Wbudowany przedwzmacniacz a przedwzmacniacz zewnętrzny

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
RoboRumcajs
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:03

Wbudowany przedwzmacniacz a przedwzmacniacz zewnętrzny

#1

Post autor: RoboRumcajs »

Witam.

Pytanie od totalnego laika: czy gramofon z wbudowanym przedwzmacniaczem można podłączyć do wzmacniacza poprzez przedwzmacniacz zewnętrzny?
Czy raczej nie przyniesie to nic dobrego?
Pytam, ponieważ u mnie nie przynosi ; )
Dlatego chciałbym upewnić się, czy to tak właśnie działa, czy może przedwzmacniacz, który kupiłem jest uszkodzony?
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wbudowany przedwzmacniacz a przedwzmacniacz zewnętrzny

#2

Post autor: Dragant »

Po co dwa razy puszczać sygnał przez przedwzmacniacz? Gramofon -> przedwzmacniacz -> wejście liniowe we wzmacniaczu. Wybierz jeden z dwóch przedwzmacniaczy (jeśli masz możliwość wyłączenia tego w gramofonie).
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Wbudowany przedwzmacniacz a przedwzmacniacz zewnętrzny

#3

Post autor: Regsoft »

RoboRumcajs pisze: Czy raczej nie przyniesie to nic dobrego?
Ano nie ... podwójna korekcja riaa i przesterowanie sygnału ... wyłącz ten w gramofonie ... a jeśli się nie da to zrezygnuj z zewnętrznego ... oczywiście we wzmacniaczu wejście liniowe ...
RoboRumcajs
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:03

Re: Wbudowany przedwzmacniacz a przedwzmacniacz zewnętrzny

#4

Post autor: RoboRumcajs »

Dragant pisze:Po co dwa razy puszczać sygnał przez przedwzmacniacz?
Jak mówię, jestem zielony w temacie, myślałem, że będzie fajniej grało.
Dragant pisze:Gramofon -> przedwzmacniacz -> wejście liniowe we wzmacniaczu. Wybierz jeden z dwóch przedwzmacniaczy (jeśli masz możliwość wyłączenia tego w gramofonie).
Gramofon to ProJect Essential II, więc nie wydaje mi się żeby dało się w tym przypadku robić takie cuda bez wybebeszenia go co pewnie skończyłoby się tym, że bym coś zepsuł. Także przedwzmacniacz może przyda się jak zmienię kiedyś gramofon na taki bez wbudowanego.
Dzięki za odpowiedź!
RoboRumcajs
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:03

Re: Wbudowany przedwzmacniacz a przedwzmacniacz zewnętrzny

#5

Post autor: RoboRumcajs »

Regsoft pisze:
RoboRumcajs pisze: Czy raczej nie przyniesie to nic dobrego?
Ano nie ... podwójna korekcja riaa i przesterowanie sygnału ... wyłącz ten w gramofonie ... a jeśli się nie da to zrezygnuj z zewnętrznego ... oczywiście we wzmacniaczu wejście liniowe ...
Raczej nic z tego żeby dało się wyłączyć ten gramofonowy bez skomplikowanych operacji. To ProJect Essential II. Dzięki za wyjaśnienie!
ODPOWIEDZ