Ostatnio oglądałem...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lzp
Posty: 29
Rejestracja: 02 wrz 2015, 14:33
Gramofon: Dual CS-505-4

Re: Ostatnio oglądałem...

#256

Post autor: lzp »

HATEFULL EIGHT (Nienawistna ósemka), nowa bajka Tarantino.

W moim odczuciu, to trochę taki Teatr telewizji w reżyserii świra z USA - opowieść jest nieskomplikowana, miejsce akcji ogranicza się do dwóch miejsc i całość jest przegadana. Na myśl od razu mi przychodzą: "Od zmierzchu do świtu" albo sławetne "Cztery pokoje"
- syntetycznie ujmując, opowieść ma mniejsze znaczenie, dominuje teatralny kunszt aktorów.

Zdecydowanie nie jest to film dla każdego.

Obejrzałem, pośmiałem się i tradycyjnie, trochę byłem porażony brutalnością (z której Tarantino zresztą słynie i za co bywa podziwiany).
Dużo bardziej porwały mnie "Django" czy "Bękarty Wojny" - tam opowieść była równoważna z grą aktorów, muzyką i ujęciami, tworzyła się świetna rozrywka i dochodził nawet jakiś wątek walki z wypaczeniami.
W świeżej pozycji zabrakło mi fajnej historii i ogólnego sensu.
Mordownia taka w szacownej obsadzie.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4584
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Ostatnio oglądałem...

#257

Post autor: zelazny »

The Revenant, bardzo dobry.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ostatnio oglądałem...

#258

Post autor: Wojtek »

Generalnie od wielu lat nie ma już czegoś takiego jak zły film z Leonardo. Dlatego wszyscy się dziwią, że biedny jeszcze nie dostał Oskara jako aktor :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Ostatnio oglądałem...

#259

Post autor: kielek »

Widziałem i potwierdzam,co do Oscara dla Leo to słyszałem opinię że prędzej ten misio dostanie statuetkę niz Leonardo :)
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4584
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Ostatnio oglądałem...

#260

Post autor: zelazny »

kielek pisze:Widziałem i potwierdzam,co do Oscara dla Leo to słyszałem opinię że prędzej ten misio dostanie statuetkę niz Leonardo :)

:D a to dobre, ale nieźle zagrał ten gryzli dajcie mu Oskara. :) Hmm tak się zastanawiałem czy w realnych warunkach Leo by przeżył. Przecież jedno machnięcie łapą i nie ma głowy.
Co do Oskara dla Leo Wojtek to byłem święcie przekonany, że coś tam już ugrał.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Ostatnio oglądałem...

#261

Post autor: kielek »

Scenariusz oparty niby na faktach,więc może ten misiek jednym strzałem głowy by nie urwał... Bywają nieraz podobne przypadki,rzadko ale jednak. Ostatnio oglądałem dokument jak faceta zaatakował lew i o dziwo facetowi udało się przeżyć,choć wyglądało to na nierealne.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10466
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ostatnio oglądałem...

#262

Post autor: Myszor »

lzp pisze:HATEFULL EIGHT (Nienawistna ósemka), nowa bajka Tarantino.

W moim odczuciu, to trochę taki Teatr telewizji w reżyserii świra z USA - opowieść jest nieskomplikowana, miejsce akcji ogranicza się do dwóch miejsc i całość jest przegadana. Na myśl od razu mi przychodzą: "Od zmierzchu do świtu" albo sławetne "Cztery pokoje"
- syntetycznie ujmując, opowieść ma mniejsze znaczenie, dominuje teatralny kunszt aktorów.

Zdecydowanie nie jest to film dla każdego.

Obejrzałem, pośmiałem się i tradycyjnie, trochę byłem porażony brutalnością (z której Tarantino zresztą słynie i za co bywa podziwiany).
Dużo bardziej porwały mnie "Django" czy "Bękarty Wojny" - tam opowieść była równoważna z grą aktorów, muzyką i ujęciami, tworzyła się świetna rozrywka i dochodził nawet jakiś wątek walki z wypaczeniami.
W świeżej pozycji zabrakło mi fajnej historii i ogólnego sensu.
Mordownia taka w szacownej obsadzie.
Pełna zgoda.
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Ostatnio oglądałem...

#263

Post autor: arturxyz »

... z innej bajki - klip !!! :clap:
podkręcić volume i słuchać :D

https://www.youtube.com/watch?v=AnXBzwRzR8c
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4584
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Ostatnio oglądałem...

#264

Post autor: zelazny »

Polecam "Biały Bim Czarne Ucho" wspaniały film.
Awatar użytkownika
Dziadek
Posty: 5056
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:35
Lokalizacja: Hamm
Kontakt:

Ostatnio oglądałem...

#265

Post autor: Dziadek »

Nie jest to film ani serial ale ktos sie mocno napracowal zeby stworzyc taki horror

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=F5MaGQebo7M[/youtube]
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Ostatnio oglądałem...

#266

Post autor: -Wolf- »

Świetne!!! :D
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Ostatnio oglądałem...

#267

Post autor: ojcie_c »

"Odmóżdżam się" przy moim skromnym zdaniem REWELACYJNYM serialu "Ash kontra Martwe Zło".

Polecam wielbicielom "Martwego Zła", "Armii ciemności" i wszystkich horrorów klasy "D" typu "miało być strasznie, wyszła komedia". Jest Ash, wszystkie jego patenty, strzelba, piła łańcuchowa zamiast prawej ręki i mnóstwo krwi.
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Ostatnio oglądałem...

#268

Post autor: -Wolf- »

Widziałem całość. Potwierdzam :mrgreen: Ja właśnie obejrzałem odcinek 3 z 6 Nocnego Recepcjonisty. Całkiem przyjemnie się to ogląda. Na dziś jeszcze zaplanowałem kolejne odcinki seriali Blindspot i 11.22.63 :mrgreen:
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Ostatnio oglądałem...

#269

Post autor: bluegi »

Fajne propozycje, skorzystam :) Ja ostatnio wciągałem wszystkie części Ip Man'a. Nie jest to serial, ale polecam (szczególnie jedyneczkę) jak ktoś lubi azjatyckie klimaty. Ryż nabiera nowego smaku 8-)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15152
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ostatnio oglądałem...

#270

Post autor: darkman »

zelazny pisze:
kielek pisze:Widziałem i potwierdzam,co do Oscara dla Leo to słyszałem opinię że prędzej ten misio dostanie statuetkę niz Leonardo :)

:D a to dobre, ale nieźle zagrał ten gryzli dajcie mu Oskara. :) Hmm tak się zastanawiałem czy w realnych warunkach Leo by przeżył. Przecież jedno machnięcie łapą i nie ma głowy.
Co do Oskara dla Leo Wojtek to byłem święcie przekonany, że coś tam już ugrał.
Obejrzenie filmu czas jakiś temu (pokazy przedpremierowe) zachęciło mnie do przeczytania książki oraz paru memorabiliów z netu: strona filmu, strona rusznikarza i kolekcjonera, który zbudował oba riffle grające główne role w tym Amstad itd.. W książce zresztą cała historia sprowadza do roli głównej właśnie Amstada.
Ksiazka rzuca niejako inne światło na scenariusz adaptowany, który jest tylko wyborem reżyserskim z kilkoma scenami i wątkami, któ®ych książka nie zawiera. Zawiera za to sporo innego materiału, gdzie 'akcja' jako taka rozwija się sensowniej zdecydowanie niż w filmie.
Reasumując, Oskar jest, miś cały, a Leo zadowolony.
Zdjęcia świetne (oskar zdaje się), kostiumy jak z epoki też. Trochę dużo strzelają z nienaładowanej broni.. bo i kiedy?.. ale ogólnie film od czasu Jeremiacha Johnsona (chyba z Redfordem), bardzo dobry.

BTW tego nowego Tarantino, hm.. nie czuję na razie kondycji by poświęcić ponad 3 godziny, ale pewnie zobaczyć trzeba.
ODPOWIEDZ