman pisze:
12 mar 2024, 11:26
Protesty środowiska podhalańskiego? No są podobno, ale na ich miejscu lepiej się cieszyć, że Koszałka nie zrobił tego porządnie, a jest jeszcze książka Wojtka Szatkowskiego. Co się odwlecze, to nie uciecze... Że ruscy zniszczyli dokumenty.. e moim zdaniem zabrali ze sobą. One nadal są.
Rzeczywiście szkoda... Przydałoby się trochę więcej prawdy o Goralenvolk, ale dla chcącego nic trudnego - można nadrobić czytając:
https://www.facebook.com/WojnawKolorze2 ... cv3rYWz8jl

A jakby tak jeszcze film rozszerzono o wątek Konfederacji Tatrzańskiej, to mielibyśmy naprawdę ciekawe kino ;)
https://www.facebook.com/WojnawKolorze2 ... zeS6ECUmnl
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7665
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Ostatnio oglądałem...

#3240

Post autor: amrowek »

Myszor pisze:
17 mar 2024, 16:08
Na Diunie typ tłumaczył lasce cały czas o co chodzi
Na Bondzie słyszałem najlepszy tekst w kinie... "Film się kończy a ty kanapek jeszcze nie zjadłaś :lol: " gość do swojej drugiej połowy
Ostatnio zmieniony 17 mar 2024, 17:19 przez amrowek, łącznie zmieniany 1 raz.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
ODPOWIEDZ